Μια πριγκιπέσα ντυμένη στα λευκά (Royal Enfield Continental 650)

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Δευτέρα πρωί φορτώνομαι το νέο κυλινδροπίστονο του Himalayan και την παλιά μπαταρία του classic (δεν το κυκλοφορούσα αρκετά μέσα στην καραντίνα και δεν άντεξε) και κατευθείαν στην αντιπροσωπεία ...

Παρέδωσα το υλικό μίλησα λίγο με τον μηχανικό και με τα υπόλοιπους στην αντιπροσωπεία και στην πρόταση να πάρω για δοκιμή άλλη μηχανή δεν είπα όχι ...
Διάλεξα την δικύλινδρη κυρία (continental 650) το Interceptor ήθελα αλλά δεν το είχαν ...

Αφού ευχαρίστησα τα παιδιά για το δώρο ξεκίνησα ....

Είναι ωραίο εμφανισιακά και τα έχτρα που έχει πάνω κάνουν την διαφορά....
Ο ήχος από την εξάτμιση μαγευτικός το μοτέρ βγάζει ενα ωραίο σφύριγμα ...

Είναι το πιο δυνατό RE παραγωγής αυτή την στιγμή με 650 κυβικά, 47 αλογάκια στις 7250 και 52nm στις 5250, το βάρος της είναι στα 198 κιλά άδεια και τα κιλάκια της τα κρύβει πολύ καλά όπως θα έκανε κάθε καθώς πρέπει κυρία που ενδιαφέρεται για την εμφάνιση της και ειδικά αν είναι γαλαζοαίματη ....

Δεν είναι η ατίθαση δεσποινίς που θα σε συνεπάρει με την ζωντάνια της και την νεανικότητα της ...
Αλλά μια κυρία που ξέρει ποια είναι και έχει όλη την εμπειρία να σε κάνει δικό της ....

Και τι χρειάζεται ένας άντρας στις μέρες μας, μια σύντροφο (ενίοτε και παραπάνω) να τον καταλαβαίνει να του κάνει όλα τα χατίρια και να του δείχνει πόσο τον αγαπά ...

Και η εν λόγο κυρία τα κάνει όλα αυτά και με το παραπάνω ....


Έχει αρκετή δύναμη για να ταξιδεύει σε τριψήφια νούμερα, στα 120 γουργουρίζει ...
Ακούγεται ωραία ...
Έχει καλά φρένα με abs
Οι αναρτήσεις είναι καλές (για την τιμή της πάντα)
Από εμφάνιση σκίζει
Δεν έχει κραδασμούς
Ο ψεκασμός δουλεύει πολύ καλά (δεν αισθάνθηκα κανένα δισταγμό η κόμπιασμα σε οποιεσδήποτε στροφές)
Στρίβει με την σκέψη
Τραβάει τα βλέμματα όπου και να πάς και δεν σε πειράζει ίσα ίσα σου αρέσει, κορδώνεσαι όλο περηφάνια ...
Όπου και άν πήγα σε όσους την έδειξα σε όλους άρεσε, από όπου πέρασα έβλεπα άλλα αρσενικά να γυρνάνε να την κοιτάνε ...
Σταματάγανε δίπλα μου αυτοκίνητα και μου έκαναν κοπλιμέντα για την κούκλα που καβαλούσα ....
Δεν υπάρχει καλύτερο φάρμακο για την επιβεβαίωση του ανδρισμού κάθε αρσενικού, από τον θαυμασμό και την ζήλια τον άλλων για αυτήν που συνοδεύει ...
Νιώθεις σαν να έχεις βγάλει βόλτα την Μόνικα Μπελούτσι ...


Με αυτά και με αυτά έφτασε μεσημέρι...

Γύρισα σπίτι έφαγα μεσημεριανό και πήρα αγκαζέ την νέα μου ερωμένη και κατηφορίσαμε μέχρι το Τατόι μετά μια βόλτα μέχρι τα βασιλικά κτήματα μιας και είναι γαλαζοαίματη και καταλήξαμε στην λίμνη Μπελέτσι και μετά επιστροφή στο σπίτι και στην οικογενειακή θαλπωρή, όπου η σύζυγος (η δική μου “Μπελούτσι”) με περίμενε να μου φτιάξει καφέ και να μάθει πώς τα πέρασα με την αντίζηλο ....

Για να πούμε και τα αρνητικά, θηλυκά ανίστοιχα της “Μπελούτσι” δεν είναι εύκολα, όταν κατέβηκα απο πάνω της δεν μπορούσα να περπατήσω ... με ξεπάτωσε η άτιμη ... αλλά αυτό συνηθίζεται ... μάλλον ...




























































































 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Κούκλα όντως, βγάζει class!
Για μοναδική μοτο πως θα την εβλεπες;

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Κούκλα όντως, βγάζει class!
Για μοναδική μοτο πως θα την εβλεπες;

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαλαρά ...
Τα κάνει όλα εκτός από χώμα ...
Τι να σου πώ εγώ έχω ξετρελαθεί μαζί της ....
Μου αρέσει που είναι old school ...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πανέμορφη είναι...!:inlove:
Και αν είναι και τόσο καλή όσο περιγράφεις σε βλέπω για τραμπα σύντομα...:secret:
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Πανέμορφη είναι...!:inlove:
Και αν είναι και τόσο καλή όσο περιγράφεις σε βλέπω για τραμπα σύντομα...:secret:
To Himalayan δεν φεύγει ...
Μπορεί να προστεθεί και άλλη ερωμένη ....
ποιος ξέρει, θα δείξει, για την ώρα η υπουργός οικονομικών προβάλει σθεναρή αντίσταση ...
Και το μεσημεριανό πλύσιμο το πιάτων δεν έχει φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα μέχρι στιγμής για να κάμψω αυτή την αντίσταση ;):D:D
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τεχνικά χαρακτηριστικά αναβατη; Τόσο σε αυτήν όσο και στο γυμνό, είχα ακούσει το "γκαπ" από τα στοπ στα αμορτισέρ όταν είχα ανέβει.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Όμορφη
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Τεχνικά χαρακτηριστικά αναβατη; Τόσο σε αυτήν όσο και στο γυμνό, είχα ακούσει το "γκαπ" από τα στοπ στα αμορτισέρ όταν είχα ανέβει.
1.80 85kg και πολύ όμορφος ,
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vasilis67

Μέλος
Όνομα
Vasilis
Μοτό
Yamaha,Tracer 700,2017
Πολύ ωραία, μπράβο σου!
Κλασσική ομορφιά που σε προκαλεί να την οδηγήσεις!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ωραία μοτοσυκλέτα. Σε μοτοσυκλέτες με ψηλά και σχετικά ανοικτά κλιπ ονς είναι πολύ όμορφη και ξεκούραστη η αίσθηση του κουμπώματος. Λογικά σε αντίθεση με το πως φαίνεται στις φωτογραφίες πρέπει να είναι και αρκετά στενό το ντέποζιτο.
Η βόλτα με αυτού του είδους τις μοτοσυκλέτες είναι απολαυστικότατες.
 
Top Bottom