Μικρή απόδραση από το άσυλο...

Ταξιδευτής

Αμετανόητα ονειροπόλος
Περιοχή
71° 10′ 11.32″ N 25° 46′ 58.27″ E
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Αύρα
Η πίεση της δουλειάς στα ύψη, το τρέξιμο με τις καθημερινές υποχρεώσεις μεγάλο και ο κόσμος να γυρίζει σε ένα τρελό ρυθμό ασταμάτητα.
Στη δουλειά, όλοι γύρω μου τρέχουν πανικόβλητοι σαν ακέφαλα κοτόπουλα με meetings, brainstorming, emails, surveys, εκπαιδεύσεις, evaluations, εξηγησεις και παρεξηγήσεις.
Όλοι σε ένα τρελό, μανιακό ρυθμό, άγχος, άγχος, άγχος, πάμε, πάμε, πάμε!

Στοπ.
Αύριο έχω ρεπό και πρέπει να αποδρασω επειγόντως. Θα γυρίσω το κλειδί στη μίζα της Αύρας, θα φορέσω το παλιό δερμάτινο και τα γάντια και θα βάλω πορεία ορεινή, ήρεμη, απολαυστική και μόνη προς την μοναδική και πολυαγαπημένη Οιτη...

Εδώ λοιπόν, έρχεται και το εξής ερώτημα. Υπέροχο το μοναχικό βολταρισμα, όμως ακόμα καλύτερο το να μοιράζεσαι και ένα καφέ και δυο κουβέντες με ένα φίλο. Όποτε: είναι κανένα φιλαράκι από τα πέριξ της Οίτης που να έχει ελεύθερο χρόνο και διάθεση αύριο κάποια στιγμή για ένα καφεδάκι;
Αν ναι, θα χαρώ πολύ να κανονίσουμε να τα πούμε, καπου, κάπως.

Έτσι και αλλιώς εγώ αύριο θα είμαι χαμένος σε κάποιο ορεινό πέρασμα, να αγναντεύω απλωσιες και να μαζεύω πολύτιμες ανάσες καθαρού αέρα και καθαρού μυαλού...
Venceremos σύντροφοι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νικόλα... Εκεί πάνω αύριο θα γίνεται χαμός, λόγω του acropolis νομιζω
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Νομίζω το Σάββατο θα είναι προς τη μεριά της Παύλιανης.
Αύριο πρέπει να είναι προς Αγίους Θεοδώρους.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομίζω το Σάββατο θα είναι προς τη μεριά της Παύλιανης.
Αύριο πρέπει να είναι προς Αγίους Θεοδώρους.
Ναι ρε συ... Νόμιζα ότι είναι α
Παρασκευή σήμερα :wacky:
Θέλω βολτα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι ρε συ... Νόμιζα ότι είναι α
Παρασκευή σήμερα :wacky:
Θέλω βολτα
Και γω ήταν να ξεναγήσω τον Θανασεν στα μονοπάτια αλλά η βρόχα πέφτει straight through...:rage:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και γω ήταν να ξεναγήσω τον Θανασεν στα μονοπάτια αλλά η βρόχα πέφτει straight through...:rage:
Εσυ πρέπει να ανοίξεις έναν καφέ εκεί... Συνέχεια κόσμο έχεις
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εσυ πρέπει να ανοίξεις έναν καφέ εκεί... Συνέχεια κόσμο έχεις
Πράγματι...
Πολύ όμορφο συναίσθημα αυτό...;)
 

Ταξιδευτής

Αμετανόητα ονειροπόλος
Περιοχή
71° 10′ 11.32″ N 25° 46′ 58.27″ E
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Αύρα
Νικόλα... Εκεί πάνω αύριο θα γίνεται χαμός, λόγω του acropolis νομιζω
Ναι, δεν είχα ιδέα για το κωλοραλι διότι ποσώς με ενδιαφέρει, και μου το είπε ένας συνάδελφος πριν λίγο....

Ευτυχώς δείχνει να πηγαίνει Παύλιανη το Σάββατο, αλλά και αύριο θα γίνεται χαμός.... Τη γκαντεμιά μου μέσα.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ναι, δεν είχα ιδέα για το κωλοραλι διότι ποσώς με ενδιαφέρει, και μου το είπε ένας συνάδελφος πριν λίγο....

Ευτυχώς δείχνει να πηγαίνει Παύλιανη το Σάββατο, αλλά και αύριο θα γίνεται χαμός.... Τη γκαντεμιά μου μέσα.
Έλα προς τα εδώ. Κάνε τον κύκλο του Γαλατά,
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι, δεν είχα ιδέα για το κωλοραλι διότι ποσώς με ενδιαφέρει, και μου το είπε ένας συνάδελφος πριν λίγο....

Ευτυχώς δείχνει να πηγαίνει Παύλιανη το Σάββατο, αλλά και αύριο θα γίνεται χαμός.... Τη γκαντεμιά μου μέσα.
Ορεινή ναυπακτια
Ανέβα από λιδωρικι
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ναι, δεν είχα ιδέα για το κωλοραλι διότι ποσώς με ενδιαφέρει, και μου το είπε ένας συνάδελφος πριν λίγο....

Ευτυχώς δείχνει να πηγαίνει Παύλιανη το Σάββατο, αλλά και αύριο θα γίνεται χαμός.... Τη γκαντεμιά μου μέσα.
Αυτό το κωλοραλι που λες είναι ένα από τα μεγαλύτερα παγκόσμια αθλητικά event...
 

Ταξιδευτής

Αμετανόητα ονειροπόλος
Περιοχή
71° 10′ 11.32″ N 25° 46′ 58.27″ E
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Αύρα
Μου επιτρέπεται να μην το γουστάρω και να με εκνευρίζει όπως και τα περισσότερα "μεγαλύτερα παγκόσμια αθλητικά event";
 
Top Bottom