Μικρόκοσμος...

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μια ενοτητα που προσωπικα με συναρπάζει στη Φωτογραφια ειναι ο μικρόκοσμος...αυτα τα μικρα που τα βλεπουμε αδιαφορα ή και αγνοουμε και αν ζουμαρει ο φακος επανω τους αρχιζουν να παιρνουν απο ενδιαφερουσα εως απιστευτη οντότητα...Βεβαια οσο καλυτερος εξοπλισμος τοσο πιο ευκολα και αναλυτικα πλησιαζεις κοντα στα "μικρα"...εχω δει φωτογραφιες τραβηγμενες με φακο και εξοπλισμο που ξεπερνα...πολλα χρηματα και χαζευω με τις ωρες πανω στη φωτο,πραγματικα εξαιρετικη λεπτομερεια...

Παμε λοιπον με φωτογραφιες μας απο βολτες που "πυροβολησαμε" μικροκοσμο...και ξαφνικα τα μικρα εγιναν πιο μεγαλα και ηρθαν πιο κοντα μας.
Δυο-τρεις απο τις φωτο που εχω και γουσταρω,για να κανω την αρχη:
Ενα σκαθαρι που ειδα να κουβαλαει ενα σβωλο


μια πεταλουδα ρουφάει μια Πασχαλιά


Η μελισσα μεσα σε μαργαριτα
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μου αρεσει το θεμα αλλα θα προτιμουσα οι φωτο να εχουν καπου κρυμμενα και τα μηχανακια..
Καταφυγιο Οιτης πρωι πρωι ολοι ετοιμοι για αναχωρηση.
Οπως πρεπει δηλαδη, οταν ειναι καλοκαιρι..

 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Οταν παω βολτες στο Πηλιο, αλλα και αλλου, παντα εχω τον νου μου για τον μικροκοσμο των μανιταριων...
Την προηγουμενη βδομαδα βολταρα καπου στο Πηλιο οταν ειδα με την ακρη του ματιου ενα πολυ σπανιο ειδος μανιταριου το οποιο πρωτη φορα συναντουσα.
Το ειδος ονομαζεται Clathrus ruber ή αλλιως κοκκινο φαναρι και βρεθηκε 20 μετρα απο την ακτη σε αντιθεση με αλλα ηδη που συναντωνται σε ψηλο υψομετρο.
Η μυρωδια του αποκρουστικη απο μακρια. Μυριζε τοσο εντονα ψοφιμι που εριξα μια ματια γυρω για να δω αν υπαρχει οντως κατι ψοφιο.
Φωτογραφηθηκε, καταχωρηθηκε στο αρχειο και η βολτα συνεχιστηκε! :happy:







 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Ορίστε και από εμένα κάποιες όμορφες φωτόγραφιες που έχω τραβήξει από τον μικρόκοσμο της Ελλάδας και πιο συγκεκριμένα και οι δυό εχουν τραβηχτεί στο Πήλιο..



Ένα όμορφο κυκλάμινο στην Τσαγκαράδα του πήλιου!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Πρωινές ορέξεις...:inlove:
...κάπου σε μια πηγούλα, δίπλα σ' ένα ξωκλήσι ανάμεσα Επταχώρι με Ζούζουλη.
Από τον φωτογράφο μας τον Element...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Δεν φαινεται ο "μικροκοσμος" αλλα η τριοροφη μεζονετα του "μικροκοσμου" :p

Aν θυμαμαι καλα ειναι ανοιξη του 2013 η φωτο,μου εκανε μεγαλη εντυπωση το υψος,ηταν λιγο πιο ψηλη απο ενα πακετο τσιγαρα ορθιο.
 
Top Bottom