Μονοήμερη Αιτωλό-Ευρυτανική

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Λοιπόν μιάς και σήμερα βρέχει στο Αγρίνιο λέω την Παρασκευή 31 του Μάρτη να κάνω μία εξόρμηση πρός τα βόρεια διότι πήρα μπότα καινούργια και πρέπει να την στρώσω... Θα ξεκινήσω από θέρμο και θα κινηθώ βόρεια προς τον οικισμό Αμπέλια ( είναι δυτικά από την περισσότερο γνωστή Κόνισκα). Από εκέι θα συνεχίσω μέχρι Πρόδρομο . Το κομμάτι αυτό είναι όλο δάσος ελάτης . Αν φτάσω Πρόδρομο θα κάνω ανατολικά προς Ροσκά και από εκεί θα πάρω τον δρόμο για Δολιανά . Αν βρώ κανένα άνθρωπο και ρωτήσω θα συνεχίσω για όσο πάει μέχρι να με κλείσει το χιόνι προς το διάσελο της Καλιακούδας. Η βόλτα είναι εντελώς τυχοδιωκτική γιατί έχει αρκετά σημεία που μπορεί να μην περνάει αλλά άμα δεν πάω θα σκάσω οπότε άμα βρίσκεται κανείς έκει κοντά και έχει διάθεση για ομορφιές ας το πει . Δεν υπάρχουν ταβέρνες και επιβάλλεται η μεταφορά κολατσιού. Επιστροφή υποθέτω προς το απόγευμα.;)
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Λοιπόν μιάς και σήμερα βρέχει στο Αγρίνιο λέω την Παρασκευή 31 του Μάρτη να κάνω μία εξόρμηση πρός τα βόρεια διότι πήρα μπότα καινούργια και πρέπει να την στρώσω... Θα ξεκινήσω από θέρμο και θα κινηθώ βόρεια προς τον οικισμό Αμπέλια ( είναι δυτικά από την περισσότερο γνωστή Κόνισκα). Από εκέι θα συνεχίσω μέχρι Πρόδρομο . Το κομμάτι αυτό είναι όλο δάσος ελάτης . Αν φτάσω Πρόδρομο θα κάνω ανατολικά προς Ροσκά και από εκεί θα πάρω τον δρόμο για Δολιανά . Αν βρώ κανένα άνθρωπο και ρωτήσω θα συνεχίσω για όσο πάει μέχρι να με κλείσει το χιόνι προς το διάσελο της Καλιακούδας. Η βόλτα είναι εντελώς τυχοδιωκτική γιατί έχει αρκετά σημεία που μπορεί να μην περνάει αλλά άμα δεν πάω θα σκάσω οπότε άμα βρίσκεται κανείς έκει κοντά και έχει διάθεση για ομορφιές ας το πει . Δεν υπάρχουν ταβέρνες και επιβάλλεται η μεταφορά κολατσιού. Επιστροφή υποθέτω προς το απόγευμα.;)
κάνε μια πρόχειρη διαδρομή γτ δεν κατάλαβα γρι
:p:laugh:. Μάρεσε κοντά είσαι
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
κάνε μια πρόχειρη διαδρομή γτ δεν κατάλαβα γρι
:p:laugh:. Μάρεσε κοντά είσαι
Την βλέπω στον χάρτη που έχω... έντυπο εννοώ. Δυστυχώς δεν μπορώ τα ηλεκτρονικά γιαυτό και βάζω τοποθεσίες. Το ξέρω ότι είμαι μακριά αλλά είπα να μην πάω πάλι μόνος. Που ξέρεις, μπορεί να τύχει κανείς...:)
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Την βλέπω στον χάρτη που έχω... έντυπο εννοώ. Δυστυχώς δεν μπορώ τα ηλεκτρονικά γιαυτό και βάζω τοποθεσίες. Το ξέρω ότι είμαι μακριά αλλά είπα να μην πάω πάλι μόνος. Που ξέρεις, μπορεί να τύχει κανείς...:)
Σε μένα κοντά είσαι. Μπότες και τυχοδιωκτικά σημεία εννοείς οτι είναι χωμάτινη βολτά ;
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Σε μένα κοντά είσαι. Μπότες και τυχοδιωκτικά σημεία εννοείς οτι είναι χωμάτινη βολτά ;
Ναι ,αν εξαιρέσεις καμία 10 χλμ μετά το Θερμο είναι όλη χώμα. Ξέχασα να το πω..
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ενδιαφερον ... γιατι εχω κ εγω να στρωσω μποτες... Για τι ωρα εκκινηση? Απο Αθηνα θα ερθω, αλλα... Βαριεμαι να αλλαξω λαστιχα. Εχω Anakee adv πανω. Εισαι για καγκουριλικια? Λεω , χωρις να ειναι σιγουρο, να ερθω και αν βλεπω οτι δεν τσουλαω, θα επιστρεψω!
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Γαλαξίδι. Με τακούνια μαλλον :cool:. Θα μιλήσουμε με μηνυματα.

ελάτε και κανείς άλλος ωραία φαίνεται :hungry:
Εσυ βρε αγορι μου, εβαλες ασφαλτινα, τερμα για φετος, κουκουλωσες, ξεκουκουλωσες εβαλες χωματινα, ξανακουκουλωσες, ξανα εβγαλες χωματινα, ξαναπανακουκουλοξεκουκουλωσες, τα εβαλες τα εβγαλε μας εχεις μπερδεψει ουλους... Κατσε σπιτι σου, εχεις και δουλειες να κανεις!!! Και στην τελικη παλι θα πλενεις??
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ροσκά προς Δομνίστα το έχω κάνει με τέτοιο λάστιχο και δικαβαλος, αλλά το τερέν εκεί κάθε χρόνο αλλάζει .
Γενικά είναι σαθρό, αλλά δεν νομίζω να έχεις θεμα.
Χαμηλές πιέσεις να έχεις
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Ενδιαφερον ... γιατι εχω κ εγω να στρωσω μποτες... Για τι ωρα εκκινηση? Απο Αθηνα θα ερθω, αλλα... Βαριεμαι να αλλαξω λαστιχα. Εχω Anakee adv πανω. Εισαι για καγκουριλικια? Λεω , χωρις να ειναι σιγουρο, να ερθω και αν βλεπω οτι δεν τσουλαω, θα επιστρεψω!
Χωρίς να ξέρω το τερραιν εκεί, με αυτά τα λάστιχα το πέρασες απο την μερεντα - πηλο στην Βοιωτία... Δεν θα τσουλησεις εκεί?
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ενδιαφερον ... γιατι εχω κ εγω να στρωσω μποτες... Για τι ωρα εκκινηση? Απο Αθηνα θα ερθω, αλλα... Βαριεμαι να αλλαξω λαστιχα. Εχω Anakee adv πανω. Εισαι για καγκουριλικια? Λεω , χωρις να ειναι σιγουρο, να ερθω και αν βλεπω οτι δεν τσουλαω, θα επιστρεψω!
Κατά τις 10 περίπου έλεγα να ξεκινούσαμε από Θέρμο. Το βουνό άσπρισε πάλι σήμερα οπότε λάσπη θα έχει σίγουρα . Τελευταία φορά είχα πάει Σεπτέμβρη του 21 με τα pirelli str αλλά ήταν στεγνό και πάλι είχαμε πάει μέχρι Πρόδρομο. Το κομμάτι από εκεί μέχρι την Ροσκά δεν το έχω κάνει πρόσφατα...
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Ενδιαφερον ... γιατι εχω κ εγω να στρωσω μποτες... Για τι ωρα εκκινηση? Απο Αθηνα θα ερθω, αλλα... Βαριεμαι να αλλαξω λαστιχα. Εχω Anakee adv πανω. Εισαι για καγκουριλικια? Λεω , χωρις να ειναι σιγουρο, να ερθω και αν βλεπω οτι δεν τσουλαω, θα επιστρεψω!
Έλα ρε μια ιδέα είναι είπε κάποτε κάποιος. Εγώ θα κάθομαι απο πίσω



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Χωρίς να ξέρω το τερραιν εκεί, με αυτά τα λάστιχα το πέρασες απο την μερεντα - πηλο στην Βοιωτία... Δεν θα τσουλησεις εκεί?
Εκει ειχα anakee wild τελειωμενο. Εβαλα τα ασφαλτινα για την ωρα!

Αλλα... Μια ιδεα ειναι ολα!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ροσκά Πρόδρομος το είχα κάνει πριν 3 χρόνια, αρκετά πατημένος χωματοδρομος που χρησιμοποιείται και από τετράτροχα. Δε νομίζω να είναι κάτι ιδιαίτερο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ροσκά προς Δομνίστα είναι το θέμα, που κάποιες φορές κλείνει λόγω κατολισθήσεων και σε στέλνουν από μονοπάτια
Έχω μετρήσει καλή τούμπα.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Κάποια screenshots απο την camera.
H βόλτα ήταν adventure με τα όλα της.

Γιάννη σορρυ που σε παρέσυρα να πάμε απτα γκρέμια ! :laugh: αλλα αυτο θα θυμόμαστε !

We did the thing!

Διαδρομή: Check out this trail from @Wikiloc! Thérmo - Neochóri (Thérmo - Neochóri)














 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom