Μονοήμερη Εύβοια 13/6/2021 (χωρίς αδιάβροχα!!!) στόχος Καταρράκτες Δρυμώνα

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
ακυρο απο εμενα ,καλη βολτα παιδια!
Οκ αλεξ, ευχαριστούμε και θα δώσω σύρμα στην επόμενη!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Θα περάσετε και από τον Μανικιάτη...


Δεν ξέρω τι γουστα - χρόνους έχετε....

Κοντά στο χωριό Μανίκια της Εύβοιας, υπάρχει ένας πολύ όμορφος καταρράκτης, σχετικά άγνωστος στο ευρύ κοινό. Έχει ύψος περίπου 15μ και για να τον προσεγγίσουμε φτάνετε στο εκκλησακι του Αγίου Ιωάννη (Εκκλησία Άγιος Ιωαννης, Κονίστρες 340 16) . Η διαδρομή για το εκκλησάκι ξεκινάει στο χωματόδρομο που βρίσκεται 4χλμ πριν τα Μανίκια (όπως ερχόμαστε από το Μακρυχώρι) ->3,5χλ χωματόδρομος... από το εκκλησάκι πάτε με τα πόδια στο ρέμα και αντίθετα με την ρόη του σε 15' φτάνετε καταρράκτη. TIP αν είστε προετοιμασμένοι να βρέξετε τα παπούτσια σας, θα διευκολύνει σημαντικά την προσπέλαση του αφού το μονοπάτι κατα μήκος του ρέματος το διασχίζει αρκετές φορες.

 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
23:00 μαζευτήκαμε σπίτι.... Θέλω να βρω χρόνο με την δουλειά να κάτσω να γράψω 2 πραγματάκια.... Αφήνω προς το παρόν αυτό εδώ


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
23:00 μαζευτήκαμε σπίτι.... Θέλω να βρω χρόνο με την δουλειά να κάτσω να γράψω 2 πραγματάκια.... Αφήνω προς το παρόν αυτό εδώ


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κάτι τέτοια κάνετε και χαλάτε τα στερεότυπα .... :D:friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
23:00 μαζευτήκαμε σπίτι.... Θέλω να βρω χρόνο με την δουλειά να κάτσω να γράψω 2 πραγματάκια.... Αφήνω προς το παρόν αυτό εδώ


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σαρακηνικο;
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εχω να δηλωσω οτι στα 15χρονια που εχω το κουλουρι...δεν ειχε πατησει τοσο χωμα...οσο καναμε χθες...κ οτι ξεκινησαμε 7.30 το πρωι κ γυρισα σπιτι 10.30 το βραδυ...!!!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
23:00 μαζευτήκαμε σπίτι.... Θέλω να βρω χρόνο με την δουλειά να κάτσω να γράψω 2 πραγματάκια.... Αφήνω προς το παρόν αυτό εδώ


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ειχατε και κασκαντερ μαζι? :laugh::laugh:
:inlove::inlove::inlove:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
εν τω μεταξύ κοιτάω που είναι αυτό και... κατασκήνωση ΚΝΕ λίγο πιο πάνω, διακοπές και κομματική κατήχηση τι άλλο να ζητήσει κανείς από την ζωή του.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
εν τω μεταξύ κοιτάω που είναι αυτό και... κατασκήνωση ΚΝΕ λίγο πιο πάνω, διακοπές και κομματική κατήχηση τι άλλο να ζητήσει κανείς από την ζωή του.
Κατασκηνωση δεν πηρε το ματι μου...
Στη παραλια του Λημνιωνα ομως ειχε ενα γκρουπ γυναικων...που εκαναν ασκησεις γιογκα φορωντας μαγιο μπραζιλιαν....ολα τα λεφτα...!!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Κατασκηνωση δεν πηρε το ματι μου...
Στη παραλια του Λημνιωνα ομως ειχε ενα γκρουπ γυναικων...που εκαναν ασκησεις γιογκα φορωντας μαγιο μπραζιλιαν....ολα τα λεφτα...!!!!
Εγώ γιατί δεν τις είδα;;;;; ακόμα κομμάτια είμαι.... Ρε αυτή η Εύβοια μας κατάστρεψε όταν ξεκινήσαμε έγραφε έχετε άλλες 11 ώρες αλλά λέω μλκιες μωρέ κάτι λάθος θα πηγαίνει

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εγώ γιατί δεν τις είδα;;;;; ακόμα κομμάτια είμαι.... Ρε αυτή η Εύβοια μας κατάστρεψε όταν ξεκινήσαμε έγραφε έχετε άλλες 11 ώρες αλλά λέω μλκιες μωρέ κάτι λάθος θα πηγαίνει

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εισαι μικρος ακομα...θα μαθεις να εστιαζεις....
Οσο κοιταζες το τοπιο κ τα βραχια..εγω εκανα φοκους σε αλλα...!!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Photos or it didn't happen
Περιμενουμε το ψηλο αγορι με τη σουπερ ντουπερ συσκευη
Για τοπια ομως...μη περιμενεις τιποτα πικαντικες...ειναι δεσμευμενο το αγορι...χαχα...!!!!
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Εύγε παίδες (νεανίες και περισσότερο νεανίες) και σε άλλα τέτοια ωραία με υγεία ! :friendship::friendship::friendship::biker2:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Περιμενουμε το ψηλο αγορι με τη σουπερ ντουπερ συσκευη
Για τοπια ομως...μη περιμενεις τιποτα πικαντικες...ειναι δεσμευμενο το αγορι...χαχα...!!!!
Ως γνωστόν κανένας δεσμευμένος άνθρωπος δεν κοίταξε ποτέ "ξένα" οπίσθια με μικροσκοπικό μαγιό, αυτά να τα λέτε στις γυναίκες σας, ούτε εκείνες θα σας πιστέψουν.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ως γνωστόν κανένας δεσμευμένος άνθρωπος δεν κοίταξε ποτέ "ξένα" οπίσθια με μικροσκοπικό μαγιό, αυτά να τα λέτε στις γυναίκες σας, ούτε εκείνες θα σας πιστέψουν.
Μαζι σου....το ματι δεν πειραξε κανεναν.....ομως ειναι ρισκο να εχουμε αποδεικτικα στοιχεια στο κινητο...!!!!
 
Top Bottom