Μονοήμερη ασφάλτινη φωτογραφική καταδρομική.

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Το κομματι Κροκυλειο Πενταγιοι Αρτοτινα Γραμμενη Οξυα Γαρδικι εχει καθολου χωμα;

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λίγο μετά την Αρτοτινα προς Γραμμένη Οξυα. Είναι όμως Χαλίκι σκέτο, θέλει προσοχη, δεν έχει σχέση με τους δασικούς που ξέρουμε
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Λίγο μετά την Αρτοτινα προς Γραμμένη Οξυα. Είναι όμως Χαλίκι σκέτο, θέλει προσοχη, δεν έχει σχέση με τους δασικούς που ξέρουμε
Ευχαριστω Γιωργο...ειμαι με το z οποτε μαλλον θα το αποφυγω..

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Παιδιά στην Ευρύτερη περιοχή της Δομνιστας που τρώμε? Έχει κάποιος ιδέα για να μην πάω στην τύχη?
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Παιδιά στην Ευρύτερη περιοχή της Δομνιστας που τρώμε? Έχει κάποιος ιδέα για να μην πάω στην τύχη?
στο Κρικελο στον Νικο
απεναντι απο την εισοδο της εκκλησιας
εχει παιξει δυαντη μασα εκει
τιμιος,ποιοτικος
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
στο Κρικελο στον Νικο
απεναντι απο την εισοδο της εκκλησιας
εχει παιξει δυαντη μασα εκει
τιμιος,ποιοτικος
Και γω έχω φάει εκεί...πολύ καλό...

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η "επαρχιακή οδός Τυμφρηστού - Δομνίστας" τι στο καλό είναι από οδόστρωμα; Έχω βάλει στόχο το μνημείο πεσόντων Γαλατών στα Κοκκάλια, που έχει ενδιαφέρουσα ιστορία. Κατέβασμα προς Άνω Χώρα και μετά κλασικά Λιδορίκι-Αθήνα. Αν είναι όλο άσφαλτος, Χάνι Ρέρεση μαστ βίζιτ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η "επαρχιακή οδός Τυμφρηστού - Δομνίστας" τι στο καλό είναι από οδόστρωμα; Έχω βάλει στόχο το μνημείο πεσόντων Γαλατών στα Κοκκάλια, που έχει ενδιαφέρουσα ιστορία. Κατέβασμα προς Άνω Χώρα και μετά κλασικά Λιδορίκι-Αθήνα. Αν είναι όλο άσφαλτος, Χάνι Ρέρεση μαστ βίζιτ.
Μια χαρά είναι μέχρι τη δομνιστα
Για να φτάσεις μνημείο είναι χωμα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό δεν είναι πρόβλημα, το διάβασα, είτε 20 λεπτά πόδι (αλλά ανηφόρα καλή λένε) είτε μηχανάκι και αν κατάλαβα καλά ακόμα και το XR ανεβαίνει ως εκεί αν και έλεγα να πάρω το γκλίτερ.

kon/nos το κομμάτι με το χαλίκι στα άγραφα το είχα περάσει με το fazer, αργά μεν, μιά χαρά δε (να γιατί onoff). Είχαμε ξεκινήσει από Κυριακοχώρι και βγήκαμε "ευθεία κάτω" στο φράγμα. Στην παρέα ήταν ένα GS/ADV 1150 και ένα μπέβερλι 500, οπότε καταλαβαίνεις, ελάτε περνάει κυριολεκτικά όχι σαν τους άλλους. Και πρέπει να ξαναπάω με πιο σωστό μηχανάκι, η θέα από πολλά σημεία ήταν μαγευτική αλλά το μυαλό και το μάτι ήταν μην το σπάσω ανεπανόρθωτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλή είναι η άσφαλτος αν θυμάμαι καλά, ενίοτε σπασμένη σε κάποια σημεία αλλά όχι κάτι τραγικό.

Για το μνημείο είναι 1 χιλιόμετρο δασικος πατημένος, τύπου γιοφύρι της Κυράς αν θυμάσαι.

Το μνημείο καλό είναι, αυτό όμως που πραγματικά αξίζει είναι να βγεις απάνω στα ορολίβαδα, αν βέβαια πάρεις το 950 και μέχρι ένα σημείο.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Αυτό δεν είναι πρόβλημα, το διάβασα, είτε 20 λεπτά πόδι (αλλά ανηφόρα καλή λένε) είτε μηχανάκι και αν κατάλαβα καλά ακόμα και το XR ανεβαίνει ως εκεί αν και έλεγα να πάρω το γκλίτερ.

kon/nos το κομμάτι με το χαλίκι στα άγραφα το είχα περάσει με το fazer, αργά μεν, μιά χαρά δε (να γιατί onoff). Είχαμε ξεκινήσει από Κυριακοχώρι και βγήκαμε "ευθεία κάτω" στο φράγμα. Στην παρέα ήταν ένα GS/ADV 1150 και ένα μπέβερλι 500, οπότε καταλαβαίνεις, ελάτε περνάει κυριολεκτικά όχι σαν τους άλλους. Και πρέπει να ξαναπάω με πιο σωστό μηχανάκι, η θέα από πολλά σημεία ήταν μαγευτική αλλά το μυαλό και το μάτι ήταν μην το σπάσω ανεπανόρθωτα.
To ειδα. Δεν φαινεται κατι το τραγικο.
Αν με παρει ο χρονος θα περασω Κυριακη στο γυρνα μιας και θα ειμαι για μια διανυκτερευση στα μερη, μετα γυναικος....
Αλλιως θα το παμε μονοημερη μαζι :p:p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οκ... Αν σου φάνηκε ζόρι η νεδα, εκεί θα δεις γιατί έχασαν οι γαλατες
Δεν είναι τόσο απλό από στρατιωτικής άποψης, δεδομένου ότι περπάτησαν από το χωριό του Αστερίξ ως εδώ μάλλον ήταν καλύτερα προπονημένοι από εμένα και δεν ήταν η κούραση από το ανάγλυφο της περιοχής. Μιλώντας για προπόνηση, παράτησα την αερόβια δύο μήνες και ανέβηκαν 10 οι σφυγμοί ηρεμίας μου, το οποίο είναι -λίγο- σοκαριστικό όταν το βλέπεις σε διάγραμμα και ένα σαφές καμπανάκι για επάνοδο στο κανονικό μου πρόγραμμα.


Aldebaran ναι είναι η εποχή του 950 τώρα.

kon/nos έχω τον χάρτη έτοιμο ήδη :)
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Η "επαρχιακή οδός Τυμφρηστού - Δομνίστας" τι στο καλό είναι από οδόστρωμα; Έχω βάλει στόχο το μνημείο πεσόντων Γαλατών στα Κοκκάλια, που έχει ενδιαφέρουσα ιστορία. Κατέβασμα προς Άνω Χώρα και μετά κλασικά Λιδορίκι-Αθήνα. Αν είναι όλο άσφαλτος, Χάνι Ρέρεση μαστ βίζιτ.
Πέρασα πριν μερικές εβδομάδες, είναι πάρα πολύ καλός ο δρόμος
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Η "επαρχιακή οδός Τυμφρηστού - Δομνίστας" τι στο καλό είναι από οδόστρωμα; Έχω βάλει στόχο το μνημείο πεσόντων Γαλατών στα Κοκκάλια, που έχει ενδιαφέρουσα ιστορία. Κατέβασμα προς Άνω Χώρα και μετά κλασικά Λιδορίκι-Αθήνα. Αν είναι όλο άσφαλτος, Χάνι Ρέρεση μαστ βίζιτ.
Καλός είναι τον περάσαμε προχθές. Απλά θέλει λίγο προσοχή γιατί έχει σημεία που ξαφνικά διακόπτεται και έχει χωματάκι για λίγο, κάτι τρυπούλες, πετρούλες και τα γνωστά των βουνών. Αλλά απλά υπέροχος ! Ακόμα δεν έχω γυρίσει πνευματικά...
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ξέχασα, θα βάλω ένα βιντεάκι στο <<δείξε μας τη βόλτα σου>> που δείχνει τι εννοώ παραπάνω.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ξέρει κανείς τι είδους χώμα έχει η παρακάτω διαδρομή?
Θέλω να βγω από Γραμμένη Οξυά στη Δομνίστα και δε βλέπω άλλη ενναλακτική.

 
Top Bottom