Μονοδρομος

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχω αρχίσει να σκέφτομαι και εγώ τον μονόδρομο.....
Απλά δεν μπορώ να αποφασίσω μεταξύ r100gs PD, r1100gs, r850gs :rolleyes:
Οι παλαιοντολογοι μονοδρομιστες.... Ορκιζονται ότι το 850 είναι τρομερό εργαλείο.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Έχω αρχίσει να σκέφτομαι και εγώ τον μονόδρομο.....
Απλά δεν μπορώ να αποφασίσω μεταξύ r100gs PD, r1100gs, r850gs :rolleyes:
Τι καυσιμο καιγανε αυτα;;;

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
r1100gs του 1998-99 παραγωγή
r 850gs όλες οι παραγωγές
με την σειρά που τα έβαλα
αφτα !!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οι παλαιοντολογοι μονοδρομιστες.... Ορκιζονται ότι το 850 είναι τρομερό εργαλείο.
Και κυριολεκτικα ασπαστο!!!!!!

Τι καυσιμο καιγανε αυτα;;;

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μαζουτ:muted:!!! Κατευθειαν απ΄τις δεξαμενες τουρπιναδικου γκαζαδικου......... :laugh:
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Ωραίο video Κώστα.... το πρώτο μου BMW.... R80G/S '86... πολύ μπροστά από την εποχή του...
και όπως όλα τα επόμενα GS δείξανε το δρόμο...τον μονόδρομο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πριν από λίγες ημέρες πήγα και είδα για λογαριασμό φίλου μου ένα LC στη Γερμανία όπου βρισκόμουν σε κωμόπολη έξω από το Μόναχο.
Ήταν μοντέλο 6ος του 2015 με φουλ εξτρά (και την έγχρωμη οθόνη) και 28.000 χλμ με τελευταίο σέρβις στα 25.000.
Δε ξέρω τα αδύνατα σημεία τους αλλά οπτικά ήταν άριστη και πουθενά δεν είδα διαρροές από λάδια/νερά. Πολύ καλή περίπτωση αλλά έφευγα για Αυστρία και θα έπρεπε να καταστρέψω μέρος των διακοπών της οικογένειας για τις χαρτούρες και να φροντίσω να φορτωθεί σε μεταφορική, έτσι...

Πραγματικά όμορφο εργαλείο, πρώτη φορά το περιεργάστηκα από κοντά τόσο αφοσιωμένα!

Οι φωτό δεν είναι δικές μου αλλά η μηχανή είναι η συγκεκριμένη:



 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα κλάψεις.... 11.300€ και μάλλον τα 300 θα του τα 'κοβα για πλάκα!
Έκλαψα... Αν και δεν γνωρίζω με τα μεταφορικά κλπ ομορφιες πόσο θα καταληξει
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έκλαψα... Αν και δεν γνωρίζω με τα μεταφορικά κλπ ομορφιες πόσο θα καταληξει
Πρόχειρα μπορώ να σου πω ότι είναι πολύ πιο εύκολα από ότι ένα αυτοκίνητο. Ξέρω πως με ένα τιμολόγιο (αν είναι έμπορος) ή με ένα ιδιωτικό συμφωνητικό αν είναι ιδιώτης ο φόρος για εκτελωνισμό που πληρώνεις στην Ελλάδα είναι 12% επί της αξίας αγοράς. Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες επιβαρύνσεις αλλά είναι ψιλά πράγματα. Πιστεύω πως για τη συγκεκριμένη με 1500€ θα καθαρίζαμε (χωρίς τα όποια μεταφορικά έξοδα).
Η διαδικασία ίσως να μην συμφέρει για φθηνές σχετικά μοτοσυκλέτες τύπου Japan αλλά η Γερμανική αγορά έχει ενδιαφέρον στη συγκεκριμένη Premium κατηγορία.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Πριν από λίγες ημέρες πήγα και είδα για λογαριασμό φίλου μου ένα LC στη Γερμανία όπου βρισκόμουν σε κωμόπολη έξω από το Μόναχο.
Ήταν μοντέλο 6ος του 2015 με φουλ εξτρά (και την έγχρωμη οθόνη) και 28.000 χλμ με τελευταίο σέρβις στα 25.000.
Δε ξέρω τα αδύνατα σημεία τους αλλά οπτικά ήταν άριστη και πουθενά δεν είδα διαρροές από λάδια/νερά. Πολύ καλή περίπτωση αλλά έφευγα για Αυστρία και θα έπρεπε να καταστρέψω μέρος των διακοπών της οικογένειας για τις χαρτούρες και να φροντίσω να φορτωθεί σε μεταφορική, έτσι...

Πραγματικά όμορφο εργαλείο, πρώτη φορά το περιεργάστηκα από κοντά τόσο αφοσιωμένα!

Οι φωτό δεν είναι δικές μου αλλά η μηχανή είναι η συγκεκριμένη:


Όμορφο και τρελό κελεπούρι το συγκεκριμένο...

Προσωπικά όμως παθαίνω ζημιά με το παρακάτω...


Παρά λίγο κάποια στιγμή να πάρω βόλτα ένα HP2. Αφού δεν έγινε τότε, η ευκαιρία χάθηκε μάλλον για πάντα και έγινε απωθημένο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Όμορφο και τρελό κελεπούρι το συγκεκριμένο...

Προσωπικά όμως παθαίνω ζημιά με το παρακάτω...


Παρά λίγο κάποια στιγμή να πάρω βόλτα ένα HP2. Αφού δεν έγινε τότε, η ευκαιρία χάθηκε μάλλον για πάντα και έγινε απωθημένο.
Ορέστη καμία ευκαιρία δε χάνεται. Θέλει απλά να το βάλεις σκοπό και να έχεις υπομονή, όλα βρίσκονται και όλα γίνονται!
Κι εγώ θέλω το NUDA 900R που παράχθηκε για λιγότερο από 1,5 χρόνο. Ξέρω πως θα γίνει όταν το θελήσω, δεν είμαι όμως έτοιμος για να πω πως το έβαλα στόχο (η υπομονή είναι μέρος της διαδικασίας και η απόλαυση της επίτευξης ενός στόχου).
 
Τελευταία επεξεργασία:

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Ορέστη καμία ευκαιρία δε χάνεται. Θέλει απλά να το βάλεις σκοπό και να έχεις υπομονή, όλα βρίσκονται και όλα γίνονται!
Κι εγώ θέλω το NUDA 900R που παράχθηκε για λιγότερο από 1,5 χρόνο. Ξέρω πως θα γίνει όταν το θελήσω, δεν είμαι όμως έτοιμος για να πω πως το έβαλα στόχο (η υπομονή είναι μέρος της διαδικασίας και η απόλαυση της επίτευξης ενός στόχου).
Πλέον νομίζω πιο εύκολο είναι να το βρείς να το αγοράσεις παρά να το βρεις για βόλτα! :p
Κάποτε κανονίζαμε με ένα παλικάρι που την είχε να πάμε χωματάδα παρέα. Τελικά η χωματάδα ακυρώθηκε, η μηχανή πουλήθηκε σύντομα και το πουλάκι πέταξε...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πλέον νομίζω πιο εύκολο είναι να το βρείς να το αγοράσεις παρά να το βρεις για βόλτα! :p
Κάποτε κανονίζαμε με ένα παλικάρι που την είχε να πάμε χωματάδα παρέα. Τελικά η χωματάδα ακυρώθηκε, η μηχανή πουλήθηκε σύντομα και το πουλάκι πέταξε...
Και πάλι... ποτέ δε ξέρεις!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πλέον νομίζω πιο εύκολο είναι να το βρείς να το αγοράσεις παρά να το βρεις για βόλτα! :p
Κάποτε κανονίζαμε με ένα παλικάρι που την είχε να πάμε χωματάδα παρέα. Τελικά η χωματάδα ακυρώθηκε, η μηχανή πουλήθηκε σύντομα και το πουλάκι πέταξε...
Στην Κρήτη είχε 2-3 τέτοια.
 
Top Bottom