Μονςδα ABS με Σερβομηχανισμο BMW

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Σόρρυ για το σπαμ αλλά η παραπάνω ατάκα απομονωμένη είναι κάπως αστεία...

:yew::friendship:
Οταν δεν εχεις φρενα και πρεπει να δωσεις στην BMW 1500 ευρω εκει να δεις γελια
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Μητσάρας)))
Υπερδύναμη!!!

Παίδες μόνο με το τηλέφωνο!
Ο Δημήτρης είναι ψυχούλα...
Εγώ έφυγα από εκεί με μια τσάντα γεμάτη δώρα!!!!
Με ενα καλο λογο για ολους παντα ευχαριστω και ανταποδιδω πραγματι νομιζω οπιος θελει την βοηθεια μου ας στειλει ΠΜ το θεμα ειναι πολυ λεπτο και μονο καποιος που δεν εχει φρενα καταλαβαινει το ποσο οδυνηρο και ψυχοφορο ειναι σημερα εφερα ενα απο το λιμανι στα βορεια προαστεια και καταλαβα σπο πρωτο χερι τι παει να πει φυστικι με το καλημερα με πηρε η κατηφορα μεσα στο καραβι αυτα απο μενα
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Πατα δεν το πατας το πισω φρενο οταν πατας το μπροστα πατιεται και το πισω καθε βδομαδα θελει τα φρενα πανικου για να δουλευουν που και που οι ηλεκτροβαλβιδες αυτο που δεν καταλαβα η μοναδα σου δουλευει η οχι
Δεν δουλεύει στο πίσω φρένο.Δηλαδή,ούτε η συνδυασμένη πέδηση,ούτε ο σερβομηχανισμός .Συμβαίνει αυτό που περιέγραψα πιο πάνω,πρέπει να πέσεις όλος πάνω,για να νιώσεις μια αμφίβολη ψευδαίσθηση φρενου.
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Δεν δουλεύει στο πίσω φρένο.Δηλαδή,ούτε η συνδυασμένη πέδηση,ούτε ο σερβομηχανισμός .Συμβαίνει αυτό που περιέγραψα πιο πάνω,πρέπει να πέσεις όλος πάνω,για να νιώσεις μια αμφίβολη ψευδαίσθηση φρενου.
Αργα η γρηγορα υγρα φρενων στην πλακετα και καπουτ η μοναδα για παντα αν πατας το πισω φρενο
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Δεν δουλεύει στο πίσω φρένο.Δηλαδή,ούτε η συνδυασμένη πέδηση,ούτε ο σερβομηχανισμός .Συμβαίνει αυτό που περιέγραψα πιο πάνω,πρέπει να πέσεις όλος πάνω,για να νιώσεις μια αμφίβολη ψευδαίσθηση φρενου.
Η καρβουνάκια ή σπασμένη αντλία και πιο δύσκολα αισθητήρας πίεσης ή mosfet οδήγησης σερβομοτέρ.
Όταν καεί η πλακέτα δεν δουλεύει τίποτα ούτε μπρος ούτε πίσω.
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Αργα η γρηγορα υγρα φρενων στην πλακετα και καπουτ η μοναδα για παντα αν πατας το πισω φρενο
Δεν το πατάω.Δεν έχει νόημα.Τωρα που μου ειπες και αυτο...ακόμη πιο πολύ..
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Η καρβουνάκια ή σπασμένη αντλία και πιο δύσκολα αισθητήρας πίεσης ή mosfet οδήγησης σερβομοτέρ.
Όταν καεί η πλακέτα δεν δουλεύει τίποτα ούτε μπρος ούτε πίσω.
:thinking::thinking::thinking:
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Δεν το πατάω.Δεν έχει νόημα.Τωρα που μου ειπες και αυτο...ακόμη πιο πολύ..
Κακος που δεν το φτιαχνεις το πισω φρενο δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το προσπαθεις θυμησου τα λογια μου αργα η γρηγορα θα χαλασει ολη αλλα χεστω κακος ανακατευομαι γιατι ενα παλικαρι σε αλλο φορουμ μου ελεγε οτι τον τρομοκρατουσα για να του την φτιαξω ε ρε που.σ.....η. τι ακουνε τα αυτια μου καθε μερα
 

saitman

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΜΗΝΑΣ ΣΑΪΤΑΚΗΣ
Μοτό
R 1200 GS 2004
Κακος που δεν το φτιαχνεις το πισω φρενο δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το προσπαθεις θυμησου τα λογια μου αργα η γρηγορα θα χαλασει ολη αλλα χεστω κακος ανακατευομαι γιατι ενα παλικαρι σε αλλο φορουμ μου ελεγε οτι τον τρομοκρατουσα για να του την φτιαξω ε ρε που.σ.....η. τι ακουνε τα αυτια μου καθε μερα
Δημητρακι το ιδιο επαθα εγω με μελος σε παλιο φορουμ.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Κακος που δεν το φτιαχνεις το πισω φρενο δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το προσπαθεις θυμησου τα λογια μου αργα η γρηγορα θα χαλασει ολη αλλα χεστω κακος ανακατευομαι γιατι ενα παλικαρι σε αλλο φορουμ μου ελεγε οτι τον τρομοκρατουσα για να του την φτιαξω ε ρε που.σ.....η. τι ακουνε τα αυτια μου καθε μερα
Δεν σκέφτομαι έτσι συνήθως.Εχω καταρχήν καλοπροαιρετη σκέψη και οχι καχυποπτη(προσπαθώ τουλάχιστον).
Πως να προσπαθήσω να φτιάξω το πίσω φρένο?Με ποιό τρόπο?Πού?
Παρολλα αυτά,για να μην έρθεις σε δύσκολη θέση,θα επικοινωνήσω μαζι σου με πμ,αν θες,μετά απο κάποιες μέρες που θα χαλαρώσω απο διάφορα,
να μιλήσουμε ζωντανά,γιατί έτσι,παιχνίδι δεν γίνεται..
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
μετα απο τηλεφωνικη συνομιλια με τον δημητρη καταλαβα αυτο που υποψιαζομουν απο την αρχη!!!-μπορει να δωσει λυσεις!!!!!!!!
 

JOHN

Μέλος
Περιοχή
SYROS
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R1200 GS
Παιδια εδώ και λιγο καιρο ασχοληθηκα πολύ ζεστα με το θεμα που ταλαιπωρει πολλους από εμας που εχουμε αυτές τις μοναδες μαλλον τελικα μετα από πολύ κοπο ξενυχτι και πολύ δουλεια εχω φτασει σε ένα πολύ καλο ποσοστο επιτυχιας και αυτά πρεπει να τα μοιράζεσαι ετσι λοιπον αν θελει καποιος την βοηθεια μου για επισκευη εδώ είμαι δεν γραφω συχνα σας διαβαζω και πραγματικα θελω να σας γνωρισω καποια στιγμη
Δημητρη χαιρομαι που σε βρισκω κ εδω
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Ενα δημοσιο και μεγάλο ευχαριστώ στο φίλο πλεον θεωρώ,Δημήτρη,(Tsepeto) για τη πλήρη επαναλειτουργεία της μονάδας μου και για όλα γενικώς..
Δημήτρη είσαι δυναμίτης.Ευχαριστώ για όλα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τι κάνει αυτή η μοτοσυκλετιστηκη ψυχή!!!???
 

Manos Neofo

Μέλος
Όνομα
Manod
Μοτό
R1200gs
Παιδιά sos!!έμεινα και εγώ από μονάδα abs σε R1200GS του 2005 υπάρχει περίπτωση να επισκευάζει κάποιος ;;;Ευχαριστώ !!
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Παιδιά sos!!έμεινα και εγώ από μονάδα abs σε R1200GS του 2005 υπάρχει περίπτωση να επισκευάζει κάποιος ;;;Ευχαριστώ !!
Μίλα με τον Δημήτρη τον TSEPETO

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom