Μοντες που εχετε κανει στα 950/990 σας.

Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
Το λαμακι κρατάει το τζαμακι στην θέση τού; Σε περίπτωση που χάσουμε το τζαμακι υπάρχει εναλλακτική;
τα τζαμακια υπαρχουν. η μαμα ΚΤΜ το σκεφτηκε και αυτο. το θεμα ειναι το κοστος. προσφατα αλλαξα στο 640 το τζαμακι απο το καπακι της καμπανας. μια σταλια ειναι το ριμαδι αλλα το πληρωσα 37 ευρω. το τζαμακι του λαδιου στην αλλη πλευρα, που ειναι και μεγαλυτερο (περιπου οσο ενα διευρω) κανει 10,5 ευρω... η διαφορα τους ειναι οτι το μεγαλο του λαδιου ειναι φτιαγμενο στην ευρωπη ενω το αλλο στην ιαπωνια... αυτο μου ειπαν απο την ΚΤΜ...
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
τα τζαμακια υπαρχουν. η μαμα ΚΤΜ το σκεφτηκε και αυτο. το θεμα ειναι το κοστος. προσφατα αλλαξα στο 640 το τζαμακι απο το καπακι της καμπανας. μια σταλια ειναι το ριμαδι αλλα το πληρωσα 37 ευρω. το τζαμακι του λαδιου στην αλλη πλευρα, που ειναι και μεγαλυτερο (περιπου οσο ενα διευρω) κανει 10,5 ευρω... η διαφορα τους ειναι οτι το μεγαλο του λαδιου ειναι φτιαγμενο στην ευρωπη ενω το αλλο στην ιαπωνια... αυτο μου ειπαν απο την ΚΤΜ...
130 πάει καινούργια η αντλία οπότε αν υπάρχει ανταλλακτικό τζαμακι ακόμα και 37 ευρώ είναι φθηνότερο αν η αντλία δεν έχει φάει τα ψωμιά της. Έχεις κωδικό ανταλακτικου μήπως;
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Είχα δει ένα thread στο advrider με αλλαγή τζαμιού με ασφάλεια απο μεσα που φαινόταν να λύνει το πρόβλημα.
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
130 πάει καινούργια η αντλία οπότε αν υπάρχει ανταλλακτικό τζαμακι ακόμα και 37 ευρώ είναι φθηνότερο αν η αντλία δεν έχει φάει τα ψωμιά της. Έχεις κωδικό ανταλακτικου μήπως;
με τα στοιχια της μηχανης ψαχνεις εδω... http://sparepartsfinder.ktm.com/?lang=el
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
αυτο με το λαμακι,,,,δηλ αμα παρουμε το προστατευτικο της tourateck που καλυπτει ολο το δοχειο,η ιδια δουλεια δεν γινεται;
Όλα τα προστατευτικά έχουν τρύπα εκεί για να φαίνεται η στάθμη. Δεν νομίζω ότι προστατεύει με κάποιο τρόπο.

Το τζαμακι αυτο ειναι με καποιο τροπο που δεν ξερω στερεωμενο και ενα σωμα με το δοχειο των υγρων φρενων Τουλαχιστον ετσι θυμαμαι σε οσα εχω δει
ΔΕΝ κουνιεται Και ααααααν ποτε κουνηθει θα υπαρχει διαρροη Δεν επισκευαζεται ή τουλαχιστον οχι με τον συμβατικο τροπο του καινουριου ανταλακτικου
Ααααααν λοιπον κουνηθει δεν εχει καμια σημασια αν θα χαθει, οποτε η συγκεκριμενη πατεντα με το λαμακι δεν εχει κανενα νοημα
Κώστα δεν έχεις δίκιο. Θυμίσου να σου δείξω το δικό μου σε καμιά βόλτα, που κουνιέται χωρίς καμία διαρροή.
Εξουσιοδοτημένος μου το έφτιαξε εκεί που πάω το μηχανάκι. Ο Θωμάς ο Νταής (Hellinstore 002). Λες να μη ξέρει τι κάνει; Δεν θα τον σύμφερε να μου πουλήσει ολόκληρη τρόμπα ή τζαμάκι;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Όλα τα προστατευτικά έχουν τρύπα εκεί για να φαίνεται η στάθμη. Δεν νομίζω ότι προστατεύει με κάποιο τρόπο.



Κώστα δεν έχεις δίκιο. Θυμίσου να σου δείξω το δικό μου σε καμιά βόλτα, που κουνιέται χωρίς καμία διαρροή.
Εξουσιοδοτημένος μου το έφτιαξε εκεί που πάω το μηχανάκι. Ο Θωμάς ο Νταής (Hellinstore 002). Λες να μη ξέρει τι κάνει; Δεν θα τον σύμφερε να μου πουλήσει ολόκληρη τρόμπα ή τζαμάκι;
Δεν ξερω πως ειναι στα 950/990 η τρομπα και πως στερεωνεται το τζαμακι Αυτα που εγραψα ηταν γενικα οποτε και εφοσον το δικο σου κουνιεται προφανως και κανω λαθος Αρα μαλλον σωστα σου εβαλε αυτο το λαμακι εκει
:friendship:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
αμα σας πω οτι σημερα πηγα να βρω ενα παρατημενο desevo,να δω αν εχει ψυγειο λαδιου;χοχοχο

αυτο με το λαμακι,,,,δηλ αμα παρουμε το προστατευτικο της tourateck που καλυπτει ολο το δοχειο,η ιδια δουλεια δεν γινεται;


για τα κολαρα σιλικονης,ειναι και απο μονη του ωραια αναβαθμιση
Τετοιο μεγεθος ψυγειου εχουν και μερικα αυτοματα... πχ νομιζω ειδα προσφατα σε honda sh 300 η κατι τετοιο...αυτης της κατηγοριας τα υδροψυκτα εχουν τετοιο μεγεθος ψυγειου, κοντο και μακρυ... οτι θελουμε και μεις δηλαδη!!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Τετοιο μεγεθος ψυγειου εχουν και μερικα αυτοματα... πχ νομιζω ειδα προσφατα σε honda sh 300 η κατι τετοιο...αυτης της κατηγοριας τα υδροψυκτα εχουν τετοιο μεγεθος ψυγειου, κοντο και μακρυ... οτι θελουμε και μεις δηλαδη!!
εχει γουστο να κανει και αυτα που βαζουν στις παπιες:D
 
Top Bottom