ΜοτοΔιαδρομές Χολομώντας Χαλκιδική

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Ενας χρόνος εχει κλείσει με καραντίνες και απαγορευτικά μέτρα στις μετακινήσεις
και οι βόλτες στους περισσότερους είναι μετρημένες εως ανύπαρκτες.
Τα στεριτικά έχουν βαρέσει κόκκινα το ξέρω αφού απο τώρα το συζητάμε με την παρέα
όταν με το καλό λευτερωθούμε δεν θα κατέβουμε απο την μηχανή για μερικές μέρες,
έτσι για να στανιάρουμε λίγο.
Προς το παρών απόλαυσε μια σβέλτη και μικρή διαδρομή στην ορεινή Χαλκιδική στο όρος Χολομώντα
κι όταν με το καλό ανοίξουν και πάλι οι δρόμοι αν δεν την έχεις κάνει κάντην και δεν θα το μετανιώσεις.
Η διαδρομή ξεκινά απο Πολύγυρο και καταλήγει Παλαιόχωρα αλλα γίνετε και αντιστρόφος είναι ασφάλτινη αλλά
έχει και πολλούς παράδρομους χωμάτινους αν θέλεις να χαθείς. Στο μέλλον θα ανεβάσω και μερικές χωμάτινες
που με αρέσουν πολύ. Κάθε εποχή έχει την δική της ομορφιά το βίντεο έγινε τον Μάρτιο,
τα περισσότερα δέντρα ακόμη γυμνά αλλά η φύση έτοιμη να φορέσει τα γιορτινά της
και να υποδεχθεί την άνοιξη. Η διαδρομή είναι γυρω στα 45χλμ και γίνετε σε ένα χαλαρό γύρο στα
40 λεπτά αλλα μπορεί να γίνει και ολοήμερη όταν με το καλό ανοίξουν και οι ταβέρνες
βάλε και καμια στάση για καμιά φώτο και λίγο αγνάντι πάει η μέρα!
Τα πολλά τα λόγια είναι φτώχια που λεει και ο λαός για πάμε στο ψητό!


 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ένα διήμερο είναι καλή περίπτωση εκεί... ;)
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Ο Χολομώντας και το ανέβασμα από Στάγειρα για Νεοχώρι είναι απίστευτη διαδρομή, και ειδικά για εμένα το φθινόπωρο, τα χρώματα είναι απλά απίστευτα, έχω πετύχει τον δρόμο κατω καλυμμενα με ένα μαγικό χαλί φύλλων με πολλά χρώματα που μόνο η φύση μπορεί να μας δώσει και άλλες φορές να βλέπεις τα φύλλα να πέφτουν σαν να χιονίζει ενώ οδηγάς μαγεία πραγματικά.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Ο Χολομώντας και το ανέβασμα από Στάγειρα για Νεοχώρι είναι απίστευτη διαδρομή, και ειδικά για εμένα το φθινόπωρο, τα χρώματα είναι απλά απίστευτα, έχω πετύχει τον δρόμο κατω καλυμμενα με ένα μαγικό χαλί φύλλων με πολλά χρώματα που μόνο η φύση μπορεί να μας δώσει και άλλες φορές να βλέπεις τα φύλλα να πέφτουν σαν να χιονίζει ενώ οδηγάς μαγεία πραγματικά.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι είναι πανέμορφα και από κει!
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Ναι είναι πανέμορφα και από κει!
Φταίω γιατί δεν το έγραψα καλά εννοούσα όλο το κομμάτι και Χολομώντα και Στάγειρα για Νεοχώρι σαν μία διαδρομή, κάθε χρόνο την κάνω αυτήν την διαδρομή πολλές φορές και εννοείται Φθινόπωρο. Χολομώντας είναι όμως τοπ.
 
Top Bottom