Μοτοσκεψεις... Σαν νέο μέλος

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα σε όλους,, για να κλείσω και το θέμα, τελικά αποφάσισα και κατέληξα στο fjr, σαν πιο ολοκληρωμένο για την τωρινή μου κατάσταση.., ίσως αργότερα το γυρίσω στο πιο σπορ.... Ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας..... Καλή συνέχεια να έχουμε και πάντα όρθιοι... Και από μηχανή και από κορωναϊο..
Όμορφα... Περιμένουμε να δούμε τα ψωνια
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
το PCΤ todorιαση test βγήκε αρνητικό...
Κοιτα που βγήκε και τέτοιο τεστ,και δε το πηραμε χαμπάρι οι αδαείς
Το τεστ για αυτούς που αγοράζουν και πουλάνε στο καπάκι, βγήκε η ακόμα;
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Κοιτα που βγήκε και τέτοιο τεστ,και δε το πηραμε χαμπάρι οι αδαείς
Το τεστ για αυτούς που αγοράζουν και πουλάνε στο καπάκι, βγήκε η ακόμα;
Άβυσσος η ψυχή του μηχανόβιου...πολλά τεστ κανένα εμβόλιο...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
δεν υπάρχει σωτηρία λέμε....
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο.. Έτσι είναι τα πράματα όπως τα λες.. Όλα ωραία είναι... Τι έχεις ανάγκη και πιο σε καλύπτει περισσότερο είναι η πιο σωστή επιλογή.. Ούτως ή άλλως το γκάζι έχει κοπεί, αφού υπάρχει ο κόφτης στην πίσω θέση (γυναίκα) που πάνω από τα 220-230 αρχίζει να χτυπά τα πλευρά μου.. Και αναγκαστικά κόβω... Άρα η άνεση κλείνει πιο που στα τουρισμου.... Fjr, kgt, gtr που μάλλον το τελευταίο θα το αποκλείσω προς στιγμήν...
Και καλά κάνεις για το gtr. Είναι πολύ κομμένο το μοτέρ σε σχέση με το ZZR σε βαθμό ξενερωματος. Αυτό που είναι μαγικό στο gtr είναι οι αναρτήσεις - μαγικό χαλί αλλά τι να το κάνεις.

Αν είναι να πηγαίνεις ως 220-230 είσαι για σπορτ ΤΟΥΡΙΝΓΚ δηλαδή FJR κτλ αλλά αν είσαι ψηλός δεν ξέρω αν θα σε βολεύει η θέση. Πρέπει να σε φτιάχνει κι όλας όταν το βλέπεις αλλιώς....

Αν βρεις καλό ZZR 1200 θα έχεις μηχανάρα άνετη για 2 με πολύ λίγα χρήματα. Είχα το 1100 και έχω βολταρει το 1200 που είναι πιο άνετο, πιο εύκολο και με πολύ καλύτερη προστασία. Αλλά FJR σε ανεμοκαλυψη δεν είναι.

Το ΧΧ είναι το πιο όμορφο απ' όλα στα μάτια μου αλλά θέλει δουλειά στις αναρτήσεις. Αλλά το μοτέρ του δουλεύει τόσο βελούδινα που σου δίνει την αίσθηση πως δεν θα χαλάσει ποτέ.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Θελω να πιστευω οτι μιλαμε για μοντελα πριν του 2013.
Γιατι τα νεοτερα, εχουν διπλασια τιμη απο τον ανταγωνισμο που γραφτηκε εδω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μία φορά είχα ανέβει σε fjr και το έκανα λίγα μέτρα σε πάρκινγκ, το ότι δεν με ενόχλησε -όλοι ξέρουμε πόσο καλόβολος είμαι σε τέτοια θέματα- το θεωρώ έκπληξη. Έχω την εντύπωση ότι έχει και ρυθμίσεις στο τιμόνι σε θέση. Γενικά είναι εξαιρετική μοτοσικλέτα και τα μοντέλα με τις 6 ταχύτητες τα κοιτούσα κάποια στιγμή, μετά είπα δεν πάει στο καλό, κάτσε να μεγαλώσουμε λίγο ακόμα...
 

Starovas

Μέλος
Όνομα
Larry
Μοτό
Kawasaki zzr 1400
Αν κατέληξες σε FJR 1300 έχω μια καλή πρόταση με μόνο 16.000 πραγματικά χιλιόμετρα είναι φίλου και το αυτόματο αν σε ενδιαφέρει :friendship:
Φίλε μου, στα 32 χρόνια οδηγός, δεύτερη φορά μέσα σε 7 μήνες θα οδηγήσω μηχανή με abs, δεν νομίζω ότι θα ήθελα να οδηγω μηχανή χωρίς να δουλεύει το αριστερό πόδι... Θα νιώθω λίγο άσχημα, σα παππούς..
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Φίλε μου, στα 32 χρόνια οδηγός, δεύτερη φορά μέσα σε 7 μήνες θα οδηγήσω μηχανή με abs, δεν νομίζω ότι θα ήθελα να οδηγω μηχανή χωρίς να δουλεύει το αριστερό πόδι... Θα νιώθω λίγο άσχημα, σα παππούς..
Δεν το διευκρίνισα σωστά. Ημιαυτόματο Το αριστερό πόδι δουλεύει έχει λεβιέ ταχυτήτων. Συμπλέκτη δεν έχει στο χέρι, αλλά κουμπί + και - έχεις να επιλέξεις. ;)

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom