Μοτοσυκλέτα για όλες τις δουλειές θα βρώ (?)

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Υπαρχει περιπτωση μηχανη 1000+ κυβικα να κανει για ολες τις δουλειες?
Τώρα άνοιξες μεγάλο θέμα!!!
Φτιάχνω ποπκορν

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Στα 29 παντος εγω θα επερνα αυτό που μου αρεσε πιο πολύ όταν το βλεπω.Στα 28 εγω πηρα το ktm κ το έχω ακομα, βέβαια ημουν ανάμεσα από ktm 990 κ multistrada.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
πραγματικα παρε οποια σου αρεσει , στα 26 πηρα το R1 και το εχω ακομα ,εχω κανει 100000 κμ σε ολα τα εδαφοι και μεχρι πριν 5 χρονια δεν ειχα καν παπακι πηγαινα παντου με αυτο και γουσταρα! στα 37 ανακαλυψα την ktm και νιωθω παλι μοτοσυκλετιστης! παρε αυτο που γουσταρεις!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Μάλλον στην ηλικία.σου όλοι ΚΤΜ είχαμε...αν θες να γουστάρεις να την καβαλάς και να ξεφεύγεις πάρε το 990.
Θα καίει και ίσως σε κάψει αλλά θα σου μείνει αξέχαστη
Σωστα....κ εμεις στην ηλικια του....ειχαμε TDR 250...κατι αντιστοιχο με το ΚΤΜ του σημερα...!!!
Νεο παιδι ειναι...κριμα να παρει τη "παπουδιερα"...!!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ζητάει και αξιοπιστία ο άνθρωπος πέρα από το γκάζι και του προτείνετε 990 και gs? 990 για καθημερινό?

Νομίζω πως πρέπει να πάει σε νεότερη γενιά ΚΤΜ αλλά πρέπει να ανέβει στο 10ρικο. Όπως και στα gs για να βρει καλό πρέπει να πάει στα 8.000 +.
Mε 6500 θα βρει μοντέλο 07 χωρίς σέρβο με νορμάλ km και σε καλή κατάσταση?

Το tiger νομίζω είναι καλη επιλογή αλλά με το σέρβις δεν ξέρω τι γίνεται. Αν είναι Αττική θα την βρει την άκρη στην υπόλοιπη Ελλάδα τι γίνεται, υπάρχει δίκτυο? Πέρα από αυτό είναι καλή μοτοσυκλέτα και εντός budget.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ζητάει και αξιοπιστία ο άνθρωπος πέρα από το γκάζι και του προτείνετε 990 και gs? 990 για καθημερινό?

Νομίζω πως πρέπει να πάει σε νεότερη γενιά ΚΤΜ αλλά πρέπει να ανέβει στο 10ρικο. Όπως και στα gs για να βρει καλό πρέπει να πάει στα 8.000 +.
Mε 6500 θα βρει μοντέλο 07 χωρίς σέρβο με νορμάλ km και σε καλή κατάσταση?

Το tiger νομίζω είναι καλη επιλογή αλλά με το σέρβις δεν ξέρω τι γίνεται. Αν είναι Αττική θα την βρει την άκρη στην υπόλοιπη Ελλάδα τι γίνεται, υπάρχει δίκτυο? Πέρα από αυτό είναι καλή μοτοσυκλέτα και εντός budget.


Υπάρχουν 07 με λίγα χλμ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σωστα....κ εμεις στην ηλικια του....ειχαμε TDR 250...κατι αντιστοιχο με το ΚΤΜ του σημερα...!!!
Νεο παιδι ειναι...κριμα να παρει τη "παπουδιερα"...!!!!
Είναι τυχερό το νέο παιδί, που ζητάει συμβουλές και γνώμες από μεγαλύτερους, γιατί εμείς γλυτώσαμε από κ@λοφαρδια με τα tdm rd rgv κλπ σκοτωστρες.

Βεβαια κάποιος μπορεί να του προτείνει και χαγιαμπουσα... Ότι θες μπορείς να ακούσεις.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
tiger 1050 se με τις βαλιτσες...
κατι σαν κι αυτο,δεν το ξερω,αλλα αμα δεν βλεπεις εξατμιση=νορμαλ ατομο
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Υπαρχει περιπτωση μηχανη 1000+ κυβικα να κανει για ολες τις δουλειες?
Εξαρτάται... Με έχεις δει πάνω στο βαραντέρο? Σαν παπί είναι, και ως παπί κάνει για όλες τις δουλειές !!! :cool:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εξαρτάται... Με έχεις δει πάνω στο βαραντέρο? Σαν παπί είναι, και ως παπί κάνει για όλες τις δουλειές !!! :cool:
Εσένα σου έδωσε χαιρετίσματα ο κολλητός μου ο Βαγγέλης Χ. (ο διεκπεραιωτής);
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εξαρτάται... Με έχεις δει πάνω στο βαραντέρο? Σαν παπί είναι, και ως παπί κάνει για όλες τις δουλειές !!! :cool:
Τα λέω χρόνια αλλά δεν με πιστεύουν... Το χιλιάρι κάνει για τα panda.
Και βέβαια εξαρτάται τι εννοεί ο κάθε ένας "πόλη" γιατί το Αφίδνες-Ομόνοια (τυχαίος κεντρικός προορισμός με πολεοδομία) και πίσω είναι πόλη για εμένα αλλά δεν είναι Παγκράτι-Πατήσια ας πούμε που μπορεί να κάνει κάποιος άλλος κάθε μέρα, οπότε η συζήτηση να γίνεται άσκοπα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα λέω χρόνια αλλά δεν με πιστεύουν... Το χιλιάρι κάνει για τα panda.
Και βέβαια εξαρτάται τι εννοεί ο κάθε ένας "πόλη" γιατί το Αφίδνες-Ομόνοια (τυχαίος κεντρικός προορισμός με πολεοδομία) και πίσω είναι πόλη για εμένα αλλά δεν είναι Παγκράτι-Πατήσια ας πούμε που μπορεί να κάνει κάποιος άλλος κάθε μέρα, οπότε η συζήτηση να γίνεται άσκοπα.
Πειραιάς - Χολαργός... Από κεντρο
Μια χαρά με 1200 χοντρή
Πάνω από καθρέφτες και φρένα για όλους τους μλκες που οδηγούν με τηλέφωνο στο αυτί.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πέρα από αυτά που λέμε εμείς φίλε μου ότι κ αν πάρεις αν όταν το παρκάρεις κ φεύγεις δεν γυρίζεις να το κοιτάς 2-3 φορές θα έχεις κάνει λάθος επιλογή.
Βάστα το αυτό.

Εγώ μετά από 6 χρόνια με την γιαγιά το κάνω λες κ την αγόρασα σήμερα.
 
Top Bottom