Μοτοσυκλετιστικά Projects 2022

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τι moto-projects έχετε στο μυαλό σας για το 2022;

Είτε αυτά είναι ταξίδια, είτε μόντες, εκπαίδευση, αλλαγές κατηγορίας, οτιδήποτε δημιουργικό πλάνο με θέμα την μοτοσυκλέτα.

Δεν είναι ανάγκη να είναι έτοιμο στην λεπτομέρεια, μπορεί ακόμα να είναι στο στάδιο της γενικής ιδέας.

Για πάμε να μπει με όμορφες σκέψεις το 22' :D:ok:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προσωπικά θα κλείσω ένα κομμάτι 15 χρόνων συμβίωσης με μια καταπληκτική μηχανή, που μου έκανε όλα τα χατήρια.
Δεν μπορω να εξηγήσω ακόμα μέσα μου γιατί θα το κάνω, αλλά θα το κάνω.

Το μονο σίγουρο είναι ότι με την επόμενη, θα κάνω δώρο και ένα καλό κυαλι στο πουλι.

Στο χώμα θα συνεχίσω να μοιράζω πόνο με τον Γκάντι και μάλλον θα πάει στον αδερφό Carooly για να φτάσουμε τα 55 άλογα τροχό, γιατί μου είπε ότι είναι ευκολο :sneaky:

Αυτά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Άμα αναφέρεσαι στο gs δηλώνω επίσημο ενδιαφέρον, καλή χρονιά!
Επιθυμία μου είναι να πάει σε γνωστό, για να μπορέσω να το πάρω πισω :hh:
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
gsa 1150
Θέλω στις αρχές του 22 να παραλάβω την καινούργια μου μοτοσικλέτα, να τη στρώσω και να κάνω κάποιες μονοήμερες ή και 2-3ήμερες εκδρομές εντός Ελλάδας για να δω κιόλας άν και πού ποναει. Ίσως αν προλάβω (μέσα στο 22) κι ένα ταξιδάκι Ιταλία - κεντρική Ευρώπη.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ παίδες, επειδή το 21 ξανακαβαλησα, δεν θα ζητήσω τίποτα υπερβολικό για το 2022. Μόνο χρόνο για βόλτες με καλή παρέα σε ωραία μέρη!!! Αντε και ένα τελικό arrow έτσι για την τιμή των όπλων...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίο θέμα Αντώνη!

Μέσα στο '22 ευελπιστώ να:

- Αποσυναρμολογήσω το 990, να καθαρίσω / ανανεώσω ο,τι εξάρτημα χρειάζεται ανανέωση και εν τέλη να το πουλήσω. Το έχω από το 17, το πήρα σε καλή κατάσταση και θέλω να το παραδώσω σε καλύτερη. Ξέρω ότι δεν είναι τόσο value for money το σκεπτικό, αλλά δε γ@μιεται. Στον τάφο θα τα πάρουμε;;; :roflmao:

- Να καταφέρω να κάνω ένα δικάβαλο ταξίδι στο εξωτερικό.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Καλή χρονιά!
Λοιπόν όσον αφορά τα μοτοσυκλετιστικα σχέδια για το 22,λένε πως λογικά εντός του μήνα θα μπει αγγελία το κλε,δεν ξέρω πότε θα πουληθεί αλλά το πλάνο λέει ότι το καλοκαίρι θα γίνει η επόμενη κίνηση.θελω να δω από κοντά τα καινούργια Κινέζο μηχανάκια και να αποφασίσω κατά που θα κινηθώ.το μορινι είναι το επικρατέστερο θεωρητικά.
Ελπίζω να έχουν καλά χρηματοδοτικά προγράμματα.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Καλη χρονια! το 22 θα ηθελα να βελτιωθω με το 790 στο χωμα, να καταφερω να παω ενα σκ Σερρες στην πιστα με το R1 , και να κανω οσο γινεται περισσοτερα ταξιδια!
και ενα κουστουμακι καινουργιο στο R1 δεν θα ηταν ασχημα!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
με τυχαία σειρά ....
να μπορέσω να ακολουθώ περισσότερες βόλτες (τοπικές και "εθνικές"),
να γίνει ο Αστραχάν όπως και όσο χωμάτινος θέλω, για να τον πουλήσω...
να επιστρέψω στην πορτοκαλί οικογένεια


όνειρο ζω μη με ξυπνάτε!!!!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να μετατρεψω το 1:12 σε 1:1
:angl:
Χρόνια το θέλω με lancia stratos, Ferrari 328, Porsche 928, 911 την σωστή παραδοσιακή αερόψυκτη, την countach, την lotus esprit... Και ας μην χωράω στα μισά από αυτά.
 

BlackArrow

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι Αττικής
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Honda Africa CRF1000 DCT ( Η πρώην )
KTM 1190 Adventure
Το 2022 απαιτεί χωμάτινη εκπαίδευση, να γίνουμε επιτέλους άντρες. Και ένα μακρινό ταξίδι τον Ιούνιο .
Και μετά τα μισά του έτος πολλή σκέψη για το αν θα φύγει το αφρικα και θα έρθει κάποιο μικρότερο on off ( Tuareg ή Tenere) ή αν θα κρατηθεί το αφρικα και θα αγοραστεί ένα 2ο πιο παλιό μηχανάκι για χώμα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και δύναμη :D:ok:
Ας γράψω και εγώ τα δικά μου πλάνα.
Για το 22' έχω δυο στόχους, ο ένας είναι να βάλω λάστιχα τώρα τον Γενάρη και μέχρι το τέλος του χρόνου να έχουν μείνει μόνο τα λινά :laugh:
Λόγω της δουλειάς που πλέον είναι με ρεπό πολλές από τις βόλτες μπορεί να είναι με μικρή παρέα ή και σόλο, αλλά ελπίζω να κάνουμε και κάποιες μεγάλες βόλτες με αρκετή συμμετοχή από το φόρουμ όπως αυτήν που κάναμε πέρυσι στα Τζουμέρκα και Πίνδο.

Το άλλο μου πλάνο είναι να επιστέψω ξανά στα χώματα μετά από σχεδόν 10 χρόνια απουσίας, αλλά αυτή την φορά με κάποιο ελαφρύ μηχανάκι. Σε αυτό υπάρχει και ένας απώτερος σκοπός που είναι ένας μεγάλος πολυήμερος γύρος της Ελλάδας από χώμα. Είναι κάτι που γυρίζει στο μυαλό μου σαν ιδέα πολλά χρόνια και νομίζω ότι ήρθε ο καιρός να το βάλω μπροστά.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Καλή χρονιά με υγεία να έχουμε!

Απο το 2021 πηρα την απόφαση να μπω επιτέλους στο χώμα οπότε ένα από τα projects είναι να βρω κάτι καλό, αξιόπιστο που να με βοηθήσει να μάθω, να χαρώ και να βολταρω.
Το δεύτερο είναι να επισκεφτώ πάλι βουνά και πασα σε Αυστρια-Ιταλια αυτή τη φορά δικαβαλος.
Αλλά πάνω από όλα, είναι να βελτιώσω την φυσική μου κατάσταση, να στρώσω μέση πλάτη κλπ ώστε να τα κάνω όλα αυτά πιο ευχάριστα!
 
Top Bottom