Μοτοσυκλετιστικά Projects 2022

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Με την ευκαιρια... Οποιος ταξιδεψει στο εξωτερικο (Ευρωπη) και παει να βγαλει ευρωπαϊκή καρτα ασφαλισης ασθενειας... Να ξερει οτι εχουν μειωσει την διαρκεια που αυτη ειναι ενεργη.

Πριν την πανδημια εκανα αιτηση για την εν λογω καρτα αρχες του ετους και ειχε ισχύ για εναν χρονο. Τωρα ναι μεν η δωρεαν αιτηση γινεται ηλεκτρονικα μεσω gov.gr αλλα περιορισαν σημαντικα τον χρονο διαρκειας της. Προσωπικα εκανα αιτηση 15 Ιανουαριου, μου ηρθε σημερα 3 Φεβ. και ισχυει μεχρι τελος του μήνα κατι που δεν μπορω να το δικαιολογησω.

Σε περίπτωση νοσηλείας εξω με την επιδειξη αυτης της καρτας εχεις την καλυψη που θα ειχες και εδω απο το ασφαλιστικό σου φορεα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Με την ευκαιρια... Οποιος ταξιδεψει στο εξωτερικο (Ευρωπη) και παει να βγαλει ευρωπαϊκή καρτα ασφαλισης ασθενειας... Να ξερει οτι εχουν μειωσει την διαρκεια που αυτη ειναι ενεργη.

Πριν την πανδημια εκανα αιτηση για την εν λογω καρτα αρχες του ετους και ειχε ισχύ για εναν χρονο. Τωρα ναι μεν η δωρεαν αιτηση γινεται ηλεκτρονικα μεσω gov.gr αλλα περιορισαν σημαντικα τον χρονο διαρκειας της. Προσωπικα εκανα αιτηση 15 Ιανουαριου, μου ηρθε σημερα 3 Φεβ. και ισχυει μεχρι τελος του μήνα κατι που δεν μπορω να το δικαιολογησω.

Σε περίπτωση νοσηλείας εξω με την επιδειξη αυτης της καρτας εχεις την καλυψη που θα ειχες και εδω απο το ασφαλιστικό σου φορεα.
Κάθε τέλος Φεβρουαρίου ανανεώνεται η ασφάλιση στο ΙΚΑ (ή όπως αλλιώς λέγεται πια), γι’αυτό…

Αν εκδόσεις 1η Μαρτίου, θα ισχύει μέχρι Φεβ 2023.
 

di koukos

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
kawasaki versys 1000 2019
di koukos με την ευκαιρία... Αν βρεις χρόνο και διάθεση θα είχε ενδιαφέρον να μας κάνεις μια παρουσίαση για το Versys 1000 σου. Θα ήθελα να μάθω από έναν ιδιοκτήτη πως είναι να ζεις μαζί του, ποια η χρήση του, αν μπορεί να είναι και μια καθημερινή μοτοσυκλέτα και οτιδήποτε άλλο μπορεί να δώσει σαν πληροφορία ένας κάτοχος που ζει μαζί της.
Η επιθυμια σου πραγματοποιηθηκε :yew:
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Αυτό ακριβώς!!!

Πλέον εδώ και κάποια χρόνια έχω καταλήξει ότι "πλούσιος" δεν είναι αυτός που έχει πολλά λεφτά, αλλά εκείνος που έχοντας έστω και μια σχετική άνεση χρημάτων μπορεί να ορίζει τον χρόνο του όπως θέλει. Αυτό πιστεύω είναι αξία ανεκτίμητη!
Συμφωνώ απόλυτα!!! Εύχομαι και γω με την σειρά μού να μπορέσω να βρώ(ταιριάξω) τον χρόνο να μπορέσω να γνωρίσω τους περισσότερους από εσάς στις χωματαδες(βόλτες, tour, trophy) που οργανώνετε(αλλά με την δουλειά που κάνω δεν το βλέπω.. :UH:) γιατί έχω την ανάγκη να νιώσω ότι είμαι μέρος αυτής της μεγαλοπαρέας(φόρουμ) και έμπρακτα. Να είστε όλοι καλά και να πραγματοποιηθούν όλες οι μελλοντικές ανησυχίες σας!!! :ok:
 
Top Bottom