Μοτοσυκλετιστικά Projects 2022

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εγώ θα ευχηθώ στο διαπρεπή κοβιδιολόγο κύριο amyroukai να περνάει πιο πολύ χρόνο πάνω στις μηχανές του παρά να γράφει εδώ, είτε για αυτές είτε για τον κόβιδ...
Για τον μάνιακ gsmaniac τι να πω... κάποια στιγμή θα μεγαλώσει...
ο,τι και να κάνει όμως το Πουλί Phoenix δεν το φτάνει...γιατι το Πουλί είναι πνεύμα αιθέριο που υπερίπταται...και από ψηλά βλέπει τα παθήματα του μάνιακ και του Γκάντι και γελά!!!
αντε και του χρόνου...
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
:friendship: Εύχομαι σε Όλους ΜΙΑ
τυχερότερη , δημιουργικότερη & αστραφτερή Χρονιά ΓΕΜΑΤΗ Υγεία + ΚΑΘΕ Ευτυχία :ok:


:secret:Για το 2022 Στόχος είναι Ξανά
όλα τα γιούρο να πάνε σε μικρά + μεγάλα Road Trips
+ όχι σε extra μεγάλη moto Που θα περιμένει

Πρώτο - Βασικότερο & Σπουδαιότερο , covid & Υγείας επιτρέποντος είναι
να γίνουν minimum 2 ολιγοήμερα off season Ευρωπαϊκά
& 1 Μεγάλο grande Καλοκαιρινό για να καλυφθούν εν μέρος
τα χαλασμένα σχέδια των 2020+2021 .

Τις αποδράσεις Εν Ελλάδι θα τις βρούμε


:friendship:
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Βολτες απο το 23. Εκτός αν βρω τρικυκλο με καλαθι και οδηγό να θέλει να αφησουμε τα κοκκαλα μας παρέα σε κάτι μέρη που έχω κατα νου. Μέχρι τότε γκαράζ και τσίπουρα. :roflmao: Υπάρχει ένα ακόμα dr650se ανοιγμενο απο το 21 και περιμένει ανταλλακτικά για να κλεισει. Μάλλον θα έρθει και ενα αφρικα rd03 για ανακατασκευή.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Πλέον έφτασε κ για μενα το πλήρωμα του χρόνου κ βλέπω τα Βαλκάνια με άλλο μάτι, Μ'εκείνο που πρέπει να έρθει η σωστή ώρα για να εκτιμήσεις όλα αυτά που μπορούν να δωσουν στον περιηγητη αυτοι οι πολύχρωμο πολιτιστικά κ γεωγραφικά τόποι.
Έχω ήδη εντοπίσει τις off tourism περιοχές που ταιριάζουν στο χνωτο μου κ ιού επιτρεποντος τέλη Μάη θα δω από κοντά τις σιδηρες πυλες κ μέρη της Δ. Σερβίας.
Επίσης πιστεύω να αξιωθώ να δώσω για συντήρηση τις ζαντες του "Γερου" καθώς είναι από τα τελευταία σημεία που χρήζουν αναβαθμιση/ανανέωση ώστε να κλείσει κ επίσημα ο κύκλος της ολικής επαναφοράς του!
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Καλή χρονιά να έχουμε όλοι, πρωτίστως προσωπικά και δευτερευόντως μοτοσυκλετιστικά...

Βασικό μου πλάνο στο 22 είναι να τελειώσω τον Meoni... Το θέμα είναι ότι αφού το πρότζεκτ δεν ολοκληρώθηκε για διάφορους λόγους έως τις αρχές του Νοέμβρη που πέρασε, τώρα έχει μπει για λίγο στον πάγο καθώς ανέβηκα Θεσσαλονίκη για επαγγελματικούς λόγους και θ'αργήσω να κατέβω....

Ένα καλό βέβαια είναι ότι μάλλον από την άνοιξη θα ανεβάσω το Monster πάνω για καμιά βόλτα τριγύρω και κυρίως για κανένα trackday στις Σέρρες...

Ίδωμεν!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Προσωπικά ήταν δύσκολη χρονιά το '21.... θέματα υγείας των γονιών...περιόρισαν τις μοτοβολτες..κ όσες έκανα έγιναν με πολύ άγχος κ πίεση χρόνου...
Φέτος που μπήκαν σε μια σειρά...θέλω να γράψω χλμ όπου κ αν είναι ακόμα με το ταπεινό κουλουράκι μου ...όχι ότι θα με χαλούσε μια αλλαγή μηχανης έτσι για την ανανέωση της σχέσης...
Απ' την άλλη..με ιντριγκάρει να φτάσω με το κουλούρι τα δεύτερα εκατοντάδες χιλιάδες χλμ...κοντά είναι έτσι κ αλλιώς...!!!!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Προσωπικά ήταν δύσκολη χρονιά το '21.... θέματα υγείας των γονιών...περιόρισαν τις μοτοβολτες..κ όσες έκανα έγιναν με πολύ άγχος κ πίεση χρόνου...
Φέτος που μπήκαν σε μια σειρά...θέλω να γράψω χλμ όπου κ αν είναι ακόμα με το ταπεινό κουλουράκι μου ...όχι ότι θα με χαλούσε μια αλλαγή μηχανης έτσι για την ανανέωση της σχέσης...
Απ' την άλλη..με ιντριγκάρει να φτάσω με το κουλούρι τα δεύτερα εκατοντάδες χιλιάδες χλμ...κοντά είναι έτσι κ αλλιώς...!!!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Μου αρέσει δεν το κρύβω....
Θα πρέπει όμως να κρατήσω κ το κουλούρι για τη σιγουριά της καθημερινής μετακίνησης...
Όσο να ναι... είναι ρίσκο...ένα Ιταλικό..!!!!
 

DayDreamer

Μέλος
Περιοχή
Δραπετσώνα
Όνομα
Dimitris
Μοτό
BMW, KTM
Καλή χρονιά σε όλους, με υγεία και τύχη στις οικογένειες μας !

Μοτοσυκλετιστικός στόχος για το 22 είναι, να γίνει μια σωστή ρύθμιση στις νέες αναρτήσεις της Μιλφάρας και να γράψουμε παρέα όσα ποιο όμορφα και ποιοτικά χλμ μπορούμε!



Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
To '20 και το '21 μάζεψα αρκετά μοτοσυκλετιστικά απωθημένα... οπότε σίγουρα επιθυμώ ένα από τα ταξίδια που δεν έγιναν.
Το κακό είναι ότι δεν εξαρτιέται από μένα, αλλά από εξωγενής παράγοντες που ευελπιστώ να ξεπεράσω με κάποιον τρόπο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δε ξέρω αν θα το καταφέρω και το 2022, μιας που είναι όνειρο που έρχεται από αρκετά πίσω και η υλοποίηση του είναι δύσκολη. Θα ήθελα να βρω έναν χώρο που θα στεγάσει τις δυο μοτοσυκλέτες μου και που θα είναι και το μικρό μου γκαράζ για τη συντήρηση τους και τις τυχόν μικροεπισκευές τους.
Δε ξέρω αν θα τολμήσω να σκεφθώ για φέτος ένα μικρό ταξίδι στην Ευρώπη (ή άλλου), αυτό είναι σίγουρα προγραμματισμένο για το επόμενο έτος αρκεί να μη γελάσει ο θεός μαζί μας.
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Να πάρω κάτι το ίδιο καλό στο χώμα αλλά να χωράει πιο καλά η σύζυγος για μακριές βόλτες στην ενδοχώρα. Ίσως να ανταλλάξω το Tenere με αυτό και να μην ζητήσει ( πολλά) χρήματα ;-)
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δε ξέρω αν θα το καταφέρω και το 2022, μιας που είναι όνειρο που έρχεται από αρκετά πίσω και η υλοποίηση του είναι δύσκολη. Θα ήθελα να βρω έναν χώρο που θα στεγάσει τις δυο μοτοσυκλέτες μου και που θα είναι και το μικρό μου γκαράζ για τη συντήρηση τους (WRR) και τις τυχόν μικροεπισκευές τους (NUDA ενδεχομένως).
Δε ξέρω αν θα τολμήσω να σκεφθώ για φέτος ένα μικρό ταξίδι στην Ευρώπη (ή άλλου), αυτό είναι σίγουρα προγραμματισμένο για το επόμενο έτος αρκεί να μη γελάσει ο θεός μαζί μας.
Όλα θα γίνουν Στέφ!!!! :ok:
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Νομίζω το μεγαλύτερο μοτοσυκλετιστικό προτζεκτ του 2022 θα είναι αυτό που δε θα γίνει...δλδ μια εκδρομή οργανωμένη από τον κύριο amyroukai κι εμένα με προορισμό το BikeShed στο Λονδίνο... Μόνο 33 ώρες... 3181 χλμ...



 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ιούνιος είναι το ABR φεστιβάλ.

Λέω, αν δεν μας έχει φάει ο κοβιντ Χ και η φλωρουμπα πως την λένε το double penetration που βρήκαν στο Ισραήλ οι ανώμαλοι.
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Διακρίνω μια KTMιαση από κατόχους Tenere 700 το τελευταίο διάστημα!!!
Πάντα ήμουν λάτρης των ευρωπαϊκών.
Απλά.οι Ιάπωνες κατάφεραν και έβγαλαν ένα ισάξιο. Αν όμως μπορούσα να το ανταλλάξω χωρίς χρήματα θα το έκανα χθές.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Νομίζω το μεγαλύτερο μοτοσυκλετιστικό προτζεκτ του 2022 θα είναι αυτό που δε θα γίνει...δλδ μια εκδρομή οργανωμένη από τον κύριο amyroukai κι εμένα με προορισμό το BikeShed στο Λονδίνο... Μόνο 33 ώρες... 3181 χλμ...



Να πάτε στις 18.00 , έχει happy hour στα ποτά. (δεν κάνω πλάκα)
 
Top Bottom