Μπαμπάδες, γιοί και κόρες, εγγόνια!!!

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η Αρχη εγινε!!! Του χρονου ξεκιναμε πιστακι με λαδιερα εννοειτε !! Θα την κανω ξεφτερι!


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να την χαίρεστε την κούκλα σας...!!!
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Κατά αρχή μπράβο σου για τον πλήρη εξοπλισμό που βλέπω και στους δύο σας. Δεν μπορώ να καταλάβω ανθρώπους που ανεβάζουν τα παιδιά τους ξεκαρανωτα και χωρίς καμία προστασία στις μοτοσυκλέτες. Ο μικρός πόσο χρονών είναι; Φτάνει κανονικά τα μαρσπιε ; Κάθε ποσα Χρόνια χρειάζεται αντικατάσταση ο εξοπλισμός τώρα που μεγαλώνει; Οδικός μου είναι 7 και θα ήθελα κάποια στιγμή να το μοιραστώ μαζί του αυτό και όχι να το μάθει με το λάθος τρόπο αργότερα.

Να χαρείτε τη βόλτα σας,πάντα ασφαλείς.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Καλησπέρα, ο Δημήτρης είναι οκτώμισι χρονών και σχετικά εύσωμος για την ηλικία του. Φτάνει τα μαρσπιέ κανονικά - πέρυσι όχι τόσο καλά-. Όσο αφορά τον εξοπλισμό είναι μίξη χαρακτηριστικών διότι πραγματικά δεν μπορείς να τον αλλάζεις όσο γρήγορα μεγαλώνει. Από πάνω προς τα κάτω: κράνος Nexx xd1 small, είναι αυτό που χρησιμοποιεί η μητέρα του μια και έχουν την ίδια περίμετρο κεφαλής. Είναι σχετικά ελαφρύ αλλά κάναμε αρκετές στάσεις ώστε να μην κουραστεί ο αυχένας του. Μπουφάν Dainese νούμερο 46, σχετικά άνετο στο Δημήτρη με όλες τις προστασίες. Νομίζω πως θα μπορεί να φορεθεί για 2-3 χρόνια ακόμα. Γάντια Ariete, παιδικά, αδιάβροχα και ζεστά. Εσωτερικά ισοθερμικά σκι από το Lidl καθώς και αντίστοιχο παντελόνι, αδιάβροχο και ζεστό. Επιγονατίδες/επικαλαμίδες μεγέθους small. Μπότες Spyke αδιάβροχες της μητέρας του λίγο μεγαλύτερο νούμερο αλλά με καλή εφαρμογή στο πόδι του Δημήτρη. Νομίζω τα ανέφερα όλα και ελπίζω να βοήθησα. Το ταξίδι πήγε περίφημα και ο εξοπλισμός δούλεψε άψογα. Ο Δημήτρης δεν κρύωσε
ούτε βράχηκε στην πολύ λίγη βροχή που συναντήσαμε και κυρίως δεν χτύπησε καθόλου από την στατική πτώση. Το μπουφάν και το κράνος δούλεψαν υποδειγματικά.
(Στην φωτογραφία φαίνεται η στάση του πάνω στη μηχανή.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Καλησπέρα, ο Δημήτρης είναι οκτώμισι χρονών και σχετικά εύσωμος για την ηλικία του. Φτάνει τα μαρσπιέ κανονικά - πέρυσι όχι τόσο καλά-. Όσο αφορά τον εξοπλισμό είναι μίξη χαρακτηριστικών διότι πραγματικά δεν μπορείς να τον αλλάζεις όσο γρήγορα μεγαλώνει. Από πάνω προς τα κάτω: κράνος Nexx xd1 small, είναι αυτό που χρησιμοποιεί η μητέρα του μια και έχουν την ίδια περίμετρο κεφαλής. Είναι σχετικά ελαφρύ αλλά κάναμε αρκετές στάσεις ώστε να μην κουραστεί ο αυχένας του. Μπουφάν Dainese νούμερο 46, σχετικά άνετο στο Δημήτρη με όλες τις προστασίες. Νομίζω πως θα μπορεί να φορεθεί για 2-3 χρόνια ακόμα. Γάντια Ariete, παιδικά, αδιάβροχα και ζεστά. Εσωτερικά ισοθερμικά σκι από το Lidl καθώς και αντίστοιχο παντελόνι, αδιάβροχο και ζεστό. Επιγονατίδες/επικαλαμίδες μεγέθους small. Μπότες Spyke αδιάβροχες της μητέρας του λίγο μεγαλύτερο νούμερο αλλά με καλή εφαρμογή στο πόδι του Δημήτρη. Νομίζω τα ανέφερα όλα και ελπίζω να βοήθησα. Το ταξίδι πήγε περίφημα και ο εξοπλισμός δούλεψε άψογα. Ο Δημήτρης δεν κρύωσε
ούτε βράχηκε στην πολύ λίγη βροχή που συναντήσαμε και κυρίως δεν χτύπησε καθόλου από την στατική πτώση. Το μπουφάν και το κράνος δούλεψαν υποδειγματικά.
(Στην φωτογραφία φαίνεται η στάση του πάνω στη μηχανή.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σε ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σου, ήσουν κατατοπιστικός. Να τον χαίρεσαι, πάντα δυνατοί και υγιείς. (Και ο δικός μου Δημήτρης λέγεται:) )

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Η κόρη μου η οποία ανεβαινει από τα 3 χρόνια σε μότο!
Στα 11 της χρόνια μου δήλωσε ότι τελικά προτιμά την μοτοσυκλέτα για βόλτες!!!!!!!!!!!!!

Υ. Γ. δεν της είπα εγώ πως να κάτσει στην φώτο!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η κόρη μου η οποία ανεβαινει από τα 3 χρόνια σε μότο!
Στα 11 της χρόνια μου δήλωσε ότι τελικά προτιμά την μοτοσυκλέτα για βόλτες!!!!!!!!!!!!!

Υ. Γ. δεν της είπα εγώ πως να κάτσει στην φώτο!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κάτι πήρε και από σένα...:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η κόρη μου η οποία ανεβαινει από τα 3 χρόνια σε μότο!
Στα 11 της χρόνια μου δήλωσε ότι τελικά προτιμά την μοτοσυκλέτα για βόλτες!!!!!!!!!!!!!

Υ. Γ. δεν της είπα εγώ πως να κάτσει στην φώτο!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευτυχώς μοιάζει της μαμάς της..... Αυτό λέω μόνο.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ευτυχώς μοιάζει της μαμάς της..... Αυτό λέω μόνο.
Και ψευδεσαι και τρως!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Με την μαχανάρα του φίλου μας vteo



 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μεγαλώσαμε και ακολουθούμε...!!!:inlove:

 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Και μόνο που την είδε τρελάθηκε και μου επέβαλε να ανέβω κι εγώ στη "μεγάλη".
Βρε θέλω να σε φωτογραφήσω... "Να έρθει ο κύριος να μας βγάλει μαζί"! Και ανάγκασε τον υπάλληλο να μας φωτογραφήσει :ha


 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom