Μποτακια ή μποτα για καλοκαίρι

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ευχαριστώ πολύ με τις απαντησεις με βοηθατε αρκετά. Επισης να πω κατι ακόμη π ξεχασα. Λογω δουλειάς φοραω στρατιωτικες αρβύλες τουλαχιστον 8 ωρες την μερα και μπορεί να τύχει και όλη μέρα με αποτέλεσμα να εχει συνηθισει καπως το ποδι μ σε δυσκολα υποδηματα. Οι μποτες της μοτοσυκλετας είναι χειροτερες σε θέμα άνεσης από αρβύλες στρατού ή καλύτερες γτ αν ειναι καλυτερες τοτε σιγουρα δεν θα εχω κανένα προβλημα και παω ξεκαθαρα για μπότες

Μπότες της gaerne Μπότες Μηχανής Gaerne - Skroutz.gr έχει δοκιμάσει κανείς ?
Δεν υπαρχει καν συγκριση!!!!! Η μια ειναι κουτσουρο (αρβυλα), η αλλη πουπουλο!!!!
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Ευχαριστώ πολύ με τις απαντησεις με βοηθατε αρκετά. Επισης να πω κατι ακόμη π ξεχασα. Λογω δουλειάς φοραω στρατιωτικες αρβύλες τουλαχιστον 8 ωρες την μερα και μπορεί να τύχει και όλη μέρα με αποτέλεσμα να εχει συνηθισει καπως το ποδι μ σε δυσκολα υποδηματα. Οι μποτες της μοτοσυκλετας είναι χειροτερες σε θέμα άνεσης από αρβύλες στρατού ή καλύτερες γτ αν ειναι καλυτερες τοτε σιγουρα δεν θα εχω κανένα προβλημα και παω ξεκαθαρα για μπότες

Μπότες της gaerne Μπότες Μηχανής Gaerne - Skroutz.gr έχει δοκιμάσει κανείς ?
Αν θα σε ενδιέφεραν δίνω τις REVIT GRAVEL OUTDRY No 45 (Rev'IT Gravel OutDry) φορεμένες δύο φορές μόνο λόγω μη χρήσης. Προσωπικά με έχουν βολέψει πολύ περισσότερο τα μποτάκια και υπάρχουν enduro μπότες για τα πιο δύσκολα. Παρεμπιπτόντως η σειρά STREET της DAINESE είναι πολύ καλή και άνετη. Διαθέτω το καλοκαιρινό και χειμερινό μοντέλο. Για ότι θέλεις στείλε μήνυμα.
 

Cbxakias

Μέλος
Όνομα
Θωμάς
Μοτό
Honda cb500x 2015
Φοράω τις Gaerne G Flow εδώ και 3-4 χρόνια.Ποιοτικά είναι αρκετά καλές.
Τις εψαξα λιγο παιζουν στα120ευρω απο fcmoto.de. Δεν ξερω με μεταφορικα ποσο να πανε

Δεν υπαρχει καν συγκριση!!!!! Η μια ειναι κουτσουρο (αρβυλα), η αλλη πουπουλο!!!!
Οποτε λογικα τζαμπα αγχωνομαι για την ανεση εφοσον εχω συνηθισει εδω κ χρονια αβολο υποδημα.

Αν θα σε ενδιέφεραν δίνω τις REVIT GRAVEL OUTDRY No 45 (Rev'IT Gravel OutDry) φορεμένες δύο φορές μόνο λόγω μη χρήσης. Προσωπικά με έχουν βολέψει πολύ περισσότερο τα μποτάκια και υπάρχουν enduro μπότες για τα πιο δύσκολα. Παρεμπιπτόντως η σειρά STREET της DAINESE είναι πολύ καλή και άνετη. Διαθέτω το καλοκαιρινό και χειμερινό μοντέλο. Για ότι θέλεις στείλε μήνυμα.
Δεν μ κανουν απο νουμερο δυστυχως φοραω μεγαλυτερο.

Τις τελευταιες ωρες αρχισε να μ αρεσει και η stylmartin navigator ή shiver high που ειναι ποιο οικονομικη. Εχει κανεις εμπειρια με την εν λογω μαρκα σε θεματα ποιοτητας?
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Πολύ το ψάχνεις φίλε. Για κάθε μέρα πάρε όποιο μποτάκι με προστασίες σου αρέσει στο μάτι και συνδυάζεται με τα ρούχα σου και το στύλ σου. Απλά μη πάρεις αδιάβροχο με μεβράνες του κώλου γιατί θα μυρίσει γρήγορα. Η μπότα εννοείται ότι προστατεύει πολύ καλύτερα άμα φάς τούμπα αλλά προσπάθησε να μην φάς τούμπα και να οδηγάς αμυντικά, να προβλέπεις τι θα κάνει ο μπροστινός, ο πλαινος κλπ. Στα φανάρια θα ξεκινάς τελευταίος γιατί εάν την φάει κάποιος αυτός να είναι ο πρώτος και θα έχεις πάντα φώτα ανοιχτά, θα ανάβεις φλάσ πάντα και μη λυπάσαι τη κόρνα...δώστους να καταλαβούν γιατί όταν ξαπλώσεις κάτω οι άλλοι θα σου λένε.....δεν σε είδααααα........
Ego botaki forao...i bota exei piasi skoro
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
Καλοκαιρινά Μποτάκια Μηχανής Falco Airforce. Ότι πιο άνετο, διατρητο, και δροσερο εχω φορέσει για καλοκαίρι, με προστασιες αστραγαλου και λεβιε ταχυτήτων. Τα προτεινω ανεπιφυλακτα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλοκαιρινά Μποτάκια Μηχανής Falco Airforce. Ότι πιο άνετο, διατρητο, και δροσερο εχω φορέσει για καλοκαίρι, με προστασιες αστραγαλου και λεβιε ταχυτήτων. Τα προτεινω ανεπιφυλακτα
Για πόλη... Φυσικα
Για ταξίδι δεν κάνουν
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Φοραω τα παρακατω τωρα για να πηγαινοερχομαι απο δουλεια, δεν εχουν και τον τρελο αερισμο αλλα οσο εχουν κανει δουλεια, δεν βραζει το ποδι. Ανετα στο περπατημα, τα εχω φορεσει σε εργοταξιο ολη μερα στο ποδι και δεν με ενοχλησαν καθολου, και εχουν αρκετες προστασιες.

 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

Ειμαι έτοιμος να κάνω το κλικ..
πριν το κάνεις να δεις μπότες απο εταιρείες πιο εξειδικευμένες σε μπότα όπως η SIDI, Gaerne, XPD κλπ. Η Dainese σε πολλά πράγματα μόνο όνομα πληρώνεις.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
πριν το κάνεις να δεις μπότες απο εταιρείες πιο εξειδικευμένες σε μπότα όπως η SIDI, Gaerne, XPD κλπ. Η Dainese σε πολλά πράγματα μόνο όνομα πληρώνεις.
:thnkg: λες Βαγγέλη..;
Για να ρίξω μια ματιά..
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
Φοραω τα παρακατω τωρα για να πηγαινοερχομαι απο δουλεια, δεν εχουν και τον τρελο αερισμο αλλα οσο εχουν κανει δουλεια, δεν βραζει το ποδι. Ανετα στο περπατημα, τα εχω φορεσει σε εργοταξιο ολη μερα στο ποδι και δεν με ενοχλησαν καθολου, και εχουν αρκετες προστασιες.

Εχω παρόμοια διατρητα παντου, εκτος απο δαχτυλα, φτερνα και γλώσσα, δερματινα εδω και δυο χρόνια. Και είναι οπως το λες . Αλλα συγκριτικα με τα Falco Airforce ειναι μερα με νυχτα
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
πριν το κάνεις να δεις μπότες απο εταιρείες πιο εξειδικευμένες σε μπότα όπως η SIDI, Gaerne, XPD κλπ. Η Dainese σε πολλά πράγματα μόνο όνομα πληρώνεις.
:thnkg: λες Βαγγέλη..;
Για να ρίξω μια ματιά..
:yes::yes::yes::yes::yes::yes:
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Ερώτηση εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα.
Σε μποτάκι alpinestars η γραμμή στο νούμερο πώς πάει;
Θέλει μεγαλύτερο;
Θέλει ίδιο με αυτό που φοράω;
Σε αθλητικό πχ φοράω 44 και 2/3 να τα πάρω ένα 45 ;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπότα και μόνο μπότα
Λήξεις περιστατικού
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Εχω μπότες ρε συ,και εντουραδικες και στρηταδικες.
Τα θελω για μικρές μετακινήσεις.
Από το να φοράω τα Σταν Σμιθ...
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ερώτηση εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα.
Σε μποτάκι alpinestars η γραμμή στο νούμερο πώς πάει;
Θέλει μεγαλύτερο;
Θέλει ίδιο με αυτό που φοράω;
Σε αθλητικό πχ φοράω 44 και 2/3 να τα πάρω ένα 45 ;
το ιδιο νούμερο
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
επίσης τα σταν σμιθ είναι αμαρτία να τα λερώνεις με τις ταχύτητες, κανένας σεβασμός, το διαβάζει το συλλεκτικό μόνο για γνώστες Kermit μου και κουνάει το κορδόνι.
 
Top Bottom