Μποτες για μεγαλουτσικες γαμπουλες!!!

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπερα ομαδα, οπως τα λεει ο τιτλος του θεματος, αν εχετε καποια προσωπικη εμπειρια να παω να δοκιμασω μποτα που να κλεινουν και τα τρια κουμποματα..... Περιμενω απαντησεις απο γεροδεμενα αγορια.... Κισσεσ...

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Βάλε φώτο από γάμπες!!!!!!
Δεν εχω ευκαιρο παχυμετρο... Χαχαχα ελα μην κοροιδευεται αποκλειετε να αντιμετοπιζω μονο εγω αυτο το θεμα....

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: Gus

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και εγώ το αντιμετωπίζω Αποστόλη.
Δυστηχως μόνο με δοκιμή.

Εγώ φόρεσα TCX GAERNE και Forma.
Oι Forma μου ήταν οι πιο άνετες, αλλά και πάλι, ενώ κλείνουν όλα τα κλιπς (είναι ρυθμιζόμενα) αφήνουν ένα κενό στη μέση της μπότα με αποτέλεσμα αν περάσω πολλές λασπολακουβες όπου το νερό θα εκτιναχθεί με πίεση, τότε ίσως περάσει λίγο.
 
Reactions: Gus

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Αδιάβροχη κάλτσα από μέσα (seal-skinz πολύ αξιόλογες) κι ας αφήνει κενό η μπότα στο κλείσιμο. Παθούσα λόγω ογκώδους επιγονατίδας ( μη μου βγει και το όνομα ότι έχω χοντρές γαμπες!)
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Και εγώ το αντιμετωπίζω Αποστόλη.
Δυστηχως μόνο με δοκιμή.

Εγώ φόρεσα TCX GAERNE και Forma.
Oι Forma μου ήταν οι πιο άνετες, αλλά και πάλι, ενώ κλείνουν όλα τα κλιπς (είναι ρυθμιζόμενα) αφήνουν ένα κενό στη μέση της μπότα με αποτέλεσμα αν περάσω πολλές λασπολακουβες όπου το νερό θα εκτιναχθεί με πίεση, τότε ίσως περάσει λίγο.

Καταλαβα αρα με την προυποθεση οτι εισαι πιο αδυνατος απο μενα ουτε αυτες θα κουμπωνουν.... στειλε αν βρεις ακριβως το μοντελο τον gaerne να παω να κανω δοκιμη!
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Καλησπερα ομαδα, οπως τα λεει ο τιτλος του θεματος, αν εχετε καποια προσωπικη εμπειρια να παω να δοκιμασω μποτα που να κλεινουν και τα τρια κουμποματα..... Περιμενω απαντησεις απο γεροδεμενα αγορια.... Κισσεσ...

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελικά δεν είμαι μόνος................... έτσι νόμιζα και εγώ μέχρι τώρα. Λοιπόν όσοι έχουν μεγάλες γαμπίτσες να δώσουμε περισσότερες λεπτομέρειες γιατί και εγώ για μπότες ψάχνω αλλά αυτό το πρόβλημα αντιμετώπισα. Μα καλά τι έχει συμβεί ρε παιδιά με τους κατασκευαστές, για μοντέλα φτιάχνουν ρούχα και εξοπλισμό ??
Τις Forma adventure που δοκίμασα, πολύ καλές αλλά δυστυχώς αφήνει τεράστιο άνοιγμα παρόλο του ότι ρύθμισα τα κλειδώματα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μα καλά τι έχει συμβεί ρε παιδιά με τους κατασκευαστές, για μοντέλα φτιάχνουν ρούχα και εξοπλισμό ??
Ο μεγάλος αστράγαλος/γάμπα δεν είναι σύνηθες χαρακτηριστικό, επομένως όσοι το έχουμε υποφέρουμε....
Είναι σαν και αυτούς που χρειάζονται μεγάλο νούμερο παπουτσιού (48-49-50 κτλ)...
Αυτοί να δεις τι τραβάνε...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καταλαβα αρα με την προυποθεση οτι εισαι πιο αδυνατος απο μενα ουτε αυτες θα κουμπωνουν.... στειλε αν βρεις ακριβως το μοντελο τον gaerne να παω να κανω δοκιμη!



Η προστασία τους είναι υποδεέστερη απο τις Forma Terra

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700

Έχω εντουραδικες(Motocross) Ixs xp system...λίγια παλιές αλλά.μου κάνουν στην γάμπα.
Περίμετρος γάμπας 45εκ. στο παχύτερο σημείο. Είναι αρκετά ρυθμιζομενες.
Φοράω νούμερο 45 σε πολιτικό/ αθλητικό παπουτσι , οι συγκεκριμένες είναι 46.
Αν θες στις δανείζω για καμμία βολτα να δεις αν σε βολέψουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lep990

Μέλος
Περιοχή
ΚΙΑΤΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Όνομα
Νίκος
Μοτό
ΚΤΜ adventure 990
GAS GAS EC250
Honda bros 400
Αν το φυσσάς το μαρούλι πας σε Sidi Adventure 2

Απίστευτες μποτες τις έχω 3 χρόνια κ τις έχω καταευχαριστηθει.. πάρε τις 1 θα τις βρεις καλύτερη τιμή κ η μόνη διαφορά με τις 2, είναι ότι οι δύο έχουν λίγο ποιό ψηλά την μεμβράνη goretex δλδ εκεί που δεν θα μπει ποτέ νερό.

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Λοιπον για να κλεισουμε το θεμα σημερα επεσε ψαχτικη.... Δοκιμασα garnie (πως το λεν στο χωριο μ), tcx, forma (ολες), kenny, sidi (τα παντα), ακομα και klim ετσι για να πω οτι τις φορεσα μια φορα στην ζωη μου, fox τα παντα και το καθαρο αποτελεσμα ............. Σε καμοια δεν εκλεινα τα κλιπς και σε αρκετε δεν εμπαινε καν λογω κουτουπιε...... Και να ο θεος ειναι μεγαλος και ιδουυ.... Fox comp x 2020 μονοοο και το μονο που πρεπει να κανεις να παρεις ενα σετ αγκιστρα και να βαλεις τα μεγαλα τα πανω να βαλεις τα ιδια στην μεση και εισαι μπομπααααα.... Kisses και καλα χιλιομετραααα


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λοιπον για να κλεισουμε το θεμα σημερα επεσε ψαχτικη.... Δοκιμασα garnie (πως το λεν στο χωριο μ), tcx, forma (ολες), kenny, sidi (τα παντα), ακομα και klim ετσι για να πω οτι τις φορεσα μια φορα στην ζωη μου, fox τα παντα και το καθαρο αποτελεσμα ............. Σε καμοια δεν εκλεινα τα κλιπς και σε αρκετε δεν εμπαινε καν λογω κουτουπιε...... Και να ο θεος ειναι μεγαλος και ιδουυ.... Fox comp x 2020 μονοοο και το μονο που πρεπει να κανεις να παρεις ενα σετ αγκιστρα και να βαλεις τα μεγαλα τα πανω να βαλεις τα ιδια στην μεση και εισαι μπομπααααα.... Kisses και καλα χιλιομετραααα


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ελπιζω να τις δοκιμασες φορώντας επιγονατιδες!!
Μεγιες
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Λοιπον για να κλεισουμε το θεμα σημερα επεσε ψαχτικη.... Δοκιμασα garnie (πως το λεν στο χωριο μ), tcx, forma (ολες), kenny, sidi (τα παντα), ακομα και klim ετσι για να πω οτι τις φορεσα μια φορα στην ζωη μου, fox τα παντα και το καθαρο αποτελεσμα ............. Σε καμοια δεν εκλεινα τα κλιπς και σε αρκετε δεν εμπαινε καν λογω κουτουπιε...... Και να ο θεος ειναι μεγαλος και ιδουυ.... Fox comp x 2020 μονοοο και το μονο που πρεπει να κανεις να παρεις ενα σετ αγκιστρα και να βαλεις τα μεγαλα τα πανω να βαλεις τα ιδια στην μεση και εισαι μπομπααααα.... Kisses και καλα χιλιομετραααα


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φώτο από γάμπες???!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Και εγώ είμαι ένας από εσάς..
Βαρβάτες γαμπούλες και εγώ ..

Αυτό που κανω εγώ είναι να φοράω μπότες και επιγονατίδες και το παντελόνι το βάζω έξω από την μπότα..

Λύθηκε το πρόβλημα...



Στάλθηκε από το S60 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom