Μπότες κολλάμε?

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Παιδιά καλησπέρα
Μία ερώτηση. Έχουν ξεκολλήσει στις μπότες (παλιες) τα πλαστικά που είναι χαμηλά από την μέσα μεριά - καμάρα αστραγάλος. Το δέρμα από μέσα είναι οκ δεν έχει σκιστεί. Με τι μπορούμε να κολλήσουμε πλαστικό με δέρμα να βγάλουν μερικές βόλτες μέχρι να πάρουμε άλλες?

Ευχαριστω
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παιδιά καλησπέρα
Μία ερώτηση. Έχουν ξεκολλήσει στις μπότες (παλιες) τα πλαστικά που είναι χαμηλά από την μέσα μεριά - καμάρα αστραγάλος. Το δέρμα από μέσα είναι οκ δεν έχει σκιστεί. Με τι μπορούμε να κολλήσουμε πλαστικό με δέρμα να βγάλουν μερικές βόλτες μέχρι να πάρουμε άλλες?

Ευχαριστω
Κάνε μια ερώτηση εδώ... Μπότες – Riders Art and Craft
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Δεν ειναι δυσκολο,αλλα για να ρωτας δεν το πολυεχεις.Καλυτερα να πας σε εναν τσαγκαρη να στις φτιαξει με κανα πενταευρο.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Δεν ειναι δυσκολο,αλλα για να ρωτας δεν το πολυεχεις.Καλυτερα να πας σε εναν τσαγκαρη να στις φτιαξει με κανα πενταευρο.
Βασικά δεν έχω θέμα να το κάνω μόνος μου απλά δεν ξέρω τι κόλλα να χρησιμοποιησω για δέρμα-πλαστικό. Εκεί που έχουν σπάσει είναι εύκολο να κολλήσουν αρκεί να γίνει σώμα και να μην ξεκολλήσει πάλι στην πρώτη βολτα
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Βασικά δεν έχω θέμα να το κάνω μόνος μου απλά δεν ξέρω τι κόλλα να χρησιμοποιησω για δέρμα-πλαστικό. Εκεί που έχουν σπάσει είναι εύκολο να κολλήσουν αρκεί να γίνει σώμα και να μην ξεκολλήσει πάλι στην πρώτη βολτα
Οι τσαγγαρηδες βαζουν η κολλα στιγμης οπου δεν υπαρχει κινηση,η καλη δερματοκολλα οπου χρειαζεται ελαστικοτητα.Την στιγμης την βαζεις και ενωνεις,την βενζινοκολλα την βαζεις και στα δυο μερη που θες να κολλησεις τα αφηνεις κανα δεκαλεπτο και μετα τα κολλας μεταξυ τους.

ΥΓ Μια καλη δερματοκολλα κανει πανω απο πεντε ευρω,
 

gonzo

Μέλος
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
V-Strom 650
Καλημέρα, κι εγώ κατάφερα να ξεκολλήσω τις σόλες από τις Sidi που έχω μετά από πεζοπορία στο Ταίναρο..
Τις πήγα σε έναν τσαγκάρη και μου τις κόλλησε με 10€. Πάνε 3 χρόνια τώρα και είναι ακόμη μια χαρά.
 

KostasLC

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Triumph Tiger 900 Rally Pro
Για όποιον έχει Sidi να γνωρίζει ότι μπορεί να αγοράσει νέες σόλες από τον αντιπρόσωπο, δεν θυμάμαι τιμή αλλά δεν ήταν κάτι φοβερό (υλικα και εργασία).
Σε τσαγκάρη που είχα ρωτήσει δεν ήξερε και δεν ήθελε να ασχοληθεί να αλλάξει σόλες, μόνο μου τις κόλησε όταν είχαν ανοιξει λίγο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Για όποιον έχει Sidi να γνωρίζει ότι μπορεί να αγοράσει νέες σόλες από τον αντιπρόσωπο, δεν θυμάμαι τιμή αλλά δεν ήταν κάτι φοβερό (υλικα και εργασία).
Σε τσαγκάρη που είχα ρωτήσει δεν ήξερε και δεν ήθελε να ασχοληθεί να αλλάξει σόλες, μόνο μου τις κόλησε όταν είχαν ανοιξει λίγο.
Και με πολύ μικρό κόστος...

Σαν πληροφορία όμως να πω πως δεν αρκούν οι κατάλληλες κόλες, χρειάζεται και ο κατάλληλος σφιγκτήρας. Με το χέρι δεν γίνεται.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
σε sidi μποτα με ισιο σχετικα πατο,εχει αλλαξει κανεις πατο με πιο τρακτερωτο,με πελμα σαν αρβυλο δλδ?
γι
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
σε sidi μποτα με ισιο σχετικα πατο,εχει αλλαξει κανεις πατο με πιο τρακτερωτο,με πελμα σαν αρβυλο δλδ?
γι
Όλα γίνονται! Ο Τζωρτζόπουλος από όσο θυμάμαι έχει συνεργαζόμενο τσαγκάρη!
 
Top Bottom