ΝΈΟ. ..tourance

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Σημερινή φώτο από ελαφρύ. ..gs 650
Καλό λάστιχο. ...:p
Ενός έτους λάστιχο με κίνηση μόνο στην πολη



advφον!!
Λές να πάθουμε τα ίδια και με τα sahara ....:waiting:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
ΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΜΑΝΙΑΚΟΣ;.....Γιατι λεει σε ολους παρτε ΤΟΥΡΑΝΣ? Γιατι τυχαια λεγεται...Κώστας Τουρνα(ν)ς;:UH::secret:Ελλλλληνας κροισος με 7 Γραμματα...ρε γυναικααααα....ποιος να ειναι;...ποιος να....:D:p
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
μας εκανες την καρδια περιβολι...τα βαλα πριν 2 μηνες...λες να παθω τα ''γιδια''...
Πολλοί τα έχουν βάλει και δεν έχουν πάθει τπτ όπως εγώ,άλλος τα βάζει για 5η φορά...
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Πολλοί τα έχουν βάλει και δεν έχουν πάθει τπτ όπως εγώ,άλλος τα βάζει για 5η φορά...
βρε ας παει καλα η πρωτη κ βλεπουμε...:secret:

Μακάρι να μην σου συμβεί
Προτείνω συνεχή έλεγχο. ...
αυτο γινεται (κ θα γινεται) τακτικα ...
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Σημερινή φώτο από ελαφρύ. ..gs 650
Καλό λάστιχο. ...:p
Ενός έτους λάστιχο με κίνηση μόνο στην πολη



advφον!!
Σήμερα είδα φίλου gs 650cc λάστιχα (2014) με το ίδιο πρόβλημα με ταξίδια έως καφετέρια....:thumbsdown:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Το ιδιο θεμα με τα Tourance εχει εμφανιστει σε αρκετο κοσμο με ελαφροτερα μηχανακια. Δεστε το ιδιο θεμα σε ενα Τρανσαλπ 650 φιλου με - κατα συμπτωση - 8000χμ:






Απευθυνθηκε στο μαγαζι που του ταβαλε, αυτοι μιλησανε με την Metzeler και η τελευταια του το αντικατεστησε με καινουργιο. Αλλα επειδη η εμπιστοσυνη του στο συγκεκριμενο λαστιχο ειχε κλονιστει, εβγαλε το καινουργιο πισω και το μπροστινο των 8000χμ για πουλημα και ταδωσε.


Εγω στο δικο μου Τρανσαλπ εβαλα για πρωτη φορα ενα τετοιο πισω τον περασμενο Μαϊο (εχω δυο πισω τροχους, εναν με χωματινο και εναν με ντεμι ή σχετικα ασφαλτινο) για το επερχομενο ταξιδι στην Τουρκια και εμεινα πολυ ικανοποιημενος. Μαλιστα σε τετοιο μεσαιο ον-οφ ειναι αποδεκτο και στο περιηγητικο - στεγνο - χωμα με χαμηλοτερες πιεσεις. Προς το παρον το εχω στοκαρισμενο εκτος τροχου με 5000χμ αλλα μετα απο αυτα που εχουν συμβει, εχω ενδοιασμους να το βαλω πανω για αλλο ταξιδι εκτος Ευρωπης (κατι σκεφτομουν για Μαροκο..)
 

GIOUL

Μέλος
Περιοχή
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
HONDA XL650V TRANSALP 2002
:yew:METZELER TOURANCE 2015:yew:(Η δευτερη εκδοση του συγκεκριμενου ελαστικου ιδιο πελμα με το πρωτο αλλα ποιο εξελιγμενο) .Το συγκεκριμενο ελαστικο το εβαλα τον αυγουστο 2015 και επαθα πλακα.Τo τελειο λαστιχο για Transalp 650.(Εχουν προηγηθεί Bridgestone batllewing 501- 502 ,Michelin Anakee ii, Continental trail atack.)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
:yew:METZELER TOURANCE 2015:yew:(Η δευτερη εκδοση του συγκεκριμενου ελαστικου ιδιο πελμα με το πρωτο αλλα ποιο εξελιγμενο) .Το συγκεκριμενο ελαστικο το εβαλα τον αυγουστο 2015 και επαθα πλακα.Τo τελειο λαστιχο για Transalp 650.(Εχουν προηγηθεί Bridgestone batllewing 501- 502 ,Michelin Anakee ii, Continental trail atack.)
μου δινεις ελπιδες...:D
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ένα ζευγάρι Tourance (παραγωγής του 2013 αν δεν κάνω λάθος) που φορούσα στο δικό μου με έχουν αφήσει ικανοποιημένο σε θέμα διάρκειας και κρατημάτων.
Στα αρνητικά να πω ότι δεν ζεσταίνονται τόσο γρήγορα (όσο τα Anakee2 πχ) και επίσης έχουν εμφανίσει τα γνωστά "σκασιματάκια" γύρω από τα τακούνια. Όπως βλέπεις είναι κάτι που έχει παρουσιαστεί και σε άλλους, εμένα πάντως δεν με έχουν προβληματίσει.
Προς το παρόν τα έχω αποθηκευμένα μιας και έχουν ακόμα χλμ να βγάλουν και λογικά μετά τη χειμερινή/λασπερή περίοδο που θα βγάλω με τα Anlas, θα τα ξαναπεράσω πάνω για τα καλοκαιρινά ταξιδάκια.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Στα αρνητικά να πω ότι δεν ζεσταίνονται τόσο γρήγορα (όσο τα Anakee2 πχ)...
Ωραιο λαστιχακι αυτο το Anakee 2 ρε γμτ...:rolleyes:και το σταματησανε οι μακακους...:Watching:θα το εβαζα παλι κ παλι με κλειστα ματια:cool:
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Ωραιο λαστιχακι αυτο το Anakee 2 ρε γμτ...:rolleyes:και το σταματησανε οι μακακους...:Watching:θα το εβαζα παλι κ παλι με κλειστα ματια:cool:
Επανακυκλοφορησαν...
Δυο τρεις φίλοι τα έβαλαν πρόσφατα σε 1200 Gs
Κοίταξε το ξανά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Επανακυκλοφορησαν...
Δυο τρεις φίλοι τα έβαλαν πρόσφατα σε 1200 Gs
Κοίταξε το ξανά
To ειδα ηδη Αιμιλιε...δυστυχως δεν βγαζει μπροστινη διασταση 21"...βγαζει μόνο για πισω και δεν υπαρχει καποια ενημερωση στο site τους
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
To ειδα ηδη Αιμιλιε...δυστυχως δεν βγαζει μπροστινη διασταση 21"...βγαζει μόνο για πισω και δεν υπαρχει καποια ενημερωση στο site τους
γλυτωσες.....:friend:
 

Μιχάλης

Μέλος
Περιοχή
Πεύκη
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
R1200gs 07 fitness
Πάντως υπάρχει ενα ζευγάρι τουρανς πάνω σε ενα 800gs που έχει ήδη 32000χλμ (σε 16 μήνες) χωρίς σκασίματα αλλά με εμφανή φθορά κυρίως στο μπροστινό,.Κατά τα άλλα πλήρως λειτουργικό ακόμα και στο βρεγμένο (σύμφωνα με τον ιδιοκτήτη)!!!
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Εγώ είμαι αυτός που γράφει ο XLGeorge στην #51 απάντηση...
Τα λάστιχα τα έβαλα Απρίλιο του 14 και έκανα συνολικά 8000 km σε νορμάλ συνθήκες και με σωστές πιέσεις... Το ξεκόλλημα του τακουνιού δεν μπορώ να το αποδώσω παρά σε αστοχία βουλκανισμού, μιας και αποκολλήθηκε από την μέση και πίσω κατά την φορά του τροχού...
Αν ήταν το εμπρός κομμάτι, άντε να δεχτώ πως κάπου το πίεσα και κόπηκε. Αλλά προς τα πίσω?
Πάντως ήταν καλό λαστιχάκι, με εύκολες θερμοκρασίες και καλό κράτημα. Αν όμως χάσει κάτι την αξιοπιστία του, δεν πα να λένε για βελτιωμένες εκδόσεις κλπ κλπ.... το αλλάζεις και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μέχρι να γίνει κάτι στο επόμενο...:)
 
Top Bottom