ΝΈΟ. ..tourance

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Στο λάστιχο παρουσιάστηκαν καμιά 10αριά τέτοια σκισίματα όλα από την δεξιά πλευρά και όλα στο ίδιο σημείο κάτω από τα τακούνια. Τα λαστιχα όπως είπε ο Κώστας είναι του 2015 και έχουν κάνει 6500-7000 χιλιάδες χιλιόμετρα όλα Αθήνα άντε και καμιά Εύβοια


Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Απλά να ρωτήσω.. γινόταν κάποιος έλεγχος στις πιέσεις;
Όχι πως δικαιολογώ τα ανοίγματα που έχει κάνει αλλά, από αυτά που έχω ακούσει στο παρελθόν, τα Tourance φημίζονται για "ευαισθησία" σε αυτό.

Πάντως, όποια συζήτηση για το θέμα κι αν έχω παρακολουθήσει, πάντα υπάρχουν άτομα που τους έχει "κάτσει" η στραβή και πάντα υπάρχουν αυτοί που έχουν κάνει x χιλιάδες απροβλημάτιστα χιλιόμετρα, με το 2ο ή 3ο σετ.

Τέλος, περισσότερο θα εστίαζα στο 2015.. όχι ότι είναι "μακρινό", αλλά πως μπορείς να είσαι σίγουρος για την σωστή αποθήκευση κατά τον 1-1.5 χρόνο;
Πρόσφατα πήρα ένα μπροστινό (άλλης μάρκας) που είναι παραγωγής 2015 επίσης. Μέσα μου είχα μια μικρή (ανεπιβεβαίωτη προς το παρόν) αμφιβολία..
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
τον 08/2015 εβαλα κ γω ενα σετ,μεχρι τωρα (2 χρονια δλδ -11.000χιλ) δεν ειχα καποια αναλογη φθορα/αστοχια..? αλλα δεν θα τα ξαναπροτιμησω,τα θεωρω ελαστικα περιορισμενης ευθηνης ικανα μονο για πολλα χιλ σε ευθειες κτλ.
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Απλά να ρωτήσω.. γινόταν κάποιος έλεγχος στις πιέσεις;
Όχι πως δικαιολογώ τα ανοίγματα που έχει κάνει αλλά, από αυτά που έχω ακούσει στο παρελθόν, τα Tourance φημίζονται για "ευαισθησία" σε αυτό.

Πάντως, όποια συζήτηση για το θέμα κι αν έχω παρακολουθήσει, πάντα υπάρχουν άτομα που τους έχει "κάτσει" η στραβή και πάντα υπάρχουν αυτοί που έχουν κάνει x χιλιάδες απροβλημάτιστα χιλιόμετρα, με το 2ο ή 3ο σετ.

Τέλος, περισσότερο θα εστίαζα στο 2015.. όχι ότι είναι "μακρινό", αλλά πως μπορείς να είσαι σίγουρος για την σωστή αποθήκευση κατά τον 1-1.5 χρόνο;
Πρόσφατα πήρα ένα μπροστινό (άλλης μάρκας) που είναι παραγωγής 2015 επίσης. Μέσα μου είχα μια μικρή (ανεπιβεβαίωτη προς το παρόν) αμφιβολία..
Πάντα τσεκάρω πιέσεις κάθε 2-3 γεμίσματα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, επίσης τα λάστιχα είναι του 2015 και μπήκαν το 2015. Το πρόβλημα στο βαθμό που φαίνεται στην φωτογραφία εμφανίστηκε το πολύ την τελευταία εβδομάδα αλλά μικρά σχισίματα στα ίδια σημεία είχα δει εδώ και 3-4 μήνες
Τεσπά έτσι και αλλιώς θα τα άλλαζα στο τέλος του μήνα, το ποστ έγινε στην λογική όσοι τα έχουν να είναι υποψιασμένοι και να τους ρίχνουν μια ματιά παραπάνω
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@The Doctor Σταυρακο καλημερα και πολυχρονος, πρωτα απ ολα :)
Αν τα κοψιματα φανηκαν φετος, δεν το θεωρω προβλημα του ελαστικου.
Ηταν η ωρα του οπως ειπες κι εσυ ;)

Του Κωστα ειχαν γινει στο 6μηνο πανω σε ταξιδι με πολυ φορτο. Εκεινο ειναι αλλο θεμα και μαλλον ειναι προβλημα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
@The Doctor Σταυρακο καλημερα και πολυχρονος, πρωτα απ ολα :)
Αν τα κοψιματα φανηκαν φετος, δεν το θεωρω προβλημα του ελαστικου.
Ηταν η ωρα του οπως ειπες κι εσυ ;)

Του Κωστα ειχαν γινει στο 6μηνο πανω σε ταξιδι με πολυ φορτο. Εκεινο ειναι αλλο θεμα και μαλλον ειναι προβλημα.
Το θέμα είναι ότι αυτά τα "σκασιματα" τα κάνει το tourance γενικά!
Δεν δικαιολογείται για τα χλμ που έκανε ο Σταύρος!
Και δεν τα έχω δει σε άλλο λάστιχο...
Θέλουν προσοχή....τι να λέμε.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δεν δικαιολογειται τετοιο σκασιμο στα 2 χρονια, με την καμια ομως!! Τι να πω, δεν μου εχει τυχει κι εχω βαλει τις 3 τελευταιες φορες
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black



βλέπω αυτό σε οθόνη 23'' και .......:eek::eek::eek::eek::eek:

Αυτό δεν είναι σκάσιμο!
Είναι αποκόλληση γόμας! Κι εφόσον οι πιέσεις ήταν σωστές (στο Σταύρο έχω απόλυτη εμπιστοσύνη, είναι πολύ τυπικός και γνώστης), πρόκειται για κακή κατασκευή! Ποιοτικός έλεγχος γτπκ κλπ........
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Πάντα τσεκάρω πιέσεις κάθε 2-3 γεμίσματα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, επίσης τα λάστιχα είναι του 2015 και μπήκαν το 2015. Το πρόβλημα στο βαθμό που φαίνεται στην φωτογραφία εμφανίστηκε το πολύ την τελευταία εβδομάδα αλλά μικρά σχισίματα στα ίδια σημεία είχα δει εδώ και 3-4 μήνες
Τεσπά έτσι και αλλιώς θα τα άλλαζα στο τέλος του μήνα, το ποστ έγινε στην λογική όσοι τα έχουν να είναι υποψιασμένοι και να τους ρίχνουν μια ματιά παραπάνω
Κατ'αρχάς, χρόνια πολλά.
Μετά και από την επεξήγηση της κατάστασης, ναι, δεν υπάρχει δικαιολογία για το λάστιχο (έστω και μετά από 2 χρόνια χρήσης).
Τα δικά μου Tourance στο τρανσαλπ μου, είχαν παρουσιάσει σκασίματα στις βάσεις μερικών "τακουνιών" προς το τέλος της ζωής του, αλλά όχι τέτοιας έκτασης. Είχαν εμφανιστεί μετά από πολύωρο φορτωμένο δικάβαλο ταξίδι με θερμοκρασίες ατμόσφαιρας άνω των 40.
Είμαι κι εγώ της θέσης πως, οκ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα κάτι με το λάστιχο, αλλά υπάρχουν καλύτερες επιλογές πλέον και στα ίδια λεφτά.
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Κατ'αρχάς, χρόνια πολλά.
Μετά και από την επεξήγηση της κατάστασης, ναι, δεν υπάρχει δικαιολογία για το λάστιχο (έστω και μετά από 2 χρόνια χρήσης).
Τα δικά μου Tourance στο τρανσαλπ μου, είχαν παρουσιάσει σκασίματα στις βάσεις μερικών "τακουνιών" προς το τέλος της ζωής του, αλλά όχι τέτοιας έκτασης. Είχαν εμφανιστεί μετά από πολύωρο φορτωμένο δικάβαλο ταξίδι με θερμοκρασίες ατμόσφαιρας άνω των 40.
Είμαι κι εγώ της θέσης πως, οκ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα κάτι με το λάστιχο, αλλά υπάρχουν καλύτερες επιλογές πλέον και στα ίδια λεφτά.
Ευχαριστώ για τις ευχές, Υγεία και πάντα όρθιος :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το ελαστικό ειναι στο 50% χαμηλωτερο σε ολα απο το exp.
Και made in China πλέον
Αυτο το exp ηταν λαστιχαρα τελικα!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ



βλέπω αυτό σε οθόνη 23'' και .......:eek::eek::eek::eek::eek:

Αυτό δεν είναι σκάσιμο!
Είναι αποκόλληση γόμας! Κι εφόσον οι πιέσεις ήταν σωστές (στο Σταύρο έχω απόλυτη εμπιστοσύνη, είναι πολύ τυπικός και γνώστης), πρόκειται για κακή κατασκευή! Ποιοτικός έλεγχος γτπκ κλπ........
θα ηθελα να σας πληροφορησω οτι εφοσον βγηκε ο γκουρου και εκανε την παραπανω διαπιστωση το θεμα θεωρειτο λειξαν.........
:wtng::fls::dstpc:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
θα ηθελα να σας πληροφορησω οτι εφοσον βγηκε ο γκουρου και εκανε την παραπανω διαπιστωση το θεμα θεωρειτο λειξαν.........
:wtng::fls::dstpc:
:ll:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Απο το 2015 .....φωναζω, σημερα το καταλαβες???:p
Eγώ μαρή?
Γιατί? σάμπως τα έβαλα ποτές..? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Από τότε σε πίστεψα, αν και δεν ήταν ποτέ στις επιλογές μου.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
150αρι πισινό, 10-11 μηνών λάστιχο ουτε 10-12κ χλμ στο vstrom του πατέρα μου.
Εχει κάμποσα τέτοια..





Απο το γκαζι ειναι ρε.... πες του να κοψει....




:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 
Top Bottom