ΝΈΟ. ..tourance

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
:eek:mg: Εγω απορω πως δεν μου εχει συμβει εμενα αλλα και του @Paulos.gs ακομα! Εχουμε αλλαξει 3 σετ ο καθενας και ολα ηταν μια χαρα :thinking::hh:
 

PANOS

Μέλος
Περιοχή
Χαϊδάρι
Όνομα
Πάνος
Μοτό
f800gs
xr400r
Από 12/15 τα φοράω με 11000χλμ δεν έχω κάποιο θέμα...κ η μόνη ασχολία είναι να τσεκάρω την πίεση κ 10-15μέρες


Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Από 12/15 τα φοράω με 11000χλμ δεν έχω κάποιο θέμα...κ η μόνη ασχολία είναι να τσεκάρω την πίεση κ 10-15μέρες


Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
η φωτο ειναι φρεσκια?
εμενα με τα ιδια χιλιομετρα κ παντα στις σωστες πιεσεις εχουν πλεον ραγαδες στην βαση των τακουνιων...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μην έχετε απορίες τέτοιου είδους....ειναι ξεκάθαρο!

Πώς το λέει η διαφημηση?
Αν σου κατσει????:D
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μην έχετε απορίες τέτοιου είδους....ειναι ξεκάθαρο!

Πώς το λέει η διαφημηση?
Αν σου κατσει????:D
Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει αλλο λαστιχο σαν τα tourance :(, ολα ειναι πλεον πολυ ασφαλτινα,
 

PANOS

Μέλος
Περιοχή
Χαϊδάρι
Όνομα
Πάνος
Μοτό
f800gs
xr400r
Η φώτο είναι φρέσκια κ τα λαστιχα επισης σαν φρεσκα...πολυ πιθανον να ετυχε.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η φώτο είναι φρέσκια κ τα λαστιχα επισης σαν φρεσκα...πολυ πιθανον να ετυχε.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αλοίμονο αν έβγαζαν όλα τα tourance τέτοια αστοχια!
Απλά είναι πολύ μεγάλο ποσοστό!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ναι....το tourance είναι και χωμάτινο!:p
Μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις γρια λουγκρα :friend:δεν ειπε κανεις οτι ειναι χωματινο, αλλα ξερο χωματοδρομο ακομα και με πετρα (Κρητη γαρ) σε παει μια χαρα και μετα βγαινεις ασφαλτο και στριβεις με τ αυτια :D ρωτα τον μικρο @Nick_990 ξερει απ το ΣΚ :p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει αλλο λαστιχο σαν τα tourance :(, ολα ειναι πλεον πολυ ασφαλτινα,
οχι ρε φίλος κι έτσι...
Υπάρχει το παλιό αλλά καλό Anakee II, το TKC70, το νέο Pirelli Scorpion Rallye και οι γνωστές προτάσεις από Heidy & Mitas που είναι μια χαρά λάστιχα, για όποιον επιμένει σε κάτι τέτοιο.
Επίσης να σου πω από εμπειρία, ότι είναι ψυχολογικό καθαρά αυτό που νομίζεις ότι τα Bridgestone A40, Metzeler NEXT , Dunlop Trailsmart II κι άλλα λάστιχα στην κατηγορία, δεν κάνουν για χώμα. Κάνουν μια χαρά κι αντέχουν μια χαρά, αν μιλάμε για στεγνό χώμα. Ειδικά φέτος το καλοκαίρι έκανα μπόλικο χώμα και πέτρα με τα Α40 δικάβαλος και φορτωμένος για camping 7 ημερών. Τίποτα δεν έπαθαν, μια χαρά κατευθυντικότητα στο χώμα και με ασφάλτινες πιέσεις. Το ίδιο και τα Dunlop στους δρόμους που είδες στο advONride. Τίποτα δεν έπαθαν και πιέσεις δεν άλλαξα ασφαλώς και τα 12-15 χλμ καλό και κακό χώμα τα έκανα πολύ άνετα! Το ίδιο κι όλοι οι άλλοι, ακόμα και τα street μηχανάκια 9εννοώ ότι κανένα λάστιχο δεν έπαθε το παραμικρό).
Στο λέω επειδή έχεις την πεποίθηση ότι θα τα καταστρέψεις στην Κρήτη τα συνήθη λάστιχα της κατηγορίας. Πιστεύω ότι αρκεί λίγη προσοχή στην πέτρα και τίποτα παραπάνω.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις γρια λουγκρα :friend:δεν ειπε κανεις οτι ειναι χωματινο, αλλα ξερο χωματοδρομο ακομα και με πετρα (Κρητη γαρ) σε παει μια χαρα και μετα βγαινεις ασφαλτο και στριβεις με τ αυτια :D ρωτα τον μικρο @Nick_990 ξερει απ το ΣΚ :p
Δες παραπάνω, τα κάνουν κι άλλα λάστιχα αυτά κι ακόμα καλύτερα μάλιστα ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις γρια λουγκρα :friend:δεν ειπε κανεις οτι ειναι χωματινο, αλλα ξερο χωματοδρομο ακομα και με πετρα (Κρητη γαρ) σε παει μια χαρα και μετα βγαινεις ασφαλτο και στριβεις με τ αυτια :D ρωτα τον μικρο @Nick_990 ξερει απ το ΣΚ :p
Όπως λέει ο λελος παραπάνω..
Το μεγάλο πλεονέκτημα του tourance είναι ότι έχει μαλακή γόμα και είναι άριστο στην άσφαλτο, οπότε στο χώμα καταστρέφεται και μην το βάζεις!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δες παραπάνω, τα κάνουν κι άλλα λάστιχα αυτά κι ακόμα καλύτερα μάλιστα ;)
Όπως λέει ο λελος παραπάνω..
Το μεγάλο πλεονέκτημα του tourance είναι ότι έχει μαλακή γόμα και είναι άριστο στην άσφαλτο, οπότε στο χώμα καταστρέφεται και μην το βάζεις!
Οτι και να λετε δεν με πειθετε :p, περα απ τις αστοχιες το tourance ειναι το πιο all around ελαστικο κατα την γνωμη μου, εγω που μενω εδω ξερω τι κροκαλα περνανε.
Ποια το κανουν δλδ καλυτερα τα trailsmart? με την εντελως ασφαλτινη χαραξη? Στην ασφαλτο ναι ειναι καλυτερα...Ο Σιδερης Κωστα που ξερεις τι ταξιδια κανει βαζει μονο τουρανς και στο τελευταιο στο Βλαδιβοστοκ τα πηγε μεχρι 23.000 χλμ (μεχρι που αμφανιστηκαν λινα στο κεντρο :D)
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την άποψη μας λέμε....σιγα μην προσπαθώ να πείσω καποιον!!!
Σαν του τύχει του Σιδέρη αυτό που έπαθα εγώ στην Τουρκία ή σε εσένα στη Νορβηγία....θα τα ξαναβαζατε??
Νομίζω ότι ξέρουμε όλοι την απάντηση!
Εδώ γράφουμε τις εμπειρίες μας και τις καλές και τις καλές... Για πληροφόρηση και μόνο
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Την άποψη μας λέμε....σιγα μην προσπαθώ να πείσω καποιον!!!
Σαν του τύχει του Σιδέρη αυτό που έπαθα εγώ στην Τουρκία ή σε εσένα στη Νορβηγία....θα τα ξαναβαζατε??
Νομίζω ότι ξέρουμε όλοι την απάντηση!
Εδώ γράφουμε τις εμπειρίες μας και τις καλές και τις καλές... Για πληροφόρηση και μόνο
Ακουστηκε βαρυγδουπο το ''οτι και να λετε δεν με πειθετε'' χιουμοριστικα το ειπα, τωρα εβαλα και :p οποτε καταλαβαινετε το νοημα :D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οτι και να λετε δεν με πειθετε :p, περα απ τις αστοχιες το tourance ειναι το πιο all around ελαστικο κατα την γνωμη μου, εγω που μενω εδω ξερω τι κροκαλα περνανε.
Ποια το κανουν δλδ καλυτερα τα trailsmart? με την εντελως ασφαλτινη χαραξη? Στην ασφαλτο ναι ειναι καλυτερα...Ο Σιδερης Κωστα που ξερεις τι ταξιδια κανει βαζει μονο τουρανς και στο τελευταιο στο Βλαδιβοστοκ τα πηγε μεχρι 23.000 χλμ (μεχρι που αμφανιστηκαν λινα στο κεντρο :D)
τα ίδια κάνουν μαρή, τι δεν καταλαβαίνεις?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Τα παλιά Metzeler Tourance ήταν όντως πολύ καλό all around λάστιχο, χωρίς τις αστοχίες που εμφανίζουν τα νέα.
Ε, ότι έκανα μ εκείνα στο χώμα (2 ζεύγη είχα βάλει σερί) , τα ίδια κάνω και με το trailsmart II και με το Α40. Με τη διαφορά ότι τα Dunlop είναι πολύ ανώτερα στην άσφαλτο.
Περίεργο?
Εξέλιξη το λένε ;)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
τα ίδια κάνουν μαρή, τι δεν καταλαβαίνεις?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Τα παλιά Metzeler Tourance ήταν όντως πολύ καλό all around λάστιχο, χωρίς τις αστοχίες που εμφανίζουν τα νέα.
Ε, ότι έκανα μ εκείνα στο χώμα (2 ζεύγη είχα βάλει σερί) , τα ίδια κάνω και με το trailsmart II και με το Α40. Με τη διαφορά ότι τα Dunlop είναι πολύ ανώτερα στην άσφαλτο.
Περίεργο?
Εξέλιξη το λένε ;)
Βρε λελο την ιδια χαραξη εχουν?? Μην λεμε υπερβολες, με τα Metzeler Next ειναι ιδια

tourance neo




Trailsmart


A40
 
Top Bottom