ΝΟΡΒΗΓΙΑ, NORDKAPP 2016 - Κυνηγώντας την άκρη του κόσμου

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Κάθε φορά που ανοίγω ταξιδιωτικό για το Nordkapp ξαναζω στιγμές του δικού μου ταξιδιού. Το δικό σου Στρατό μου έδωσε ιδιαίτερη χαρά γιατί είδα πως διανυκτερευσαμε και στις ίδιες πόλεις κατεβαίνοντας από το Ελσινκι (Καουνας, Κρακοβια).
Σας εύχομαι πάντα τέτοια!

Φαντάζομαι πως ήδη γνωριζεις το ποσό "δυνατό" συνταξιδιωτη ειχες... Αυτό το "δε με πιάνει ύπνος, πάμε να φύγουμε;" ήταν φοβερό από μέρους του σε σημείο που σας ζηλεψα! Όσο "άσχημο" ήταν αυτό που του έκανες το ίδιο άσχημο θα ήταν το να εμενες εσύ ξαγρυπνος και να ξεκινούσες για ταξίδι 1100+ χλμ ουσιαστικά άυπνος. Μπράβο σας!
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Κάθε φορά που ανοίγω ταξιδιωτικό για το Nordkapp ξαναζω στιγμές του δικού μου ταξιδιού. Το δικό σου Στρατό μου έδωσε ιδιαίτερη χαρά γιατί είδα πως διανυκτερευσαμε και στις ίδιες πόλεις κατεβαίνοντας από το Ελσινκι (Καουνας, Κρακοβια).
Σας εύχομαι πάντα τέτοια!

Φαντάζομαι πως ήδη γνωριζεις το ποσό "δυνατό" συνταξιδιωτη ειχες... Αυτό το "δε με πιάνει ύπνος, πάμε να φύγουμε;" ήταν φοβερό από μέρους του σε σημείο που σας ζηλεψα! Όσο "άσχημο" ήταν αυτό που του έκανες το ίδιο άσχημο θα ήταν το να εμενες εσύ ξαγρυπνος και να ξεκινούσες για ταξίδι 1100+ χλμ ουσιαστικά άυπνος. Μπράβο σας!

Πράγματι, ο Νίκος ήταν ο τέλειος συνταξιδευτής για μένα, όπως είπα και πριν, "Ο άνθρωπος ξέρει να περνάει καλά και να σέβεται τον φίλο και συνταξιδευτή του. Η προσαρμοστικότητά του στις καταστάσεις είναι εντυπωσιακή!" :)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
τελικα η εκπληρωση των η' ενος κ μονο ονειρου αποτελει τεραστια προκληση για τον καθενα μας.
η προκληση αυτη γινεται ακομη μεγαλυτερη αφου ξεκινησεις για την πραγματοποιηση του ονειρου σου διοτι εχεις 1000+1 λογους να επιστρεψεις πισω στην πραγματικοτητα οπως ακριβως εφυγες!

νομιζω λοιπον φιλε Στρατο οτι τα καταφερες/ρατε τελεια σε ολους τους τομεις κ οι ταξιδιωτικοι σας ποθοι εκπληρωθηκαν στο επακρο!!
ευχομαι στο μελλον να ανοιξουν κ 'αλλοι, νεοι χαρτες κ να τους ταξιδεψετε ΟΛΟΥΣ!!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Το μυστικο ειναι η καλη παρεα.Αν ταιριαζουνε τα χνωτα της παρεας,ολα τ αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.

:friendship:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Όταν θέλουμε κάτι πολύ, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω όλα συνωμοτουν στο να γίνει.. Τρία χρόνια μέσα στο μυαλό σου φίλε το ποθείς, το δουλεύεις.. Η επιτυχία είναι δεδομένη και όταν η σχεδίαση γίνεται από εσένα Στράτο που ξέρω για το πόσο θες να είναι όλα στην εντελεια, και βλέποντας το αποτέλεσμα, ένα μόνο μπορώ να πω.. Μπράβο ρε φίλε..
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Ηρεμη Αντιδραση: Σε ευχαριστουμε παρα πολυ Στρατο για την υπεροχη (ισως πιο ολοκληρωμενη για εμενα) περιγραφη ταξιδιου στο Nordcapp!!!
Απολαυσα το ταξιδι σου μερα-μερα... προσφερεται για copy-paste ταξιδι με προσαρμογη στα μετρα του καθενος !!! Οι εικονες που μας μετεφερες ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ !!!
Ειχα καιρο να διαβασω τοσο μεγαλο ταξιδιωτικο χωρις ουτε ενα απροοπτο και αυτο νομιζω οτι οφειλεται στην σωστη προετοιμασια και στη χημεια της παρεας !!! Αξιζουν πολλα Συγχαρητηρια και στους 3 σας!!!
Ευχομαι στο μελλον να εχεις αναλογα ταξιδια και ακομα καλυτερα !!!

ΥΓ Δωσε μας και 5 αριθμους και 1 τζοκερ ρε φιλαρακι που πηγες και ηρθες Νορβηγια με μια ημερα βροχης μονο !!!! :pointu::pointu:
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Ηρεμη Αντιδραση: Σε ευχαριστουμε παρα πολυ Στρατο για την υπεροχη (ισως πιο ολοκληρωμενη για εμενα) περιγραφη ταξιδιου στο Nordcapp!!!
Απολαυσα το ταξιδι σου μερα-μερα... προσφερεται για copy-paste ταξιδι με προσαρμογη στα μετρα του καθενος !!! Οι εικονες που μας μετεφερες ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ !!!
Ειχα καιρο να διαβασω τοσο μεγαλο ταξιδιωτικο χωρις ουτε ενα απροοπτο και αυτο νομιζω οτι οφειλεται στην σωστη προετοιμασια και στη χημεια της παρεας !!! Αξιζουν πολλα Συγχαρητηρια και στους 3 σας!!!
Ευχομαι στο μελλον να εχεις αναλογα ταξιδια και ακομα καλυτερα !!!

ΥΓ Δωσε μας και 5 αριθμους και 1 τζοκερ ρε φιλαρακι που πηγες και ηρθες Νορβηγια με μια ημερα βροχης μονο !!!! :pointu::pointu:
Να σαι καλά φίλε Γιώργο, χαίρομαι που σε κάλυψα ;) Για τα "απρόοποτα" που είπες, αν και πάντα υπάρχει η πιθανότητα να συμβούν, πράγματι κι εγώ πιστεύω ότι με σωστή οργάνωση και προετοιμασία και φυσικά τη χημεία της παρέας, μειώνεις τις πιθανότητες. Για τη βροχή, θα σου πω ότι ανεβαίνοντας τη Νορβηγία, κάθε βράδυ μιλούσα μέσω fb messenger με τον φίλο μου τον Μερκούρη. Όταν λοιπόν έφτασα στο Nordkapp και του παραπονέθηκα για τον καιρό μου είπε "ρε, μιλάς για τον καιρό εσύ που ανέβηκες τη όλη τη Νορβηγία με 10 λεπτά βροχής, μήπως να σε γράψουν στο βιβλίο Γκίνες?" :D
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Αν και το διαβασα εδω και καιρο ξεχαστηκα να γραψω...

Ηταν γαματο....

έγραψα :):)

Το καλυτερο απο ολα ειναι που ειπες θα πας και πηγες... αυτο ειναι το μεγαλύτερο μπραβο ... ολα τα αλλα ειναι απλα δρομος:)
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Μπράβο.....Από τα καλύτερα που έχω διαβάσει....

Αυτή η Νορβηγία....απίστευτη είναι!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Στράτο .....μας ταξίδεψες στον κατ' εξοχή μοτοσυκλετιστικό προορισμό....
Να είσαι καλά να ταξιδεύεις και να μοιράζεσαι με τις περιγραφές τις εμπειρίες σου.
 

Ngxx

La vita e bella.... Impossible is Nothing!
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
Evangelos
Μοτό
BMW R 1200 GS Adventure 2015
Θα πω μόνο το εξής..
Αν και 38 ώρες άγρυπνος και με την προϋπόθεση ότι θα έπεφτα για ύπνο νωρίς χτες έκανα ένα τσεκ στο forum και έπεσα στο ταξιδιωτικό σου.
Μου τράβηξε αμέσως την προσοχή μιας και ετοιμάζω και εγώ ένα ανάλογο ταξίδι για του χρόνου να είμαστε καλά και αμέσως άρχισα το διάβασμα.
Τι να σου πρωτοπώ!!!
Απίστευτο ταξιδιωτικό με απορρόφησε τόσο που μου πέρασε η νύστα και όλα.
Ποτάκι μουσική και ταξίδεψα μαζί σου χωρίς να το καταλάβω σε όλη την διαδρομή.
Ένα μεγάλο μπράβο για το ταξιδιωτικό "οργασμό" που μας πρόσφερες και πέρα απο αυτό μου έδωσες πληθώρα πληροφοριών για το ταξίδι που ετοιμάζω.
Σε ευχαριστώ για αυτό το ταξίδι και σου εύχομαι πάντα να ταξιδεύεις σε προορισμούς που ονειρεύεσαι να διαβείς.
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Θα πω μόνο το εξής..
Αν και 38 ώρες άγρυπνος και με την προϋπόθεση ότι θα έπεφτα για ύπνο νωρίς χτες έκανα ένα τσεκ στο forum και έπεσα στο ταξιδιωτικό σου.
Μου τράβηξε αμέσως την προσοχή μιας και ετοιμάζω και εγώ ένα ανάλογο ταξίδι για του χρόνου να είμαστε καλά και αμέσως άρχισα το διάβασμα.
Τι να σου πρωτοπώ!!!
Απίστευτο ταξιδιωτικό με απορρόφησε τόσο που μου πέρασε η νύστα και όλα.
Ποτάκι μουσική και ταξίδεψα μαζί σου χωρίς να το καταλάβω σε όλη την διαδρομή.
Ένα μεγάλο μπράβο για το ταξιδιωτικό "οργασμό" που μας πρόσφερες και πέρα απο αυτό μου έδωσες πληθώρα πληροφοριών για το ταξίδι που ετοιμάζω.
Σε ευχαριστώ για αυτό το ταξίδι και σου εύχομαι πάντα να ταξιδεύεις σε προορισμούς που ονειρεύεσαι να διαβείς.
Βαγγέλη, αφού μετά από 38 ώρες άγρυπνος είχες την όρεξη να διαβάσεις το ταξιδιωτικό και μάλιστα σου έφυγε και η νύστα, είσαι πανέτοιμος να πας, ξεκίνα! :)
Με το καλό τέτοια εποχή του χρόνου να διαβάζω εγώ το δικό σου ταξιδιωτικό Νορβηγία ;)
 

Nordic

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200R, 2012
τα όμορφα σχέδια είναι ομορφότερα όταν γίνονται πραγματικότητα...
Αυτό που κρατάω είναι η διαφορετική ματιά του ταξιδευτή :)
...και στο επόμενο με υγεία ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

FZMAN

Μέλος
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
YAMAHA FAZER 600 S2
Πανέμορφο ταξίδι με καταπληκτική παρουσίαση.
Σε ευχαριστώ Στράτο για τις καταπληκτικές εικόνες που μας μετέφερες απ αυτό το καταπληκτικό ταξίδι.
Σου εύχομαι επίσης να έχεις πάντα τέτοια υπέροχα ταξίδια.:ok:
 

Adventure950

Παντού πορτοκαλί!
Περιοχή
Άγιος City
Όνομα
Vaggelis
Μοτό
KTM Adventure 950 S
Να σε ευχαριστήσω και εγω με την σειρά μου για τις πολύ ωραίες στιγμές και εικόνες που μοιράστηκες μαζί μας.
Ο κουμπάρος μου ζει στο Οσλο τα τελευταία 3 χρόνια και ναι....η Νορβηγία έχει το πιο "έντονο" και δυνατό φυσικό κάλλος απο πολλές
χώρες!

Το απόλαυσα μέχρι τέλους!:friendship::friendship:
 

vtheo

Μέλος
Περιοχή
Π.Φάληρο
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200 GS Adv 08
Καλύτερα νέα σου δε θα μπορούσα να διαβάσω!Μπράβο ρε φίλε για την ταξιδάρα σας και ένα μεγάλο ευχαριστώ για την παρουσίαση!Είχα πάρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ, μπήκα κατευθείαν στην ταξιδιωτική ενότητα και όταν είδα τίτλο και δημιουργό έφτιαξα κάφε και κάθισα να σ'απολαύσω!Θα πω κάτι που είχα γράψει πριν πολλά χρόνια κλείνοντας ένα παρόμοιο ταξιδιωτικό που είχα κάνει με δύο φιλαράκια:
Εύχομαι σ’ όλους τους λάτρεις της μοτοσυκλέτας τα καλύτερα! Να κάνουμε όνειρα αλλά και να τα εκπληρώνουμε. Είναι το καλύτερο συναίσθημα! Καλούς δρόμους…
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Καλύτερα νέα σου δε θα μπορούσα να διαβάσω!Μπράβο ρε φίλε για την ταξιδάρα σας και ένα μεγάλο ευχαριστώ για την παρουσίαση!Είχα πάρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ, μπήκα κατευθείαν στην ταξιδιωτική ενότητα και όταν είδα τίτλο και δημιουργό έφτιαξα κάφε και κάθισα να σ'απολαύσω!Θα πω κάτι που είχα γράψει πριν πολλά χρόνια κλείνοντας ένα παρόμοιο ταξιδιωτικό που είχα κάνει με δύο φιλαράκια:
Εύχομαι σ’ όλους τους λάτρεις της μοτοσυκλέτας τα καλύτερα! Να κάνουμε όνειρα αλλά και να τα εκπληρώνουμε. Είναι το καλύτερο συναίσθημα! Καλούς δρόμους…
Γεια σου ρε Θοδωρή! Εσύ το ξέρεις το συναίσθημα από πρώτο χέρι φίλε :)
 

Italos

Μέλος
Περιοχή
Gerakas
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GSadv
Στρατο απο μενα ενα μεγαλο μπραβο φιλε για το δωρο που εκανες στον εαυτο σου και τη γυναικα σου!!!!Οποιος εχει κανει το συγκεκρινενο ταξιδι μπορει με ενα κλικ παραπανω να νοιωσει το συναισθημα που ενοιωθες στη περιγραφη σου...

Τ α ξ ι δ α ρ α !!!

Μαγικα μερη ...φοβερες φοτο...τρομερη αφηγηση....καταπληκτικη παρεα...

Κλείνω με την καθιερωμενη ευχη που την δινω και στην δικια μου παρεα οταν τελειωνουμε ενα ταξιδι....

ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ.....δεν σταματαμε ποτε....!!!
 
Top Bottom