ΝΟΡΒΗΓΙΑ, NORDKAPP 2016 - Κυνηγώντας την άκρη του κόσμου

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Στρατο.....
:hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig:
:hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig:
αυτο....τιποτα αλλο...δεν εχω λογια!!!

:hailbig::hailbig::hailbig::hailbig::hailbig:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Προσωπικά, πέραν από τις ευχαριστίες που έδωσα στον επίλογο του ταξιδιωτικού, να ξέρετε όσοι ενδιαφέρεστε να πάτε προς τα κει, ότι είμαι στη διάθεσή σας, ότι πληροφορία έχω, ότι απορίες έχετε.[/quote]

επειδη εδω και λιγο καιρο , εχουμε ξεκινησει με την κυρα-Αλεξανδρα να προετοιμαζομαστε να ξερεις οτι κανα -δυο βολτιτσες ναυπλιο-αθηνα θα τις κανω για να τα πουμε απο κοντα....
:friendship::friendship::friendship:

παιζει βεβαια και το να σε φιλοξενω (και την antonia) στο ναυπλιο για οσο θελετε:D:D:yew::yew::yew:

στρατη ευχομαι να σε γνωρισω απο κοντα !!!:ok::ok::ok:
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Προσωπικά, πέραν από τις ευχαριστίες που έδωσα στον επίλογο του ταξιδιωτικού, να ξέρετε όσοι ενδιαφέρεστε να πάτε προς τα κει, ότι είμαι στη διάθεσή σας, ότι πληροφορία έχω, ότι απορίες έχετε.
επειδη εδω και λιγο καιρο , εχουμε ξεκινησει με την κυρα-Αλεξανδρα να προετοιμαζομαστε να ξερεις οτι κανα -δυο βολτιτσες ναυπλιο-αθηνα θα τις κανω για να τα πουμε απο κοντα....
:friendship::friendship::friendship:

παιζει βεβαια και το να σε φιλοξενω (και την antonia) στο ναυπλιο για οσο θελετε:D:D:yew::yew::yew:

στρατη ευχομαι να σε γνωρισω απο κοντα !!!:ok::ok::ok:[/quote]

Γιώργο θα χαρώ να σε γνωρίσω κι από κοντά, ότι περαιτέρω πληροφορία χρειαστείς να ξέρεις θα είμαι στη διάθεσή σου :)
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Θα ναι νύχτα φίλε,χειμώνας θα ναι σου χα πει και θα χει κρύο.Θα χει απόλυτη ησυχία,όλοι θα κοιμούνται,θα κρατηθώ και δε θα το διαβάσω νωρίτερα.
Την υποσχεσή μου εγώ την κράτησα φίλε,είναι η πιο κρύα νύχτα στη Θεσσαλονίκη από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, κάπου στους -8 και εδώ και δυο-τρεις μέρες δεν κυκλοφορεί ψυχή....εκτός απ´τη δική μου φίλε που εξαιτίας σου ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ.
Να σαι πάντα καλά ρε φίλε!!!

Υ.γ. Πάει το καημένο το μπουκαλάκι που γλύτωνε τόσο καιρό.....χαιρέτησε....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Θα ναι νύχτα φίλε,χειμώνας θα ναι σου χα πει και θα χει κρύο.Θα χει απόλυτη ησυχία,όλοι θα κοιμούνται,θα κρατηθώ και δε θα το διαβάσω νωρίτερα.
Την υποσχεσή μου εγώ την κράτησα φίλε,είναι η πιο κρύα νύχτα στη Θεσσαλονίκη από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, κάπου στους -8 και εδώ και δυο-τρεις μέρες δεν κυκλοφορεί ψυχή....εκτός απ´τη δική μου φίλε που εξαιτίας σου ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ.
Να σαι πάντα καλά ρε φίλε!!!

Υ.γ. Πάει το καημένο το μπουκαλάκι που γλύτωνε τόσο καιρό.....χαιρέτησε....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όπως σου είπα και πριν λίγο, εσένα φίλε μου σου εύχομαι την επόμενη φορά που θα διαβάσεις ταξιδιωτικό στη Nορβηγία, να είναι το δικό σου ;)
Άντε με το καλό ;)
 

dnik

Μέλος
Όνομα
DIMITRIS
Μοτό
Its nice to be important, but its more important to be nice...
Το έχω διαβάσει 2 φορές.
Η πρώτη, λίγες μερες μετά τη δημοσίευση.
Η δεύτερη εχθές το βράδυ.

Διάβασα και τα σχόλια όλων που με κάλυψαν.
Το μόνο επιπλέον σχόλιο, είναι ότι από τη στιγμη που λές ότι μπήκες στη ψυχολογία της επιστροφής, φάνηκε και στις περιγραφές σου. Αυτο το συνειδητοποίησα εχθες το βράδυ. Κοφτές και διεκπεραιωτικές περιγραφές. Σχεδόν γελούσα. Αλήθεια. Ακριβής περιγραφή συναισθημάτων...
Σωστός...

Ερώτηση: Χρειάστηκε να κάνεις αλλαγή λαδιών κατά την διάρκεια του ταξιδιού και εαν ναι που, ή απλά συμπλήρωσες όταν και εάν χρειάστηκε;;
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Ερώτηση: Χρειάστηκε να κάνεις αλλαγή λαδιών κατά την διάρκεια του ταξιδιού και εαν ναι που, ή απλά συμπλήρωσες όταν και εάν χρειάστηκε;;
Όχι, δεν άλλαξα. Τα GS κάνουν άνετα 10.000+ km, ειδικά σε τέτοιες συνθήκες χαλαρής πίεσης και χαμηλών θερμοκρασιών σε σχέση με την Ελλάδα, φαντάσου ότι συμπλήρωσα λίγο πριν φτάσω Ελλάδα. Άλλωστε ο κατασκευαστής δίνει την αλλαγή στα 10k. Εδώ στην Ελλάδα μας λένε αλλαγή ανά 5k, ίσως λόγω θερμοκρασιών. Κάποιοι πάντως αλλάζουν στο Τροντχάιμ.
 

arcolios

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Δώδεκαπενήντα adve
Απολαυστικό! Μπράβο για τον σχεδιασμό και την υλοποίηση και μπράβο για την υπομονη στη μεταφορα σου εδω για να το ¨ζήσουμε¨ Και εμεις!:ok:
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
ταξιδευτη στρατο....πολυ ωραιος ....τα ταξιδια λενε οτι ειναι τα ορια του εαυτου σου που θετεις κατα τη διαρκεια της ζωης σου και οταν αυτα πραγματοποιουνται απλα τα ξεπερνας και θετεις νεα....δεν σταματάμε ποτε να σχεδιαζουμε και να πραγματοποιούμε....συγχαρητηρια σε ολο το παρεάκι γτ η συνοχη κανει την συνταγη επιτυχημενη....για τις εικονες με καλυψες οπως κ οι προηγουμενοι. απο την πλευρα μου ενα μεγαλο μπραβο σε ολους σας και ενα ειλικρινες συγνωμη που τοσο καιρο το προσπερνουσα....
 

theo_ts

Advexperience.gr
Περιοχή
Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Suzuki Gs 500
New Force NF 500
Εξαιρετικό οδοιπορικό!!!
Ετοιμάζομαι και εγω για τον επομενο Σεπτέμβριο.
Πολύτιμη η βοήθεια σου. Συνέχισε να ταξιδεύεις.
Loading Norway...
69 WEEKS, 01 DAY, 12 HOURS.
Ευχαριστούμε πολύ μας έκανες λαθρεπιβάτες στο ταξίδι σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom