Νέα ΚΤΜ 890cc για το 2020

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και σε GS σπάνε ταχυσυνδεσμοι και σε XR και παντού. Δεν λέει κάτι από μόνο του αυτό. Εδώ το πιθανότερο είναι ότι κάτι πήγε λάθος στο σέρβις.

Στο 950/990 η εξάτμιση δεν είναι μέσα στην ποδιά πάντως.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
πλαστικους εχει το συνολο των μοτοσυκλετων πια,η αλλαγη τους με μεταλλικους ειναι μια σχετικη φθηνη <αναβαθμιση>,στα καπο αλλαζαμε και τους 2.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
πλαστικους εχει το συνολο των μοτοσυκλετων πια,η αλλαγη τους με μεταλλικους ειναι μια σχετικη φθηνη <αναβαθμιση>,στα καπο αλλαζαμε και τους 2.
Δεν είναι πάντα αναβάθμιση, έχω διαβάσει για αλλαγή με μεταλλικό που λόγω βάρους έσκιζε το σωληνάκι και πάλι μπήκε πλαστικό. Είναι σημείο που θέλει προσοχή πάντως.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Δεν είναι πάντα αναβάθμιση, έχω διαβάσει για αλλαγή με μεταλλικό που λόγω βάρους έσκιζε το σωληνάκι και πάλι μπήκε πλαστικό. Είναι σημείο που θέλει προσοχή πάντως.
για πες μοντελο...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βάζεις καινούργιους πλαστικούς και ησυχάζεις.
Εγώ θα τους άλλαζα κάθε 40000 χλμ....για παραδειγμα
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Είναι κρίμα να χάνονται περιουσίες, για 20 και 30 ευρώ.
Εγώ σε κάθε όχημά μου, έχω ένα πυροσβεστήρα 6κιλο και έχω αγοράσει και για την μηχανή έναν μικρό, τον οποίο δεν έχω βάλει ακόμη πάνω.
Στα 15 χρόνια που οδηγώ, δεν μου έχει χρειαστεί ποτέ, αλλά τα μέσα ασφάλειας έτσι λειτουργούν.

Στις φωτιές ειδικά, εάν την προλάβεις στα πρώτα δευτερόλεπτα, μπορείς να την πνίξεις με τον πυροσβεστήρα (κόβεις το οξυγόνο από το τρίπτυχο) και να σώσεις ότι θέλεις.
Τραγικό λάθος του βίντεο, που βάζει μπρος την μηχανή και αρχίζει να κάνει βόλτες. 1) δίνει περισσότερη ποσότητας βενζίνης (αντλία) και περισσότερο οξυγόνο (ταχύτητα) σε μια υπάρχουσα εστία!
2) μπορεί να λαμπαδιάσει το ντεπόζιτο ανά πάσα στιγμή και να γίνει λαμπάδα, 3) μεταφέρει την φωτιά μέσα στο δάσος...

Anyway σταματάω, γιατί τέτοιες συμπεριφορές δείχνουν πως απλά ο αναβάτης / οδηγός / πολίτης, δεν έχει ενδιαφερθεί καν να μάθει τα βασικά, βάζοντας τους γύρω του σε εξαιρετικό κίνδυνο.

Κλείνοντας τον συλλογισμό μου και αφήνοντας κάτι για σκέψη. --> Πάντα σε κατάσταση emergency και ότι και να συμβαίνει γύρω σας, τα βήματα είναι 4 και έχουν σειρά. SBTA
Stop
Breath
Think
Act

Την καλησπέρα μου. <3
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είναι κρίμα να χάνονται περιουσίες, για 20 και 30 ευρώ.
Εγώ σε κάθε όχημά μου, έχω ένα πυροσβεστήρα 6κιλο και έχω αγοράσει και για την μηχανή έναν μικρό, τον οποίο δεν έχω βάλει ακόμη πάνω.
Στα 15 χρόνια που οδηγώ, δεν μου έχει χρειαστεί ποτέ, αλλά τα μέσα ασφάλειας έτσι λειτουργούν.

Στις φωτιές ειδικά, εάν την προλάβεις στα πρώτα δευτερόλεπτα, μπορείς να την πνίξεις με τον πυροσβεστήρα (κόβεις το οξυγόνο από το τρίπτυχο) και να σώσεις ότι θέλεις.
Τραγικό λάθος του βίντεο, που βάζει μπρος την μηχανή και αρχίζει να κάνει βόλτες. 1) δίνει περισσότερη ποσότητας βενζίνης (αντλία) και περισσότερο οξυγόνο (ταχύτητα) σε μια υπάρχουσα εστία!
2) μπορεί να λαμπαδιάσει το ντεπόζιτο ανά πάσα στιγμή και να γίνει λαμπάδα, 3) μεταφέρει την φωτιά μέσα στο δάσος...

Anyway σταματάω, γιατί τέτοιες συμπεριφορές δείχνουν πως απλά ο αναβάτης / οδηγός / πολίτης, δεν έχει ενδιαφερθεί καν να μάθει τα βασικά, βάζοντας τους γύρω του σε εξαιρετικό κίνδυνο.

Κλείνοντας τον συλλογισμό μου και αφήνοντας κάτι για σκέψη. --> Πάντα σε κατάσταση emergency και ότι και να συμβαίνει γύρω σας, τα βήματα είναι 4 και έχουν σειρά. SBTA
Stop
Breath
Think
Act

Την καλησπέρα μου. QUOTE]Πυραμίδα.
Είναι και η χημική αλυσιδωτή αντίδραση η οποία συντηρεί την φωτιά.

Έχω σκεφτεί και εγώ να στρίμωξω έναν μικρό πυροσβεστήρα κάπου, νομίζω ξηράς σκόνης είναι πιο καταλληλος από τον αφρό.



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μεταξύ μας, η αίσθηση του να καβαλάς το μηχανάκι που ονειρεύεσαι δεν πληρώνεται. Επίσης μεταξύ μας, δεν θα σε κάνει καλύτερο οδηγό.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Σωστός! Με μυρίστηκες εξαρχής! :ok: Τα πορτοκαλί είναι έπος!

Εμείς ήμαστε το μεσημέρι ναι! Πρέπει να εξοπλίσουμε τις μηχανές, με αυτοκόλλητα για να καταλαβαινόμαστε :D
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μεταξύ μας, η αίσθηση του να καβαλάς το μηχανάκι που ονειρεύεσαι δεν πληρώνεται. Επίσης μεταξύ μας, δεν θα σε κάνει καλύτερο οδηγό.
Και επειδή εσύ Γιάννη, ότι μηχανάκι έχεις στο γκαράζ σου, ΔΕΝ το ήθελες, πάει να πει ότι δεν έχεις ζήσει την αίσθηση του να καβαλάς το μηχανάκι που ονειρεύεσαι!!! :friend:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και επειδή εσύ Γιάννη, ότι μηχανάκι έχεις στο γκαράζ σου, ΔΕΝ το ήθελες, πάει να πει ότι δεν έχεις ζήσει την αίσθηση του να καβαλάς το μηχανάκι που ονειρεύεσαι!!! :friend:
Ε όχι, το XR ήταν στόχος, όνειρο τρελό και... Απατηλό, γιατί κάθε βόλτα είναι μαγεία, απόλαυση δικαίωση γιατί δεν υπάρχει καλύτερο μοτέρ από το τετρακύλινδρο σε σειρά και... Τα πιο αργά μηχανάκια στο γκαράζ βολταρουν "καλύτερα" ταυτόχρονα γιατί μπορώ να τα "στιψω", παράνοια.


Εγώ δεν ήθελα μονοκύλινδρα, δεν ήθελα v2. Τώρα λείπει ένα μπόξερ που γελάμε μαζί τους από πάντα και ένα triple για τον ίδιο λόγο. Και ένα δικυλινδρο σε σειρά γιατί είναι της μόδας. :p

Ορίστε μόνο τρία ακόμα έχω για να λείπει ένα v4 με τα οποία ξενέρωσα μετά το vfr.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγώ δεν ήθελα μονοκύλινδρα, δεν ήθελα v2. Τώρα λείπει ένα μπόξερ που γελάμε μαζί τους από πάντα και ένα triple για τον ίδιο λόγο. Και ένα δικυλινδρο σε σειρά γιατί είναι της μόδας. :p

Ορίστε μόνο τρία ακόμα έχω για να λείπει ένα v4 με τα οποία ξενέρωσα μετά το vfr.
Προσπάθησε να μην τα... θέλεις πιο πολύ, και θα τα αποκτήσεις!!!! :laugh:
 
Top Bottom