Νέα ΚΤΜ 890cc για το 2020

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
το ψήλωσαν επιτέλους ή μου φαίνεται;

(Σαν την Γιαγιά στο Παρά Πέντε κάνω)
Λογικά αυτό φοράει την ράλι σέλα.
έχει και το μπλε ντεπόζιτο της ράλι έκδοσης.

μπορεί να είναι το ράλι των 23000 ευρώ, κάτι τέτοιο.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Δεν είναι ραλυ έκδοση η μηχανή, είναι τα χρώματα του 2023 R μοντέλου.
Για τη σελα δεν ξέρω, μπορεί να είναι έξτρα ραλυ που είναι και 2 εκατοστά ψηλότερη.

Απλά δείχνει ψηλότερη γιατί έχει βάλει πέτρα στο πλαϊνό σταντ για να είναι σε όρθια θέση.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Λογικά αυτό φοράει την ράλι σέλα.
έχει και το μπλε ντεπόζιτο της ράλι έκδοσης.

μπορεί να είναι το ράλι των 23000 ευρώ, κάτι τέτοιο.
Ωραίο το έφτιαξαν, τους πήρε μόνο 5 χρόνια για να βάλουν 2 πλαστικά καπάκια ώστε να δείχνει όμορφο. Άντε τώρα σε άλλα 5 μπορεί να βάλουν κι ένα πιο όμορφο και μαζεμένο ντεπόζιτο.

Εναλλακτικά

Με 23.000 ευρώ αντί για ραλί, παίρνεις μικρό διαμέρισμα, το κάνεις ανακαίνιση και το βάζεις στην πλατφόρμα airbnb. Με τα έσοδα των πρώτων χρόνων παίρνεις ένα 950 adventure, αμα Sony και καλά θες ΚΤΜ.

(Κρατάς τα έσοδα μισού χρόνου για τις ζημιές).
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωραίο το έφτιαξαν, τους πήρε μόνο 5 χρόνια για να βάλουν 2 πλαστικά καπάκια ώστε να δείχνει όμορφο. Άντε τώρα σε άλλα 5 μπορεί να βάλουν κι ένα πιο όμορφο και μαζεμένο ντεπόζιτο.

Εναλλακτικά

Με 23.000 ευρώ αντί για ραλί, παίρνεις μικρό διαμέρισμα, το κάνεις ανακαίνιση και το βάζεις στην πλατφόρμα airbnb. Με τα έσοδα των πρώτων χρόνων παίρνεις ένα 950 adventure, αμα Sony και καλά θες ΚΤΜ.

(Κρατάς τα έσοδα μισού χρόνου για τις ζημιές).
Κωστή σόρι, λίγο φάουλ η σκέψη.


Με τα λεφτά ενός GS κάνεις το ίδιο. Μιας multistrada, ενός tiger 1200, οποιουδήποτε super sport 1000, με τα λεφτά ενός μικρού αυτοκινήτου, με τα λεφτά ενός μεσαίου αυτοκινήτου παίρνεις δύο διαμερίσματα και πάει λέγοντας.

Όλοι ηλίθιοι στον κόσμο;



Για την ιδέα και μόνο...
90 ημέρες επί 100 ευρώ (είμαι αισιόδοξος για το μίσθωμα διαμερίσματος 23000 ευρώ) 9000 ευρώ.
Φόρος τι θα είναι; Το 15% η περισσότερο γιατί έχουμε ήδη εργασία; Πες χαριστικα 15% άρα 1350 ευρώ, νομίζω φόρο επιτηδεύματος κλπ δεν έχει
Η πλατφόρμα δεν μπορώ να βρω τι χρεώνει.
Έξοδα καθαρισμού, εξοπλισμός, ζημιές, συντήρηση. ΕΝΦΙΑ και ΦΠΑ και λογιστής.

Τι μένει καθαρό το χρόνο; όχι τίποτα άλλο αλλά αν είναι να βγει χρήμα να το βάλουμε μπροστά το πλάνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κωστή σόρι, λίγο φάουλ η σκέψη.


Με τα λεφτά ενός GS κάνεις το ίδιο. Μιας multistrada, ενός tiger 1200, οποιουδήποτε super sport 1000, με τα λεφτά ενός μικρού αυτοκινήτου, με τα λεφτά ενός μεσαίου αυτοκινήτου παίρνεις δύο διαμερίσματα και πάει λέγοντας.

Όλοι ηλίθιοι στον κόσμο;
Για την Ελλάδα μιλάω φιλτατε. Ο έξω κόσμος αμοίβεται πολύ καλύτερα. Δεν θα κρίνω εγώ αν είναι ηλίθιοι. Αλλά για τη σειρά 790-890 ο κόσμος το χει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι όσον αφορά την εμφάνιση.

Τα 20.000 είναι εξωφρενικό νούμερο για αγορά μοτοσυκλέτας στην χώρα μας για μένα. Και για ιχ που δεν τα γουστάρω καθόλου.
 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
Κωστή σόρι, λίγο φάουλ η σκέψη.


Με τα λεφτά ενός GS κάνεις το ίδιο. Μιας multistrada, ενός tiger 1200, οποιουδήποτε super sport 1000, με τα λεφτά ενός μικρού αυτοκινήτου, με τα λεφτά ενός μεσαίου αυτοκινήτου παίρνεις δύο διαμερίσματα και πάει λέγοντας.

Όλοι ηλίθιοι στον κόσμο;
επίσης μερικοι παιρνουν και το 890rally( gs, multistrada,tiger) και ενα μικρο σπιτακι για airbnb και ενα σπιτακι για αυτους!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για την Ελλάδα μιλάω φιλτατε. Ο έξω κόσμος αμοίβεται πολύ καλύτερα. Δεν θα κρίνω εγώ αν είναι ηλίθιοι. Αλλά για τη σειρά 790-890 ο κόσμος το χει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι όσον αφορά την εμφάνιση.

Τα 20.000 είναι εξωφρενικό νούμερο για αγορά μοτοσυκλέτας στην χώρα μας για μένα. Και για ιχ που δεν τα γουστάρω καθόλου.
Έκανα προσθήκη επάνω πριν δω τα σχόλια. Έχει ενδιαφέρον η απάντηση.

16600 έχει το R σήμερα αν θυμάμαι σωστά, κάτι παραπάνω θα πάρει λόγω έξτρα πλαστικών.
 

@spyro

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Spyros
Μοτό
KTM 990 ADV
Εμένα πάντως το ντεπόζιτο μ αρέσει. Αν δεν κάνουν αυτό και δεν το χωρίσουν σε 2 κομμάτια όπως με το 990, τότε θα αναγκαστούν (δεν υπάρχει άλλος τρόπος) να βγάλουν ένα τεράστιο ντεπόζιτο μπροστά στην κοιλιά του αναβάτη μέχρι το τιμόνι, Όπως και τα υπόλοιπα On-off, οπότε χάνει κι το πλεονέκτημα στον Off χαρακτήρα του.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Δεν είδα το βιντεάκι γιατί είδα πολλές..... ρυτίδες στο πρόσωπο :oops:!!!
Μετά σου λένε ότι τα ΚΤΜ..... σε κάνουν πάλι παιδί :ha
Ειναι μεχρι να ξεκινησει η σχεση με τον μηχανικο...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το λες και λίγο λάγνο το βλέμμα όμως... :p
Ε ναι ρε φίλε...
Συγκρίνεται το γερμανικό με το αλλενακι...;
 
Top Bottom