Νέα ΚΤΜ 890cc για το 2020

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
E, ναι. Έτσι μάλιστα, βλέπεται!
Να βρε, για αυτό αγαπάμε το κοινό μοτοσικλέτας. Εσύ και εγώ λέμε ναι μάλιστα και ο παραδίπλαΣ λέει "απαγαινετερε αλλάξατε ένα πλαστικό που το παίρνεις τριακόσια ευρώ αφτερμάρκετ και να το νέο μονδέλο".

Να σχολιάσω ότι το 890R ήταν ωραίο σε θέση οδηγού, θα ήθελα πιο χαμηλά μαρσπιέ (να θυμίσω ότι οι σκληρές σέλες μου αρέσουν περισσότερο από τις μαλακές) η θέση του πίσω καθήμενου είναι όργανο βασανισμού χειρότερο από την αρχαία σέλα του 950 για την οποία έχω πολλάκις γράψει.

Το 890 (όποιος γράψει για 890S να του λιώνει το παγωτό πριν το φάει) δεν ήταν στην έκθεση, θα το δούμε τον Φεβρουάριο στο Λονδίνο.
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Φαίνεται να έχουν επιμεληθεί αρκετά την αεροδυναμική στο νέο φαίρινγκ. Ας ελπίσουμε να έλυσαν τα προβλήματα ανεμοκάλυψης που είχε το προηγούμενο.
Πολύ σημαντική αναβάθμιση επίσης η νέα οθόνη που φαντάζομαι ότι δε θα θολώνει σαν το παλιό κουρδιστό Οrient του παππού μου.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αντικειμενικά ....είναι κουκλί.

Δεν γράψατε κάπου ότι θα κοπεί το 890??
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άρθρο από το Αυστριακό 1000PS αν θυμάμαι σωστά την καταγωγή του περιοδικού λέει ότι δοκιμάζεται μοντέλο 2024 με 990 κυβικά στην ίδια πλατφόρμα και το έχουν φωτό με την ίδια ακριβώς εμφάνιση.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τώρα το κάνανε πολύ πιο ωραίο και εύπεπτο. Και φαίνεται σωστό και σε ανεμοκάλυψη και ωραία και η προστασία του τεπόζιτου που κρύβει καλύτερα τον όγκο. Πολύ καλές πινελίες

Αντικειμενικά ....είναι κουκλί.

Δεν γράψατε κάπου ότι θα κοπεί το 890??
Μετεξεταστέος.. Έχει αναφερθεί σε κάποιο θέμα πώς θα βγεί DUKE 790 καταργώντας το 890 με την χρήση του μικρότερου LC8c.

Αυριο με τον κηδεμόνα σου..
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αχταρμάς...



Πρώτη ματιά του 890 adventure


Το έγραψα πριν διαβάσω, αλλά όντως οι διαφορές 790/890 είναι μικρές στην πράξη.







Πρώτη ματιά του 890R


 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Αχταρμάς...



Πρώτη ματιά του 890 adventure


Το έγραψα πριν διαβάσω, αλλά όντως οι διαφορές 790/890 είναι μικρές στην πράξη.







Πρώτη ματιά του 890R


Η πιο μεγαλη διαφορα ειναι στις αναρτησεις ,το 890 εχει και καλυτερες και με πιο μεγαλες διαδρομες αρα εχουν μεγαλη διαφορα για μενα. Το R παιζει μονο του ειναι απλα τελειο! χαχα
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Η πιο μεγαλη διαφορα ειναι στις αναρτησεις ,το 890 εχει και καλυτερες και με πιο μεγαλες διαδρομες αρα εχουν μεγαλη διαφορα για μενα. Το R παιζει μονο του ειναι απλα τελειο! χαχα
δηδ τι αναρτήσεις έχουν? τι διαδρομές?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η πιο μεγαλη διαφορα ειναι στις αναρτησεις ,το 890 εχει και καλυτερες και με πιο μεγαλες διαδρομες αρα εχουν μεγαλη διαφορα για μενα. Το R παιζει μονο του ειναι απλα τελειο! χαχα
200&200, ίδια διαδρομή
 

@spyro

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Spyros
Μοτό
KTM 990 ADV
νομίζω οτι το 890 έχει 48αρια πιρούνια έναντι των 43 του 790. Σίγουρα το R που είχα κοιτάξει κάποια στιγμή.
 
Top Bottom