Νέα ΚΤΜ 890cc για το 2020

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
το 890 adventure r, βγαίνει μόνο σε άσπρο με αυτό το μπλέ? :rolleyes::oops:
Επίσης πώς είναι δυνατόν στα powerparts, να μην έχει crash bars... (?)

edit: Βλακεία μου, υπάρχει σε μαύρο το "όχι" R.
 
Τελευταία επεξεργασία:

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
το 890 adventure r, βγαίνει μόνο σε άσπρο με αυτό το μπλέ? :rolleyes::oops:
Επίσης πώς είναι δυνατόν στα powerparts, να μην έχει crash bars... (?)

edit: Βλακεία μου, υπάρχει σε μαύρο το "όχι" R.
δεν χρειάζεται bars είναι έτοιμο καβαλάς και φεύγεις
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Σακος ουράς. Με τα λεφτα που κανει το μπαούλο παιρνεις 3 μεγεθη και σου μενουν και ρέστα
Σωστός! Τα ψαχούλεψα και όντως μου αρέσουν πιο καλά!! :ok::ok:
Μ' αρέσει και το όνομα μια μάρκας! Enduristan:roflmao:
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Ας το πάρουμε για αρχή και τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε.
Νίκο, γνώμη μου, δε χρειάζεσαι άλλη μοτό τώρα. Ερωτεύσου το τρανσαλπάκι και όλα όσα μπορεί να σου προσφέρει. Κανε δρόμο, κάνε χώμα, ότι τραβάει η ψυχή σου. Επένδυσε σε σχολεία, σε καλό εξοπλισμό που να φοράς πάντα. Γράψε χιλιόμετρα, γνώρισε κόσμο, κάνε φίλους, άκου. Μη βιάζεσαι. Πάντα θα υπάρχουν μηχανές που δεν έχουμε και γουστάρουμε αλλά η μηχανή δε μας κάνει καλύτερους οδηγούς. Η εμπειρία δεν εκβιάζεται. Ακόμα και τα συμπυκνωμένα χιλιόμετρα δε θα σου δώσουν τη γνώση και τη σοφία που μόνο το βάθος χρόνου μπορεί. Να χωνευτεί η εμπειρία, να επεξεργαστεί στον εγκέφαλο και να γινει αδιάσπαστο κομμάτι του dna σου.

Προσπάθησε ο ενθουσιασμός σου να παραμείνει υγιής. Να μη σε παρασύρει. Ήρεμα και με σύστημα. Οι δρόμοι είναι εκεί, δε φεύγουν.

Κήρυγμα τέλος ;)

:inlove:
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Νίκο, γνώμη μου, δε χρειάζεσαι άλλη μοτό τώρα. Ερωτεύσου το τρανσαλπάκι και όλα όσα μπορεί να σου προσφέρει. Κανε δρόμο, κάνε χώμα, ότι τραβάει η ψυχή σου. Επένδυσε σε σχολεία, σε καλό εξοπλισμό που να φοράς πάντα. Γράψε χιλιόμετρα, γνώρισε κόσμο, κάνε φίλους, άκου. Μη βιάζεσαι. Πάντα θα υπάρχουν μηχανές που δεν έχουμε και γουστάρουμε αλλά η μηχανή δε μας κάνει καλύτερους οδηγούς. Η εμπειρία δεν εκβιάζεται. Ακόμα και τα συμπυκνωμένα χιλιόμετρα δε θα σου δώσουν τη γνώση και τη σοφία που μόνο το βάθος χρόνου μπορεί. Να χωνευτεί η εμπειρία, να επεξεργαστεί στον εγκέφαλο και να γινει αδιάσπαστο κομμάτι του dna σου.

Προσπάθησε ο ενθουσιασμός σου να παραμείνει υγιής. Να μη σε παρασύρει. Ήρεμα και με σύστημα. Οι δρόμοι είναι εκεί, δε φεύγουν.

Κήρυγμα τέλος ;)

:inlove:
Όλοι λίγο πολλοί πρεζάκηδες της ντοπαμίνης είμαστε δυστυχώς. Ισχύει και για τις μηχανές… παίρνεις με κόπο το dream bike σου και μετά από λίγο γλυκοκοιτας άλλο. Σημεία των καιρών, σωστές οι συμβουλές σου αλλά δυστυχώς ούτε το μάτι ούτε το μυαλό χορταίνουν ποτε και δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα μας…
Το ίδιο δεν γίνεται και με τις σχέσεις;
σε φιλοσοφικό επίπεδο είμαστε πολύ hopeless και προβλέψιμα ζώα. Γιαυτο και μας εκμεταλλεύονται.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Αυτή η πρέζα με παρέσυρε και εμένα και πλήρωσα τον ενθουσιασμό μου με χρόνια σε νοσοκομεία και χειρουργεία. Αν μπορώ σε ένα σκεπτόμενο άνθρωπο, όπως μου φάνηκε ο Νίκος, να δώσω μια συμβουλή, θα ήταν ότι γράφω πιο πάνω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε μην τα παραλες τώρα, δεν "πλήρωσες" ότι θέλεις το επόμενο μηχανάκι και όλα τα μηχανάκια του κόσμου. Αν ήταν έτσι θα είχαμε αφανιστεί όλοι, twowheeelovid-2 επίσης χωρίς θεραπεία και σωτηρία γενικότερα.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Ε μην τα παραλες τώρα, δεν "πλήρωσες" ότι θέλεις το επόμενο μηχανάκι και όλα τα μηχανάκια του κόσμου. Αν ήταν έτσι θα είχαμε αφανιστεί όλοι, twowheeelovid-2 επίσης χωρίς θεραπεία και σωτηρία γενικότερα.
Η βιασύνη να τα κάνω όλα χτες. Για αυτό μιλάω για υγιή ενθουσιασμό.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Natassa, γενικότερα ολόσωστα τα λες.
Για αυτό και πήρα αυτή την μηχανή, γιατί στο κάτω κάτω, μπορεί να μην μου άρεσε να οδηγάω ρε παιδί μου, τελικά. Ωστόσο πιστεύω πως ένα σύγχρονο μηχάνημα απέχει παρασάγγας από κάτι παλιό και εδώ η διαφορά είναι 21 έτη.
Όπως και να έχει, φυσικά και το transalp είναι ένα "σχολείο" για εμένα, να ανακαλύψω την μοτοκίνηση. Φυσικά και θα λιώσω σε κάθε ευκαιρία να κάνω διαδρομές. Επίσης, φυσικά το βλέπω στο γκαράζ και λεω "Τι μηχανάρα έχω".
Αλλα! Ερωτεύτηκα τις μηχανές με το 990/950 adventure και πάντα όποτε βλέπω τα πορτοκαλιά adventure, κάτι με πιάνει. Ο δρόμος είναι προχαραγμένος για εμένα :roflmao:
Δεν βιάζομαι...αλλά η ρότα μου είναι αυτή.
 
Top Bottom