Νέα ομοσπονδία μοτοσικλέτας

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τώρα είδα το βίντεο του Θανάση, γιατί δεν είχα διαβάσει κάπου αλλού να προωθείται η κίνηση.

Καλό θα ήταν να το δούμε, γιατί ένας φορέας ενεργός που ενδιαφέρεται και μπορεί να πιέσει για το καλό μας χρειάζεται.

Ξέρουμε κάποια λέσχη που να μπορούμε να γίνουμε μέλη εδώ Αττική;




 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι....λέσχη καλοφαγιας, όλα τα τρώω όλα τα καταπίνω.
Δεν βρίσκω το λινκ
Δεν χρειάζομαι λέσχη για να πάρω κιλά, αυτό το ξέρω. Η αντίθετη πορεία είναι δύσκολη αλλά η κυβέρνηση θα φροντίσει να μην υπάρχουν λεφτά για φαγητό, οπότε πρόβλημα λύνεται σιγά σιγά
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ότι καινούργιο συμβαίνει είναι καλό.
Το θέμα είναι αν το καινούργιο συμβαίνει από αυτούς που κατάντησαν χάλια το παλιό ή έχουν έρθει νέοι και θα δούμε κάτι νέο
Γενικά στην Ελλάδα δεν είμαι αισιόδοξος για συνεργασίες ....δυστυχώς ο Έλληνας δεν το έχει
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεδομένου ότι όλοι αναγνωρίζουν την απουσία της μοτοε, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να τα κάνουν σωστά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεδομένου ότι όλοι αναγνωρίζουν την απουσία της μοτοε, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να τα κάνουν σωστά.
Ναι....ποιοι κατάντησαν την μοτοε έτσι ?
Τα συλλογικά όργανα αποτελούνται από πολλούς και στην περίπτωση της μοτοε γνωρίζουμε ότι όλες οι λέσχες έχουν ευθύνη
Πρέπει όλοι οι παλιοί να κάνουν χώρο για νέα πρόσωπα και ιδέες.
Βασικά να στηρίξουν τους νέους, μήπως δούμε κάτι καλύτερο.

Ξαναλέω.....δεν είμαι αισιόδοξος καθόλου
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξέρω ποιοί αποτελούν την.μοτοε.

Αν οι ίδιες λέσχες που είναι στην μοτοε "φταίνε" για την μοτοε αλλά θέλουν αλλαγή υπάρχει ένα παράδοξο στο γιατί δεν αλλάζουν την μοτοε και φτιάχνουν άλλο φορέα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξέρω ποιοί αποτελούν την.μοτοε.

Αν οι ίδιες λέσχες που είναι στην μοτοε "φταίνε" για την μοτοε αλλά θέλουν αλλαγή υπάρχει ένα παράδοξο στο γιατί δεν αλλάζουν την μοτοε και φτιάχνουν άλλο φορέα.
Έχει πλάκα .. θα το παρακολουθήσουμε με ευχές να γίνει κάτι καλό.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Σήκω και πάτατο, έέέέι, ημερολόγια να πάρετε
Κυρ Αλέκος
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αν έχουν οποιαδήποτε διάθεση για συλλογικότητα και πρόοδο ξέρουν που θα μας βρουν εγώ αυτό ξέρω.

Στην Ελλάδα υπάρχουν κάμποσα ενεργά φόρουμ με πολλά μέλη, ομάδες Facebook, λέσχες τοπικές και άλλα. Αν έχει ουσία αυτό που κάνουν περιμένω να δω ανακοινώσεις και πρόσκληση ενδιαφέροντος και γνωριμίας. Αλλιώς άμα έχει πάλι εσωστρέφεια και ρεμουλα να μας λείπει.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στην ομοσπονδία τα μέλη είναι λέσχες υποχρεωτικά, εκ του νόμου προϋπόθεση από ότι θυμάμαι. Φόρουμ και ομάδες δεν γίνεται.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Στην ομοσπονδία τα μέλη είναι λέσχες υποχρεωτικά, εκ του νόμου προϋπόθεση από ότι θυμάμαι. Φόρουμ και ομάδες δεν γίνεται.
Μα δεν λέω για να είμαστε μέλη ως φόρουμ. Λέω πώς τα φόρουμ και τα motosite και οι ομάδες στο facebook είναι η Νο1 εστία ενημερωσης και προσέγγισης των μοτοσυκλετιστών! να έρθει κάποιος εδώ, γειά σας η νέα ομοσπονδία είναι αυτή, έχει αυτό το καταστατικό, αυτά τα μέλη, έχει αυτούς τους σκοπούς και αυτά τα μέσα. Μπορείτε να συμμετέχετε στο συλλογικό αυτό όργανο με το να γίνεται μέλη ενδεχομένως σε κάποια αναγνωρισμένη λέσχη(?), απευθείας στην ομοσπονδία(?). Έχει κάποια ετήσια συνδρομή(?). Έχει κάποια μορφή συλλογικότητας με την μορφή συνελεύσεων(?), διαδικτυακών ενημερώσεων (?), προγραμμάτων (?).

Εγώ τόσα χρόνια μοτοσυκλετιστής δεν έχω δει μία φορά πουθενά έναν φορέα, μια λέσχη, κάποιον να κάνει μια παρουσίαση εντός συλλογικού όργανου και να προσπαθήσει να οργανώσει ή να ενημερώσει τους μοτοσυκλετιστές.

Δηλαδή στα μουλωχτά, στην εσωστρέφεια, σε κλειστές παρέες να ψάξουμε για κάποια μορφή ενημέρωσης(?). Να τους παίρνουμε εμείς τηλέφωνα να ρωτάμε??!!

Εγώ δεν ανήκω σε κάποια λεσχη που ενδεχομένως μπορεί να ενημερώνει τα μέλη της! Βασικά πιστεύω σε λέσχες ούτε το 1% των ενεργεία μοτοσυκλετιστών δεν είναι γραμμένοι. Αν κάνω λάθος συγνώμη.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Βαγγέλη εάν δεν είσαι γρανάζι σου συστήματος δεν σε λογιζουν.
Οι άριστοι από μια αντίστοιχη τοπική λέσχη ξεκίνησαν.
Και οι μοτολεσχες μικρογραφία του ελληνικού πολιτικού συστήματος είναι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το βασικό θέμα, το οποίο δεν ανακινεί πρώτη φορά ο Θανάσης, είναι να ξεφύγει ο κόσμος από αυτήν την νοοτροπία.


Αν είναι απλά να αλλάξει κώλο η καρέκλα μόνο και μόνο για να τουρλωσει άλλος για φίλημα, ας το αφήσουν ως έχει στο μηδέν.


Σχετικά με τις λέσχες... Έχω διαβάσει καταστατικά και όρους συμμετοχής που θα έκαναν τις φήμες σχετικά με τις μασονικές στοές να μοιάζουν με νηπιαγωγείο, εννοείται ότι έτρεξα μακριά γιατί η μεγάλη καταπίεση χαλάει την διασκέδαση. Έχω δει "μερικώς ανεκτά" τέτοια, οπότε είμαι σε σκέψη. Θα προτιμούσα όχι λέσχη μάρκας γιατί αν δεν έχεις πια γιαμαζουκι ξέρω γω θα "πρέπει" να φύγεις; Πχ ωραίο το πενφέ ράιντερς πως το λένε το αναγνωρισμένο από το εργοστάσιο, ωραίο το ΚΤΜ κλαμπ, αλλά αν τα πουλήσω όλα και πάρω μπαζαζ;


Γενικότερα αυτό που λες είναι σωστό, καλό θα ήταν να υπάρχει ένα νήμα "είμαστε οι τάδε, αυτή είναι η λέσχη" φαντάζομαι ότι μέλη των λεσχών υπάρχουν εδώ μέσα. Κέρδος για όλους είναι να έχουν μέλη. Θα πει κάποιος ψαχτε τους ιστότοπους της κάθε μιας, ε, οκ, μπορεί να μην ξέρεις καν ότι υπάρχει κάποια. Πχ εδώ έχουμε εντούρο Ωρωπού, κάνει και αγώνες, αλλά λεπτομέρειες παραπάνω...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πάλι δεν θέλω μια λέσχη να με παίρνει από το χεράκι κάθε ψ@λομουρης και να με πηγαίνει βόλτα.
Θέλω μια λέσχη να βρίσκει τρόπο να φροντίζει και να αντιπολιτεύεται όλα τα κακα που σκέφτονται όσοι άσχετοι παίρνουν αποφάσεις
Μπάρες,διόδια,ασφάλεια,πίστες, μαθήματα, φθηνό εξοπλισμό ασφαλείας, οργανωμένο μποϊκοτάζ όταν πρέπει κλπ κλπ.....
Το τελευταίο που θα με ένοιαζε είναι να με πάνε βόλτα ....πραγματικά.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Εγώ πάλι δεν θέλω μια λέσχη να με παίρνει από το χεράκι κάθε ψ@λομουρης και να με πηγαίνει βόλτα.
Θέλω μια λέσχη να βρίσκει τρόπο να φροντίζει και να αντιπολιτεύεται όλα τα κακα που σκέφτονται όσοι άσχετοι παίρνουν αποφάσεις
Μπάρες,διόδια,ασφάλεια,πίστες, μαθήματα, φθηνό εξοπλισμό ασφαλείας, οργανωμένο μποϊκοτάζ όταν πρέπει κλπ κλπ.....
Το τελευταίο που θα με ένοιαζε είναι να με πάνε βόλτα ....πραγματικά.
Συμφωνώ αλλά πρόσεχε τι εύχεσαι γιατί το ΚΤΕΟ δικό τους δημιούργημα είναι. ;)
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Εγώ πάλι δεν θέλω μια λέσχη να με παίρνει από το χεράκι κάθε ψ@λομουρης και να με πηγαίνει βόλτα.
Κύριε Κώστα, θα μπορούσε το επίπεδο να είναι πολύ καλύτερο, το λέει ο
HAYATE
 
Τελευταία επεξεργασία:

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Δεν είναι κακό πράγμα το ΚΤΕΟ ρε φίλε
Κακό δεν είναι και δεν το φοβάται κάποιος που φροντίζει τη μηχανή του και νοιάζεται για το τομάρι του αλλά περνάνε και τα χρεπια.
Είναι εισπρακτικό μέτρο δεν έχουν πχ παλεψει για την διηθηση ή γιαυτα που είπες παραπάνω.
 
Top Bottom