Νέα MV Agusta Turismo Veloce 800 Rosso - 2020

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δε ξέρω να πω και πολλά για δαύτες. Ξέρω όμως πως οι Ιταλοί είναι έτη φωτός μπροστά όταν αποφασίζουν να σχεδιάσουν*. Σίγουρα ένα τέτοιο σχέδιο δημιουργεί τόσο θετικά όσο και αρνητικά συναισθήματα. Τα δικά μου τέρμα θετικά, για μένα είναι εκτός από μηχανολογία και υπόδειγμα υψηλής τέχνης!

800cc, 110hp, 3 κύλινδροι, 230 km/h τελική ταχύτητα και ενιαία τιμή για όλη την Ευρώπη τα 14.000 ευρώ (διόλου άσχμα νομίζω).

*Αυτό που βλέπετε κάτω από τη σέλα του συνεπιβάτη δεν είναι απόχρωση, είναι τρύπα-κενό!!!

Turismo Veloce 800 Rosso | MV Agusta




 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πέτρο... petros KLR θέλω να καταλάβεις τι διαφορά από Ιταλικό σε Ιταλικό.... ξέρεις που το πάω... στη παρδαλή και αλλήθωρη...

;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
STF η διαφορά επίσης είναι ότι η παρδαλή χωράει δυό ανθρώπους, αυτή δυό χόμπιτΣ. Πανέμορφη και μόλις ανέβεις ψάχνεις να καταλάβεις γιατί είναι τόσο μικρή.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
STF η διαφορά επίσης είναι ότι η παρδαλή χωράει δυό ανθρώπους, αυτή δυό χόμπιτΣ. Πανέμορφη και μόλις ανέβεις ψάχνεις να καταλάβεις γιατί είναι τόσο μικρή.
γιατι το λες αυτο,εγω με 1,75 υψος,μια χαρα ειμαι πανω
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Κανε υπομονη φιλε....οταν ερθει η αναπτυξη...θα το χτυπησουμε....!!!!!
θα βαλουμε τα πραγματα 200% πανω:fun
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
STF η διαφορά επίσης είναι ότι η παρδαλή χωράει δυό ανθρώπους, αυτή δυό χόμπιτΣ. Πανέμορφη και μόλις ανέβεις ψάχνεις να καταλάβεις γιατί είναι τόσο μικρή.
Υπάρχουν μοτοσυκλέτες με μια σέλα από πάνω και σέλες με μια μοτοσυκλέτα από κάτω. Ο καθένας θα πάρει αυτό που του κάνει.
Μικρή δεν είναι, κανονικότατη είναι και ίσως με το μεγαλύτερο ύψος σέλας στη κατηγορία (αν η συγκεκριμένη έχει κατηγορία).
Έχω δει από κοντά τη Lusso, απλά είναι τόσο εξωτικές που δε μπαίνεις στη διαδικασία να ρωτήσεις τίποτα.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Υπάρχουν μοτοσυκλέτες με μια σέλα από πάνω και σέλες με μια μοτοσυκλέτα από κάτω. Ο καθένας θα πάρει αυτό που του κάνει.
Μικρή δεν είναι, κανονικότατη είναι και ίσως με το μεγαλύτερο ύψος σέλας στη κατηγορία (αν η συγκεκριμένη έχει κατηγορία).
Έχω δει από κοντά τη Lusso, απλά είναι τόσο εξωτικές που δε μπαίνεις στη διαδικασία να ρωτήσεις τίποτα.
Βλεπεις......απιαστο ονειρο..!!!

Ενω το πανεμορφο Ιταλικο ατι..(με σημα τον αετο).....ηδη αρχισε να κυκλοφορει στους δρομους...!!!!!!

Χθες ειδα στην Ηλιουπολεως ενα....με τα τρικολορ χρωματα...ηταν κουκλι....!!!!
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
οπτικα παντως, αν προσεξει κανεις προσεκτικα, μπορει ευκολα να δει πως ειναι ενα sbk με ψηλες αναρτησεις...

αν εχουμε κανα γατονι στο φοτοσοπ, αν καποιος απλα ''κοντινει'' τις αναρτησεις και ριξει λιγο προς τα πισω τη ζελατινα, εχει το sbk ετοιμο
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Απο την πρώτη στιγμή που βγήκε μου άρεσε.Νομίζω έχει και μοτέρ που γυρνάει ανάποδα,και το πιο καλό μοντέλο έχει και κάποια καινοτομία στο σασμάν (δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς).
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Είχα οδηγήσει για 10 λεπτά το 2006 μια F4 χιλιάρα... Ο ήχος του κινητήρα θύμιζε Formula 1.
Από supersport μοτοσυκλέτες βέβαια -ειδικά εκείνα τα χρόνια- ήμουν παντελώς άσχετος. Όχι ότι τώρα ξέρω πολλά...
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Είχα οδηγήσει για 10 λεπτά το 2006 μια F4 χιλιάρα... Ο ήχος του κινητήρα θύμιζε Formula 1.
Από supersport μοτοσυκλέτες βέβαια -ειδικά εκείνα τα χρόνια- ήμουν παντελώς άσχετος. Όχι ότι τώρα ξέρω πολλά...

ολα τα Ι4 ετσι κανουν παντως :wacky:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
17.900€ η τιμή της στην Ελλάδα.
Μιλάμε για τη Rosso, της οποίας η τιμή είναι 14.000 (εκτός αν ξέρω κάτι λάθος).

Edit: Είχες δίκιο... Τώρα είδα τη τιμή στο Car.gr. Τα ίδια Παντελή μου... στην Ελλάδα μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μιλάμε για τη Rosso, της οποίας η τιμή είναι 14.000 (εκτός αν ξέρω κάτι λάθος).

Edit: Είχες δίκιο... Τώρα είδα τη τιμή στο Car.gr. Τα ίδια Παντελή μου... στην Ελλάδα μας.
Απορώ..πραγματικά..
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Τι μπάλα παίζουν από θέμα αισθητικής εκεί στην Mv. Είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ.
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Μιλάμε για τη Rosso, της οποίας η τιμή είναι 14.000 (εκτός αν ξέρω κάτι λάθος).

Edit: Είχες δίκιο... Τώρα είδα τη τιμή στο Car.gr. Τα ίδια Παντελή μου... στην Ελλάδα μας.
Δεν κάνεις λάθος, από 14 χιλιάρικα το δίνει η MV στη σελίδα της.
Επίσης το Brutale 800 Rosso στην Ιταλία κοστίζει 12 ενώ εδώ 15.700€ και το Superveloce 800 εκεί πωλείται προς 20 χιλιάρικα ενώ εδώ 21.900€.
Δεν ξέρω αν αγνοούμε κάτι ως προς το Brutale διότι τα 3.700€ της διαφοράς είναι πολλά λεφτά και δε δικαιολογούνται. Όχι ότι τα 1.700€ για το Turismo Veloce είναι λίγα αλλά δεν είμαστε ασυνήθιστοι σε τέτοια ''καπέλα'' από ευρωπαϊκές κυρίως μοτοσυκλέτες.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Δεν κάνεις λάθος, από 14 χιλιάρικα το δίνει η MV στη σελίδα της.
Επίσης το Brutale 800 Rosso στην Ιταλία κοστίζει 12 ενώ εδώ 15.700€ και το Superveloce 800 εκεί πωλείται προς 20 χιλιάρικα ενώ εδώ 21.900€.
Δεν ξέρω αν αγνοούμε κάτι ως προς το Brutale διότι τα 3.700€ της διαφοράς είναι πολλά λεφτά και δε δικαιολογούνται. Όχι ότι τα 1.700€ για το Turismo Veloce είναι λίγα αλλά δεν είμαστε ασυνήθιστοι σε τέτοια ''καπέλα'' από ευρωπαϊκές κυρίως μοτοσυκλέτες.
αυτη η διαφορα παιζει μονο ελλαδα,πανευρωπαικα οχι
 
Top Bottom