Νέος Κάτοχος F800gs και ψάχνω διάφορα (κάγκελα,ζελατίνα,σελα,top case ,κτλπ)

kwstisG

Μέλος
Όνομα
Κωστης
Μοτό
f800gs
-Κάγκελα πίσω GIVI
-Ζελατίνα WRS ,Touratech,Ermax
-Σέλα comfort
-βαλίτσα τop case μεταλλική μαζί με βάση
-μπαράκι για κινητό/gps
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μην παίρνεις τίποτα
Μάζεψε χρήματα να πας ταξίδι
Έπειτα μόλις περάσει κάποιο διάστημα , θα την βαρεθείς και θα πάρεις 1200 lc
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλόταξιδοι!!
 

kwstisG

Μέλος
Όνομα
Κωστης
Μοτό
f800gs
Φεύγω από street μοτοσυκλέτες και το πήρα με σκοπό βόλτες σε διαδρομές με χώμα ήταν πολύ συνειδητή επιλογή, προφανώς το 1200 είναι καλύτερο αλλά σε ασφαλτο και ταξίδια, ευχαριστώ για την υποδοχή ότι καλούδι έχετε εδώ είμαι :)
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
-Κάγκελα πίσω GIVI
-Ζελατίνα WRS ,Touratech,Ermax
-Σέλα comfort
-βαλίτσα τop case μεταλλική μαζί με βάση
-μπαράκι για κινητό/gps
γεια σου φίλε μου έχω εγώ κάγκελα givi PL690 αν θέλεις καινούργια τα δίνω, γιατί πουλάω την μηχανή μου! 120ευρώ
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
γεια σου φίλε μου έχω εγώ κάγκελα givi PL690 αν θέλεις καινούργια τα δίνω, γιατί πουλάω την μηχανή μου! 120ευρώ
Θα πάρεις άλλη ??
 

noneofyoucanspell

Μέλος
Όνομα
Spiros
Μοτό
Bmw f800 gs
Καλησπέρα, έχω βάση για βαλίτσα givi M5, την δίνω χωρίς το topbox σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μην παίρνεις τίποτα
Μάζεψε χρήματα να πας ταξίδι
Έπειτα μόλις περάσει κάποιο διάστημα , θα την βαρεθείς και θα πάρεις 1200 lc
Αν το χθες γράψει και σε μένα κάποτε, σίγουρα θα έλεγα τι λέει αυτοοοος... Τώρα θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτές τις λίγες γραμμές....

Καλό ταξίδο να είναι!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αν το χθες γράψει και σε μένα κάποτε, σίγουρα θα έλεγα τι λέει αυτοοοος... Τώρα θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτές τις λίγες γραμμές....

Καλό ταξίδο να είναι!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ πάλι θα διαφωνήσω! Δεν έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες και γούστα. Κάποιος που κάνει πολλά ταξίδια με εθικούς δρόμους και 2κάβαλα πράγματι θα τους λείψουν πράγματα στο 800. Και θα ψάξουν ένα μεγάλο GS.

Απο την άλλη πάρα πολύς κόσμος και εξωτερικό που έχω δει απο φόρουμ κλπ που έχουν περάσει και απο 1200 και απο 800 λένε πώς η καλύτερη μοτοσυκλέτα που είχαν είναι το 800 και την προτιμούν απο το 1200. Και δεν εννοώ απο τεχνικες προδιαγραφές ή μοτέρ αλλά απο αυτό που είναι το 800 απο ευκινησία, ελαφριά αίσθηση, θέση οδήγησης, ικανότητες στο χώμα.

Oι λόγοι που ποικίλουν τα γούστα είναι ευνόητοι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πάλι θα διαφωνήσω! Δεν έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες και γούστα. Κάποιος που κάνει πολλά ταξίδια με εθικούς δρόμους και 2κάβαλα πράγματι θα τους λείψουν πράγματα στο 800. Και θα ψάξουν ένα μεγάλο GS.

Απο την άλλη πάρα πολύς κόσμος και εξωτερικό που έχω δει απο φόρουμ κλπ που έχουν περάσει και απο 1200 και απο 800 λένε πώς η καλύτερη μοτοσυκλέτα που είχαν είναι το 800 και την προτιμούν απο το 1200. Και δεν εννοώ απο τεχνικες προδιαγραφές ή μοτέρ αλλά απο αυτό που είναι το 800 απο ευκινησία, ελαφριά αίσθηση, θέση οδήγησης, ικανότητες στο χώμα.

Oι λόγοι που ποικίλουν τα γούστα είναι ευνόητοι.
Μετά το 800 ...η χοντρή είναι μονόδρομος
Ήρεμα μιλάω και δεν είναι θέμα γούστου, αλλά πραγματικότητας.

Αν το 800 καλύπτει τις ανάγκες, είναι ένα τελειο εργαλείο .
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μετά το 800 ...η χοντρή είναι μονόδρομος
Ήρεμα μιλάω και δεν είναι θέμα γούστου, αλλά πραγματικότητας.

Αν το 800 καλύπτει τις ανάγκες, είναι ένα τελειο εργαλείο .
Εγώ το 1200GS δεν το βλέπω ως αναβάθμιση με την στενή έννοια απο το 800 όπως θα έβλεπα μια αναβάθμιση απο ένα V-strom 650 σε ένα 1050.

Το 800 είναι άλλης φιλοσοφίας μοτοσυκλέτα απο το 1200. Καταρχήν έχει άλλη διάταξη κινητήρα και άλλη μετάδοση κίνησης. Μετά έχει 21 τροχό αντί για 19, έχει άλλη φιλοσοφία αναρτήσεων και το πιο σημαντικό έχει άλλη θέση οδήγησης. Με το 800 κάθεσαι πάνω στην μοτοσυκλέτα σε μια θέση πιο εντουράδικη ενώ στο 1200 είσαι σε πιο τουριστική θέση μέσα στην μοτοσυκλέτα.

Να πάρουμε για παράδειγμα τον Γιώργο τον Sevax θα τον δείς κάποια στιγμή σε 1200GS? Απο tenere 660 πήγε στο 800. Αν κάτι για αυτόν ήταν αναβάθμιση ας πούμε σε αυτό που κάνει θα ήταν ένα Tuareg Aprilia. Για να πας σε 1200GS πρέπει να αλλάξει το γούστο σου και οι προτιμήσεις σου και να θυσιάσεις ένα μέρος του χώματος και την πιο ελαφριά και μαζεμένη αίσθηση για καλύτερο ταξίδι και ανέσεις και φορτώματα.

Ναι πράγματι, άμα περάσουν τα χρόνια και γεράσεις πάς απο 800 σε 1200 αλλάζουν τα πράγματα..:roflmao::roflmao::wacky::wacky:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ το 1200GS δεν το βλέπω ως αναβάθμιση με την στενή έννοια απο το 800 όπως θα έβλεπα μια αναβάθμιση απο ένα V-strom 650 σε ένα 1050.

Το 800 είναι άλλης φιλοσοφίας μοτοσυκλέτα απο το 1200. Καταρχήν έχει άλλη διάταξη κινητήρα και άλλη μετάδοση κίνησης. Μετά έχει 21 τροχό αντί για 19, έχει άλλη φιλοσοφία αναρτήσεων και το πιο σημαντικό έχει άλλη θέση οδήγησης. Με το 800 κάθεσαι πάνω στην μοτοσυκλέτα σε μια θέση πιο εντουράδικη ενώ στο 1200 είσαι σε πιο τουριστική θέση μέσα στην μοτοσυκλέτα.

Να πάρουμε για παράδειγμα τον Γιώργο τον Sevax θα τον δείς κάποια στιγμή σε 1200GS? Απο tenere 660 πήγε στο 800. Αν κάτι για αυτόν ήταν αναβάθμιση ας πούμε σε αυτό που κάνει θα ήταν ένα Tuareg Aprilia. Για να πας σε 1200GS πρέπει να αλλάξει το γούστο σου και οι προτιμήσεις σου και να θυσιάσεις ένα μέρος του χώματος και την πιο ελαφριά και μαζεμένη αίσθηση για καλύτερο ταξίδι και ανέσεις και φορτώματα.

Ναι πράγματι, άμα περάσουν τα χρόνια και γεράσεις πάς απο 800 σε 1200 αλλάζουν τα πράγματα..:roflmao::roflmao::wacky::wacky:
Στο χώμα...φυσικά και είναι καλύτερο,λόγω ρόδας.
Μέχρι εκεί όμως.
Και στο gs δεν κάθεσαι μέσα,αλλά πάνω...έχει πάνω από 900 ύψος σέλας
Τεσπά .... Άλλη κατηγορία γενικως
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Στο χώμα...φυσικά και είναι καλύτερο,λόγω ρόδας.
Μέχρι εκεί όμως.
Και στο gs δεν κάθεσαι μέσα,αλλά πάνω...έχει πάνω από 900 ύψος σέλας
Τεσπά .... Άλλη κατηγορία γενικως
Ντάξει τα γούστα έτσι κι αλλιώς είναι όπως ξημερώσει για τον καθένα! Σήμερα έχεις on-off αύριο στην βαράει και παίρνεις Supersport! Απλά υπάρχει διάκριση των κατηγοριών και έχει νόημα.

Άλλο tenere 700 άλλο tenere 1200
Άλλο 800XC άλλο 1200 explorer
Άλλο tuareg, άλλο Caponord 1200
Άλλο 890R άλλο 1290

Και πάλι καλά η BMW που επέμεινε σε on-off με 21 τροχό αλλιώς ίσως είχε χαθεί τελείως αυτή η κατηγορία που αναβιώσε τα τελευταία χρόνια πάλι
 
Top Bottom