Νέος αλλά όχι ωραίος!

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Καλώς σας βρήκα!

Εδώ Σταμάτης, άνθρωπος με σχέση πάθους/μίσους με τα forum.
Στα πεταλοδίκυκλα από τα 4 και από τα 8 σε 50cc. Το ποδήλατο παραμένει, περισσότερο από ποτέ μάλιστα.
Όλα τα 2τροχα και 4τροχα μου τα βλέπω σαν μια ευκαιρία-ανάσα καλύτερης ζωής και όχι ως μέσο για επίδειξη.

Έχοντας κάνει έναν μεγάλο κύκλο μοτοσυκλετών επέλεξα να κρατήσω από το '20 και έπειτα μόνο το πιστό μου CB500X.
Για αρκετούς άχρωμο και άγευστο, για μένα κρυφό διαμάντι.

Τα λέμε λογικά και σε κάποια βόλτα!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καλώς σας βρήκα!

Εδώ Σταμάτης, άνθρωπος με σχέση πάθους/μίσους με τα forum.
Στα πεταλοδίκυκλα από τα 4 και από τα 8 σε 50cc. Το ποδήλατο παραμένει, περισσότερο από ποτέ μάλιστα.
Όλα τα 2τροχα και 4τροχα μου τα βλέπω σαν μια ευκαιρία-ανάσα καλύτερης ζωής και όχι ως μέσο για επίδειξη.

Έχοντας κάνει έναν μεγάλο κύκλο μοτοσυκλετών επέλεξα να κρατήσω από το '20 και έπειτα μόνο το πιστό μου CB500X.
Για αρκετούς άχρωμο και άγευστο, για μένα κρυφό διαμάντι.

Τα λέμε λογικά και σε κάποια βόλτα!
Καλώς τον.
Έχει ενδιαφέρον να πεις πως αποφάσισες να μείνεις με το cbx.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλώς τον.
Έχει ενδιαφέρον να πεις πως αποφάσισες να μείνεις με το cbx.
Δεν είχε βγει το τρανσαλπ τότε.

Χωράνε άσχημοι στο χώρο μας; Α, δεν ξέρω οι άλλοι όλοι είναι μονδελα.
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Έχοντας περάσει πολλά χρόνια με το KTM Adventure 990 και παράλληλα άλλες μικρότερες μοτοσυκλέτες παρατήρησα πως τελικά τα πολλά χλμ μου ήταν σε 'τοπικές' βόλτες παρά σε μεγάλα ταξίδια.
Βάζοντας εκείνη την περίοδο κάτω όλα τα πάγια, βενζίνες, συντήρηση και πολλή λογική πούλησα τα πάντα πλην του 990 (ήταν μεγάλη αγάπη) και πήρα το CB500X.
Δυο χρόνια μετά είχα κάνει 4000χλμ με το KTM και 18000 με το CB. Εκεί κατάλαβα πως χωρίς να το καταλάβω το μυαλό μου έδειχνε το επόμενο βήμα.
Κι έτσι λίγο πριν την πρώτη καραντίνα (ευτυχώς) πούλησα και το 990.

Δεν το έχω μετανοιώσει ούτε στιγμή μια που το CB500X καλύπτει και με το παραπάνω τις σημερινές μου πραγματικές ανάγκες.
Κάποτε ήμουν πάνω σε μια σέλα πρωί-βράδυ και έχω περάσει από σχεδόν όλα τα κυβικά. Τώρα οι βόλτες είναι εξαιρέσεις και γίνονται καθαρά και μόνο για απόλαυση και ηρεμία.

Μεγαλώνω και ωριμάζω νομίζω, τα έχω βρει καλύτερα με τον εαυτό μου :)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Σταμάτη...! :ok:
 

Gi.XR

Μέλος
Όνομα
Giannis Hristoforos
Μοτό
Moto Guzzi v85 tt
Έχοντας περάσει πολλά χρόνια με το KTM Adventure 990 και παράλληλα άλλες μικρότερες μοτοσυκλέτες παρατήρησα πως τελικά τα πολλά χλμ μου ήταν σε 'τοπικές' βόλτες παρά σε μεγάλα ταξίδια.
Βάζοντας εκείνη την περίοδο κάτω όλα τα πάγια, βενζίνες, συντήρηση και πολλή λογική πούλησα τα πάντα πλην του 990 (ήταν μεγάλη αγάπη) και πήρα το CB500X.
Δυο χρόνια μετά είχα κάνει 4000χλμ με το KTM και 18000 με το CB. Εκεί κατάλαβα πως χωρίς να το καταλάβω το μυαλό μου έδειχνε το επόμενο βήμα.
Κι έτσι λίγο πριν την πρώτη καραντίνα (ευτυχώς) πούλησα και το 990.

Δεν το έχω μετανοιώσει ούτε στιγμή μια που το CB500X καλύπτει και με το παραπάνω τις σημερινές μου πραγματικές ανάγκες.
Κάποτε ήμουν πάνω σε μια σέλα πρωί-βράδυ και έχω περάσει από σχεδόν όλα τα κυβικά. Τώρα οι βόλτες είναι εξαιρέσεις και γίνονται καθαρά και μόνο για απόλαυση και ηρεμία.

Μεγαλώνω και ωριμάζω νομίζω, τα έχω βρει καλύτερα με τον εαυτό μου :)
Σωστός!
 
Top Bottom