Νέος ιδιοκτήτης Αγγλίδας

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Σήμερα απόκτησα την πολυπόθητη Αγγλίδα μου πλέον. Θέλω βοήθεια για μερικά ψεματάκια όπως:


1) Λάστιχα λέω να βάλω τα Dunlop Trailsmart μήπως έχετε κάτι καλύτερο υπόψη?

2) Αλυσιδογράναζα χρειάζεται επειγόντως, να βάλω τα μάμα που κοστίζουν 200 ευρώ η να βάλω έτοιμο πακέτο του εμπορίου με DID αλυσίδα και γρανάζια JT

3) H κεντρική βαλίτσα που είναι αλουμινίου έχει ψιλό χαλάσει μετά από πέσιμο που είχε από σκαλοπάτια, που μπορώ να την δώσω για επιδιόρθωση? είναι μάρκας Nomad νομίζω.

4) Συναγερμό, τι έχετε να προτείνετε? στις 3 μηχανές που έχω αλλάξει έβαλα της Steelmate με τηλεειδοποίηση και έμεινα πολύ ευχαριστημένος αν βάλω και στο Triumph μπορεί να έχω θέμα με τίποτα ηλεκτρικό? δεν θα πειράξω την καλωδίωση της μηχανής.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Καλές βόλτες ...
Όλα τα άλλα σιγά σιγά !
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
καλοτάξιδη!!! να την χαρείς στο έπακρο!!!

άντε και στα δικά μας :)
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Κατά αρχάς καλοταξιδι η Αγγλίδα!!
Για τα λάστιχα εάν σε ενδιαφέρει η άσφαλτος κυρίως και ειδικότερα τα επαρχιακα στριφτερα κομάτια τα traismart είναι από τα κορυφαία στην κατηγορία τους και τώρα βγαίνουν και σε έκδοση max,που υπόσχονται μεγαλύτερη χιλιομετρική απόδοση..Αλυσιδογραναζα εγώ του εμπορίου θα εβαζα..Και πάλι μεγιες:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
καλοταξιδη, καλα χιλιομετρα και παντα ορθιος!!!
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Καλοτάξιδη!!:friendship:
Τα λάστιχα τείνουν να γίνουν υποκειμενικό θέμα.. αν ξέρεις αυτά που θες να βάλεις, go for it.
Αλυσίδα/γρανάζια κι εγώ θα κοιτούσα περισσότερο τις επιλογές του εμπορίου (προσωπικά με τα Afam έχω αναπτύξει μια σχέση εμπιστοσύνης ).
Όσο για τον συναγερμό, αν γίνει καθαρά και όμορφα η δουλειά από επαγγελματία, δεν έχεις να φοβηθείς κάτι. Απλά επέλεξε τη μάρκα και απευθύνσου στον ανάλογο επαγγελματία.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Σήμερα απόκτησα την πολυπόθητη Αγγλίδα μου πλέον. Θέλω βοήθεια για μερικά ψεματάκια όπως:


1) Λάστιχα λέω να βάλω τα Dunlop Trailsmart μήπως έχετε κάτι καλύτερο υπόψη? Καλα πραγματα ακουγονται...

2) Αλυσιδογράναζα χρειάζεται επειγόντως, να βάλω τα μάμα που κοστίζουν 200 ευρώ η να βάλω έτοιμο πακέτο του εμπορίου με DID αλυσίδα και γρανάζια JT - Βαλε εμποριου

3) H κεντρική βαλίτσα που είναι αλουμινίου έχει ψιλό χαλάσει μετά από πέσιμο που είχε από σκαλοπάτια, που μπορώ να την δώσω για επιδιόρθωση? είναι μάρκας Nomad νομίζω.- Βαλε φωτο να δουμε

4) Συναγερμό, τι έχετε να προτείνετε? στις 3 μηχανές που έχω αλλάξει έβαλα της Steelmate με τηλεειδοποίηση και έμεινα πολύ ευχαριστημένος αν βάλω και στο Triumph μπορεί να έχω θέμα με τίποτα ηλεκτρικό? δεν θα πειράξω την καλωδίωση της μηχανής. Να μην βαλεις συναγερμο...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλοτάξιδη Νικόλα!!!:ok:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Οι φίλοι κάτοχοι των Triumph αλλά και όσοι είχατε στο παρελθόν ή έτσι και αλλιώς τυχαίνει να γνωρίζετε.... Θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με την υποστήριξη της αντιπροσωπείας, εύρεση ανταλλακτικών, service και οτιδήποτε γύρω από τα θέματα after sales.

Κάνω κάποιες πονηρές σκέψεις για το μέλλον και θα μου ήταν πολύ χρήσιμες οι γνώμες σας.
 
Top Bottom