Νέο λαστιχο dunlop

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θα μου δεις το Λιά εσυ...:mooning:τετοια εμπιστοσυνη σε ασφαλτο γυαλί και ποσο μαλλον βρεεγμενη...ουτε το Πλι που το'χει και λογω ικανοτητων και λογω RR1200RR super...:D
Φιλικα στο λεω κοψε γιατι αν..ΑΝ ΛΕΩ..φυγεις λογω υδρολισθησης φθανεις Σεπολια-Ανώγεια σε 5" και χωρις ναυλα!!!...κριμα ειναι :rolleyes:o_O
H EO δεν έχει γυαλί άσφαλτο ρε Μάθο. Δεν είναι κι Αττική Οδός, αλλά είναι καλή. Απλώς μ εντυπωσίασε που δεν "ψαλίδισε" πουθενά!!! Λαστιχάρα σε λέω ;) Μετά δοκίμαζα και σε πιο γλιστερά κομμάτια. Βρήκα και κάπου που γλίστρησε πάντως (Κωνσταντινουπόλεως, στο Περιστέρι:D , λογικά και στη Θηβών θα γλιστράει.....:rolleyes: )
 

orestis.androul

Μέλος
Όνομα
Ορέστης
Καλησπέρα παιδιά. Εχει κάποιος γνώμη για τα dunlop trailmax; ένας φίλος μου σκέφτεται να τα βάλει. Κ είναι ανάμεσα σε αυτά κ τα trailsmart.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Καλησπέρα παιδιά. Εχει κάποιος γνώμη για τα dunlop trailmax; ένας φίλος μου σκέφτεται να τα βάλει. Κ είναι ανάμεσα σε αυτά κ τα trailsmart.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το Dunlop Trailsmart είναι ο αντικαταστατης των Dunlop TR91 Trailmax. Το μεταγενεστερο βγάζει κατά λίγο περισσότερα χλμ απ το πολύ μαλακό trailmax TR91. Πολύ καλό λάστιχο το προτιμούν αρκετοί για ασφαλτινο :)
 

orestis.androul

Μέλος
Όνομα
Ορέστης
Το Dunlop Trailsmart είναι ο αντικαταστατης των Dunlop TR91 Trailmax. Το μεταγενεστερο βγάζει κατά λίγο περισσότερα χλμ απ το πολύ μαλακό trailmax TR91. Πολύ καλό λάστιχο το προτιμούν αρκετοί για ασφαλτινο :)

Γι αυτό εδώ μου έλεγε ως trailmax. Γι το trailsmart έχουμε διαβάσει κ ξέρουμε ότι είναι καλό.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09

Γι αυτό εδώ μου έλεγε ως trailmax. Γι το trailsmart έχουμε διαβάσει κ ξέρουμε ότι είναι καλό.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σωστός, μπερδεύτηκα γιατί και τα Tr 91 trailmax τα λέει. Τι μηχανάκι έχει ο φίλος γιατί απ ότι βλέπω δεν βγαίνει για μεγάλα (πχ V-Strom Gs Varadero)
 

orestis.androul

Μέλος
Όνομα
Ορέστης
Σωστός, μπερδεύτηκα γιατί και τα Tr 91 trailmax τα λέει. Τι μηχανάκι έχει ο φίλος γιατί απ ότι βλέπω δεν βγαίνει για μεγάλα (πχ V-Strom Gs Varadero)
G650gs serteao. Θα έβαζε τα trailsmart αλλά σαν εμφάνιση του αρέσουν τα trailmax. Εγώ του είπα να ρωτήσουμε πρώτα ποιο από τα δύο είναι καλύτερο για τη μηχανή του. Γενικά οι χωμάτινες ανησυχίες του περιοριζονται. Συνηθως χωματινους δρόμους μέχρι τις απομακρυσμενες παραλίες της Κρήτης.

Στάλθηκε από το s7 edge μου χρησιμοποιώντας tapatalk
 

ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
THIS IS ΠΑΤΡΑΑΑΑΑ
Όνομα
ΑΝΔΡΕΑΣ
Μοτό
YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE

Γι αυτό εδώ μου έλεγε ως trailmax. Γι το trailsmart έχουμε διαβάσει κ ξέρουμε ότι είναι καλό.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτά,πληροφοριακά,τα έχω εγώ στο super tenere μου και είναι πολύ καλά γενικώς.Είναι μαλακά ζεσταίνονται γρήγορα και κρατάνε πολυ καλά στην άσφαλτο,σε βρεγμένη γλιστράνε λίγο όπως τα περισσότερα δηλαδή,και σε χωμα είναι αξιοπρεπή μιας και θα τα χαρακτήριζα 70%άσφαλτο και 30%χώμα,παρα 60%-40%. Τα είχα βάλει με 170€ εδώ Πάτρα συν σαμπρέλες.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αυτά,πληροφοριακά,τα έχω εγώ στο super tenere μου και είναι πολύ καλά γενικώς.Είναι μαλακά ζεσταίνονται γρήγορα και κρατάνε πολυ καλά στην άσφαλτο,σε βρεγμένη γλιστράνε λίγο όπως τα περισσότερα δηλαδή,και σε χωμα είναι αξιοπρεπή μιας και θα τα χαρακτήριζα 70%άσφαλτο και 30%χώμα,παρα 60%-40%. Τα είχα βάλει με 170€ εδώ Πάτρα συν σαμπρέλες.
Ετσι ακριβως, ειναι πολυ καλα λαστιχα για μεσαια on-off τυπου 70-30 ή μαλλον 75-25% ασφαλτο-χωμα. Να πω μονο οτι επειδη ειναι μαλακα το πισω τελειωνει αρκετα γρηγορα, στο δικο μου Τρανσαλπ 650 εβγαλε 9000χμ με το ζορι, δηλ. σ'αυτα τα χιλιομετρα το λαστιχο στο κεντρο ειχε γινει σχεδον "σλικ". Το μπροστα εβγαλε 20000χμ.
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Έχει βάλει κάποιος σε ΤΑ650 τα dunlop trailsmart να πει εντυπώσεις..εχει έρθει η ώρα για λάστιχα και ψαχνομαι,είμαι ανάμεσα στα dunlop και tourance τα οποία φοράω τωρα και είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές..Αλλά θέλω να δοκιμάσω και κάτι άλλο..
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Έχει βάλει κάποιος σε ΤΑ650 τα dunlop trailsmart να πει εντυπώσεις..εχει έρθει η ώρα για λάστιχα και ψαχνομαι,είμαι ανάμεσα στα dunlop και tourance τα οποία φοράω τωρα και είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές..Αλλά θέλω να δοκιμάσω και κάτι άλλο..
Τα Trailsmart δεν τα φορανε οι τρανσαλπαδες γιατι παραειναι στρηταδικα, σε αντιθεση με τα Tralmax που ειναι αλλου ειδους λαστιχα. Για τα Tourance εχουν ακουστει σχετικα καλες γνωμες σε Τρανσαλπ εκτος απο τις γνωστες αποκολλησεις πελματος. Αφου σου αρεσανε, θα συνιστουσα να τα ξαναβαλεις καθως πανε και χωματακι, σαφως περισοτερο απο τα Trailsmart, και επισης λεγεται οτι η νεα γενια (new Tourance) ειναι και λιγο μαλακοτερη απο την παλια.
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Αυτό για τα καινούρια tourance δεν το γνώριζα,το μόνο παράπονο που έχω από τα tourance είναι ότι αργούν να ζεσταθουν και τα χώματινα κομάτια που κάνω είναι πολύ εύκολα συνήθως για αυτό σκέφτομαι για πιο στριταδικα λάστιχα.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Αυτό για τα καινούρια tourance δεν το γνώριζα,το μόνο παράπονο που έχω από τα tourance είναι ότι αργούν να ζεσταθουν και τα χώματινα κομάτια που κάνω είναι πολύ εύκολα συνήθως για αυτό σκέφτομαι για πιο στριταδικα λάστιχα.
Το οτι τα (προηγουμενα) Tourance δεν ζεσταινονται γρηγορα σε μεσαιο on-off ειναι γνωστο και γι'αυτο και εχουν θεματακι στην πολη, ισως αυτο ναχει αλλαξει λιγο στην τελευταια γενια που ειναι μαλακοτερη. Απο την αλλη, ειναι πολυ καλα σε φορτωμενα ταξιδια και βγαζουν χιλιομετρα.
 
Reactions: S.P

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Αυτό για τα καινούρια tourance δεν το γνώριζα,το μόνο παράπονο που έχω από τα tourance είναι ότι αργούν να ζεσταθουν και τα χώματινα κομάτια που κάνω είναι πολύ εύκολα συνήθως για αυτό σκέφτομαι για πιο στριταδικα λάστιχα.
κοιτα το δεικτη φορτιου....
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Το Trailsmart είναι ένα λάστιχο που κοιτάω κι εγώ για να βάλω μπροστά και να το συνδυάσω με το πίσω ContiTrailAttack που μου χάρισε ο Μητσάρας. (Ο προσανατολισμός μου είναι σαφώς πιο ασφάλτινος πλεόν).
Η άλλη επιλογή που παίζει είναι το ContiTrailAttack2 αλλά βγαίνει λίγο πιο πάνω σε λεφτά.
Tourance είχα μπρος-πίσω παλιότερα και ήταν μια χαρά. Είχα παρατηρήσει κάποια μικρά ανοιγματάκια ανάμεσα σε κάποια τακούνια, αλλά όχι κάτι ανησυχητικό. Απλά ψάχνω κι εγώ να δοκιμάσω κάτι νεότερο.
Και ίσως το επόμενο σετ να είναι τα TKC70 που έχω ακούσει καλά σχόλια από φίλους.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Το Trailsmart είναι ένα λάστιχο που κοιτάω κι εγώ για να βάλω μπροστά και να το συνδυάσω με το πίσω ContiTrailAttack που μου χάρισε ο Μητσάρας. (Ο προσανατολισμός μου είναι σαφώς πιο ασφάλτινος πλεόν).
Η άλλη επιλογή που παίζει είναι το ContiTrailAttack2 αλλά βγαίνει λίγο πιο πάνω σε λεφτά.
Tourance είχα μπρος-πίσω παλιότερα και ήταν μια χαρά. Είχα παρατηρήσει κάποια μικρά ανοιγματάκια ανάμεσα σε κάποια τακούνια, αλλά όχι κάτι ανησυχητικό. Απλά ψάχνω κι εγώ να δοκιμάσω κάτι νεότερο.
Και ίσως το επόμενο σετ να είναι τα TKC70 που έχω ακούσει καλά σχόλια από φίλους.
βεντουζα στο στεγνο...
καλυτερα στο βρεγμενο απο τα τουρανς...


εντελως υποκειμενικη αποψη...
μπρος πισω ιδιο σετ ελαστικων....
για την ασφαλτο μιλω...
για το χωμα ειναι διαφορετικα τα πραγματα...
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Βάλτα!
Ετσι! για αλλαγή τουλάχιστον...
Αυτά εχω τώρα στο δικό μου ...
Το παράπονο μου είναι οτι στο απότομο άνοιγμα του γκαζιού γλιστράει όταν το μηχανάκι είναι σε κάθετη θέση ως προς το οδόστρωμα.Οταν είναι υπο κλίση είναι μια χαρά ( λόγω διγομίας μάλλον).
Στο βρεγμένο δεν σε τρομάζει, και στο στεγνό φρενάρισμα (πανικού) είναι πολύ καλό.
Στο χώμα είναι μια χαρά για νορμάλ χρήση.
 
Reactions: S.P

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Βάλτα!
Ετσι! για αλλαγή τουλάχιστον...
Αυτά εχω τώρα στο δικό μου ...
Το παράπονο μου είναι οτι στο απότομο άνοιγμα του γκαζιού γλιστράει όταν το μηχανάκι είναι σε κάθετη θέση ως προς το οδόστρωμα.Οταν είναι υπο κλίση είναι μια χαρά ( λόγω διγομίας μάλλον).
Στο βρεγμένο δεν σε τρομάζει, και στο στεγνό φρενάρισμα (πανικού) είναι πολύ καλό.
Στο χώμα είναι μια χαρά για νορμάλ χρήση.
Για ποια λάστιχα μιλάς Τάκη?
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Για ποια λάστιχα μιλάς Τάκη?
ωσπου να γυρισει ο τακης ξερεις τι λεω??????
δε φερνεις κανα γλυκακι να κερασεις ??????

πολυχρονος και παντα με υγεια...
χρονια σου πολλα θοδωρη !!!!!
:hpbrd::friendship::friendship::friendship::hpbrd:
 
Top Bottom