Νέo Honda Transalp;!

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ρε... μια τιμή ρε παιδιά! Άτιμο ή ανεκτίμητο? :ha
Κάνε κι εσύ μια προσφορά τι περιμένεις?

Η μάλλον ας το πούμε αλλιώς. Πόσα έχεις??:roflmao:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ πιστεύω πάντως πως η τιμή του θα παίξει γύρω στα 11 με 11,5 χιλιάρικά που φαινομενικά με όλα αυτά που γίνονται και βλέπουμε θα μοιάζει να είναι συμπαθητική. Το πρόβλημα είναι πως έχει κάποιες ελλείψεις που ακόμη και αν δεν ασχολείσαι σοβαρά με το χώμα θα πρέπει να τις βάλεις. Π.χ. ποδιά, χούφτες και διπλό σταντ. Κατά τη γνώμη μου απαραίτητα και σε απλές-απλές εκδρομές για διάφορους λόγους. Οπότε με το καλημέρα είσαι κοντά στα 1000 ευρώ επιπλέον. Αν η αρχική τιμή είναι μεγαλύτερη τα πράγματα δυσκολεύουν σημαντικά.

Και με αυτά κi αυτά, ήδη η Aprilia κερδίζει αναπάντεχα μεγάλα μερίδια αν και είναι κοινή παραδοχή πως το Tuareg 660 πράγματι είναι μια πολύ πετυχημένη πλατφόρμα και εργονομικά. Τώρα που το Τ7 παρουσιάζει και το πρόβλημα του σκυψίματος.... στο θεό το Tuareg.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Το προβλημα δεν είναι ποδια ουτε χούφτα ούτε διπλό σταντ. Ή είναι δευτερευοντα! Ειτε το λες tuareg ειτε Τ7 ειτε transalp το θέμα ειναι κατα πόσο είσαι διατεθειμένος να βάλεις 11Κ στο χώμα! Αν το ξεπεράσεις αυτό ολα καλά ειναι. Δυο ροδες γκάζι φρένο αναρτήσεις εχουν όλα.
 

NitroArgi

Μέλος
Όνομα
Αργύρης
Μοτό
1998 APRILIA RSV MILLE
KTM 890 ADVENTURE
HONDA MONKEY 125
Στο mobile.de υπάρχουν ήδη τιμές που κυμαίνονται από €10.500-10.900 που σημαίνει ότι στην Ελλάδα κατά εκτίμηση θα βγει €11.700-11.900

Υπάρχουν τιμές επίσης για τα νέα Suzuki 800 και 790 Adventure
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το προβλημα δεν είναι ποδια ουτε χούφτα ούτε διπλό σταντ. Ή είναι δευτερευοντα! Ειτε το λες tuareg ειτε Τ7 ειτε transalp το θέμα ειναι κατα πόσο είσαι διατεθειμένος να βάλεις 11Κ στο χώμα! Αν το ξεπεράσεις αυτό ολα καλά ειναι. Δυο ροδες γκάζι φρένο αναρτήσεις εχουν όλα.
Αυτό το πρόβλημα αγαπητέ Ιωάννη έχει λυθεί εδώ και πολύ καιρό. Αυτός που τα βάζει ξέρει γιατί το κάνει, δεν απαντάται το ερώτημα με τον ίδιο τρόπο για όλους. Αυτές οι τιμές πλέον είναι στο κάτω τμήμα της βάσης της κατηγορίας. Το τι σημαίνει χώμα για τον κάθε ένα από εμάς είναι πάλι μια άλλη συζήτηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Αυτό το πρόβλημα αγαπητέ Ιωάννη έχει λυθεί εδώ και πολύ καιρό. Αυτός που τα βάζει ξέρει γιατί το κάνει, δεν απαντάτε με τον ίδιο τρόπο για όλους. Αυτές οι τιμές πλέον είναι στο κάτω τμήμα της βάσης της κατηγορίας. Το τι σημαίνει χώμα για τον κάθε ένα από εμάς είναι πάλι μια άλλη συζήτηση.
Έχεις δίκιο. Παρασύρθηκα απο το πώς θα έβλεπα εγω την αγορά ενος transalp.
 

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Κάνε κι εσύ μια προσφορά τι περιμένεις?

Η μάλλον ας το πούμε αλλιώς. Πόσα έχεις??:roflmao:
Οι ωραίοι έχουν χρέη! :cool:
Η αλήθεια είναι ότι το Transalp που έχω πλέον θέλει ή μαζέματα ή αλλαγή.
Να μη πώ πως τώρα που μεγάλωσα ζαχαρώνω για κανένα μικρό.
 

mr.mister

Μέλος
Όνομα
aggelos
Μοτό
Transalp 750
Αυτό ισχύει για το παλιό ΤΑ. Ας μην προτρέχουμε για το νέο....
Η Honda ετοιμαζε τον νεο κινητηρα πολλααα χρονια. 92 αλογα σε σxεση με 72-84 του ανταγωνισμου. Για Honda μιλαμε ετσι. Μην συγκρινεις τα Honda με μηχανακια τυπου Αprilia,CF Moto που στο μελλον κανεις κολλητο τον μαστορα στο συνεργειο. Ακομα και to T7 μετα απο 1 χρονο βγαζει σκουριες σε διαφορα σημεια
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Η Honda ετοιμαζε τον νεο κινητηρα πολλααα χρονια. 92 αλογα σε σxεση με 72-84 του ανταγωνισμου. Για Honda μιλαμε ετσι. Μην συγκρινεις τα Honda με μηχανακια τυπου Αprilia,CF Moto που στο μελλον κανεις κολλητο τον μαστορα στο συνεργειο. Ακομα και to T7 μετα απο 1 χρονο βγαζει σκουριες σε διαφορα σημεια
Καταλαβαίνω ότι είσαι οπαδός της χόντα αλλά μην χάνεις την μεγάλη εικόνα.
Όλες οι εταιρίες βγάζουν αστέρια αλλά και πατάτες.
Της χόντα συμπεριλαμβανομένης η οποία δεν είναι και το ... άγιο δισκοπότηρο των δίκυκλων !
 

mr.mister

Μέλος
Όνομα
aggelos
Μοτό
Transalp 750
Δεν ειμαι οπαδος. Απλα μετα απο 52 χρονια ζωης και 50 μηχανων στο περασμα του χρονου αυτο εχω αποκομισει.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Η Honda ετοιμαζε τον νεο κινητηρα πολλααα χρονια. 92 αλογα σε σxεση με 72-84 του ανταγωνισμου. Για Honda μιλαμε ετσι. Μην συγκρινεις τα Honda με μηχανακια τυπου Αprilia,CF Moto που στο μελλον κανεις κολλητο τον μαστορα στο συνεργειο. Ακομα και to T7 μετα απο 1 χρονο βγαζει σκουριες σε διαφορα σημεια
Αυτά να τα ακούει ο mallllias που δε θέλει νέο Transalp...
 
Top Bottom