Νέo Honda Transalp;!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αλλα φορανε Dunlop Mixtour και αλλα Metzeler Karoo Street. To ιδιο συμβαινει και Γερμανια-Αυστρια που παραλαβανε μερικοι. Στα Metzeler Karoo Street αναφερουν οτι κανουν θορυβο στα 120 km/h (μαλλον επειδη εχουν κανει 150km και χρειαζονται στρωσιμο λενε)
Όχι, τα Karoo Street κάνουν θόρυβο γενικά, αλλά είναι φοβερό λαστιχο 70/30, καλύτερο από το STR
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Όχι, τα Karoo Street κάνουν θόρυβο γενικά, αλλά είναι φοβερό λαστιχο 70/30, καλύτερο από το STR
Το STR το έχω κατά ευχαριστηθεί . Όντως το Karoo είναι καλύτερο ; Και στο δρόμο και στο χώμα ;
το str στο δρόμο πάντως είναι φοβερο για εμένα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το STR το έχω κατά ευχαριστηθεί . Όντως το Karoo είναι καλύτερο ; Και στο δρόμο και στο χώμα ;
το str στο δρόμο πάντως είναι φοβερο για εμένα
Τα είχα και τα δύο στο 990 και το κάρου είναι ένα κλικ καλύτερο στο χώμα χωρίς να υστερεί πουθενά στην άσφαλτο.
Απλά βγάζει θόρυβο σε ένα εύρος 80-110 χαω.

Και ο επόμενος ιδιοκτήτης της μοτοσυκλέτας αυτά ξαναέβαλε μόλις τα άλλαξε.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Τα είχα και τα δύο στο 990 και το κάρου είναι ένα κλικ καλύτερο στο χώμα χωρίς να υστερεί πουθενά στην άσφαλτο.
Απλά βγάζει θόρυβο σε ένα εύρος 80-110 χαω.

Και ο επόμενος ιδιοκτήτης της μοτοσυκλέτας αυτά ξαναέβαλε μόλις τα άλλαξε.
Με έψησε θα το κοιτάξω , Ευχαριστώ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όπου δείτε κάθετα λουκια όπως str, karoo street,bridgstone at41 =φασαρια-βουητο. Έχω τώρα επάνω στο 800 τα at41 κάνουν λες και φοράς mt21. Τα mitas e07 μπροστά τους είναι λάστιχο εθνικής!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
:)

Ταιριάζει ωραία στο 750 το ανθρακί χρώμα. Μου αρέσει αυτή η μοτοσυκλέτα.

Αυτό που παρατήρησα είναι πως το αριστερό καπάκι του μοτέρ εξέχει αρκετά όπως και η αντλία νερου είναι αρκετά εκτεθειμένη οπότε θα χρειαστεί μια heavy duty ποδιά αλλά είμαι σίγουρος πως θα κυκλοφορήσουν ένα σωρό προστατευτικά για αυτό το μοντέλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
βρε παιδιά μπορεί κάποιος να διορθώσει την αγγελία του transalp ώστε να μην είναι στη δική μου αγγελία;
Φίλε ζητώ συγνώμη. Είμαι μόνο με το κινητό και έβαλα τις φωτό σε λάθος θέμα. Πρεσβυωπία...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
:)

Ταιριάζει ωραία στο 750 το ανθρακί χρώμα. Μου αρέσει αυτή η μοτοσυκλέτα.

Αυτό που παρατήρησα είναι πως το αριστερό καπάκι του μοτέρ εξέχει αρκετά όπως και η τρόμπα βενζίνης είναι αρκετά εκτεθειμένη οπότε θα χρειαστεί μια heavy duty ποδιά αλλά είμαι σίγουρος πως θα κυκλοφορήσουν ένα σωρό προστατευτικά για αυτό το μοντέλο.
Πέρα από την ανάγκη προστασίας πάντως... δεν ακουμπάει το πόδι σε κανένα καπάκι κινητήρα. Νομίζω μάλιστα ότι είναι και λίγο μαγική εικόνα καθώς δεν εξέχει το αριστερό καπάκι τόσο, όσο ότι κάνει εσοχή το πολύ μαζεμένο μπλοκ του κινητήρα.

Τι ξέχασα να κάνω; Να πατήσω λίγο τον συμπλέκτη να δω αν όντως είναι ελαφρύς όσο περιγράφανε στις παρουσιάσεις. Αν βρω χρόνο ίσως ξαναπεράσω για να το τσεκάρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πέρα από την ανάγκη προστασίας πάντως... δεν ακουμπάει το πόδι σε κανένα καπάκι κινητήρα. Νομίζω μάλιστα ότι είναι και λίγο μαγική εικόνα καθώς δεν εξέχει το αριστερό καπάκι τόσο, όσο ότι κάνει εσοχή το πολύ μαζεμένο μπλοκ του κινητήρα.

Τι ξέχασα να κάνω; Να πατήσω λίγο τον συμπλέκτη να δω αν όντως είναι ελαφρύς όσο περιγράφανε στις παρουσιάσεις. Αν βρω χρόνο ίσως ξαναπεράσω για να το τσεκάρω.

:friendship: Όλα καλά λοιπόν
 
Reactions: STF

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Τι ξέχασα να κάνω; Να πατήσω λίγο τον συμπλέκτη να δω αν όντως είναι ελαφρύς όσο περιγράφανε στις παρουσιάσεις. Αν βρω χρόνο ίσως ξαναπεράσω για να το τσεκάρω.
Έλα, πες αλήθεια.. δεν θα πας για τον συμπλέκτη..
 

mr.mister

Μέλος
Όνομα
aggelos
Μοτό
Transalp 750
Δωσεεεεεε. Κανιβαλος. Δεν παταει εδαφος οταν βγαλεις το traction control.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δωσεεεεεε. Κανιβαλος. Δεν παταει εδαφος οταν βγαλεις το traction control.
μπορεί να μπεις σε παρακαλώ στο θέμα που ψάχνουν 990 να τους συνετίσεις. Παίζει τέτοιο κτήνος και σκέφτονται παλιαντζουρες!
 
Top Bottom