Ντίλι ντίλι στο Καντήλι 19/12

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είμαι κύριος και δεν το έβαλα στο βιδεο... Να τα λέμε αυτα
Που πας στο βουνό με ΚΤΜ χωρίς εργαλεία βρε κορυδαλιωτη??
Ένας ένας παιδιά... Έχω ράμματα για τις γούνες όλων σας..:roflmao::roflmao:

Ο αγαπητός μας ιδιοκτήτης ΚΤΜ λοιπόν (εγώ) πήγε να βάλει μπροστά το μπουρδ... το 640 το πρωί στην αναχώρηση και δεν έπαιρνε με τίποτα. Πρώτη φορά μου το έκανε αυτό. Έβγαλα λοιπόν τα εργαλεία απ το μηχανάκι για να πάρω ένα 8άρι γερμανικό να ρυθμίσω λίγο τη ντίζα του αποσυμπιεστή μήπως ήταν απο εκεί το θέμα. Με τα πολλά πήρε η μηχανή όμως πάνω στη φούρια να μην καθυστερήσω τον κόσμο παράτησα τα εργαλεία δίπλα στο τρέιλερ.

Στο βουνό λοιπόν όταν εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα δεν είχα μαζί μου ούτε κατσαβίδι! Ψάχνοντας τί μπορώ να κάνω έβγαλα λοιπόν την μπουζόπιπα και είδα πως το σώμα του μπουζί ήταν αρκετά βρώμικο. Προφανώς λοιπόν ήταν θέμα ανάφλεξης που προκλήθηκε απο κακή στεγανότητα στην ,μπουζόπιπα που βραχυκύκλωσε το μπουζί ή τέλοσπαντων δημιούργησε ένα γενικό θέμα(μάθημα πρώτο παίρνουμε δεύτερο μπουζί μαζί)

Μην έχοντας εργαλεία, έβγαλα τη μπουζόπιπα, φύσηξα ότι μπορούσα, καθάρισα και με το χέρι την ουρά του μπουζί και έβαλα πάλι με πίεση την πίπα μέσα (18+, ζητείται γονική συναίνεση) πίεσα να κάνει όσο πιο καλή επαφή μπορεί και αν θυμάσαι πηρε το μηχανάκι και μάλιστα με έβγαλε όλη τη βόλτα.

ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΡΓΑΛΕΙΑ λοιπόν ο Κορυδαλλός με το μπουρδ... 640 γύρισε πίσω δεν έμεινε βουνό! Όπως ο Κορυδαλλός σε είχε στείλει σπίτι σου όταν βάραγες χαρταετό στη Καβάλας με παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου μπουρδ... Gandy πρίν κάτι μήνες!! Τα πολλά πιεστικά και οι πολλές λάσπες αυτά κάνουν!!

Λοιπόν άσε τα ήμουν Κύριος σε μένα γιατί άμα σε τραβάγαμε βίντεο τους μήνες πριν βρεθεί ο Άγιος άνθρωπος ο Carooly να οσου ρυθμίσει το μπουρδ... Gandy είχε δουλέψει η μίζα πιο πολλές υπερωρίες και απο ηλεκτροσυγκολλητή σε επισκευή μποκεράδικου με ναύλο σε αναμονή!

Αυτά και ότι άλλο θέλετε εδώ είμαστε να κεράσουμε πόνο!!:yew:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ένας ένας παιδιά... Έχω ράμματα για τις γούνες όλων σας..:roflmao::roflmao:

Ο αγαπητός μας ιδιοκτήτης ΚΤΜ λοιπόν (εγώ) πήγε να βάλει μπροστά το μπουρδ... το 640 το πρωί στην αναχώρηση και δεν έπαιρνε με τίποτα. Πρώτη φορά μου το έκανε αυτό. Έβγαλα λοιπόν τα εργαλεία απ το μηχανάκι για να πάρω ένα 8άρι γερμανικό να ρυθμίσω λίγο τη ντίζα του αποσυμπιεστή μήπως ήταν απο εκεί το θέμα. Με τα πολλά πήρε η μηχανή όμως πάνω στη φούρια να μην καθυστερήσω τον κόσμο παράτησα τα εργαλεία δίπλα στο τρέιλερ.

Στο βουνό λοιπόν όταν εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα δεν είχα μαζί μου ούτε κατσαβίδι! Ψάχνοντας τί μπορώ να κάνω έβγαλα λοιπόν την μπουζόπιπα και είδα πως το σώμα του μπουζί ήταν αρκετά βρώμικο. Προφανώς λοιπόν ήταν θέμα ανάφλεξης που προκλήθηκε απο κακή στεγανότητα στην ,μπουζόπιπα που βραχυκύκλωσε το μπουζί ή τέλοσπαντων δημιούργησε ένα γενικό θέμα(μάθημα πρώτο παίρνουμε δεύτερο μπουζί μαζί)

Μην έχοντας εργαλεία, έβγαλα τη μπουζόπιπα, φύσηξα ότι μπορούσα, καθάρισα και με το χέρι την ουρά του μπουζί και έβαλα πάλι με πίεση την πίπα μέσα (18+, ζητείται γονική συναίνεση) πίεσα να κάνει όσο πιο καλή επαφή μπορεί και αν θυμάσαι πηρε το μηχανάκι και μάλιστα με έβγαλε όλη τη βόλτα.

ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΡΓΑΛΕΙΑ λοιπόν ο Κορυδαλλός με το μπουρδ... 640 γύρισε πίσω δεν έμεινε βουνό! Όπως ο Κορυδαλλός σε είχε στείλει σπίτι σου όταν βάραγες χαρταετό στη Καβάλας με παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου μπουρδ... Gandy πρίν κάτι μήνες!! Τα πολλά πιεστικά και οι πολλές λάσπες αυτά κάνουν!!

Λοιπόν άσε τα ήμουν Κύριος σε μένα γιατί άμα σε τραβάγαμε βίντεο τους μήνες πριν βρεθεί ο Άγιος άνθρωπος ο Carooly να οσου ρυθμίσει το μπουρδ... Gandy είχε δουλέψει η μίζα πιο πολλές υπερωρίες και απο ηλεκτροσυγκολλητή σε επισκευή μποκεράδικου με ναύλο σε αναμονή!

Αυτά και ότι άλλο θέλετε εδώ είμαστε να κεράσουμε πόνο!!:yew:
Με τρειλερ πηγες?
Που ειναι το πλεονεκτημα των μεσαιων που τα κανουν ολα και ταξιδευουν και με 130-150?
:roflmao::roflmao:
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Με τρειλερ πηγες?
Που ειναι το πλεονεκτημα των μεσαιων που τα κανουν ολα και ταξιδευουν και με 130-150?
:roflmao::roflmao:
Λευτέρη θα σου απαντήσω εγώ γράφοντας τι έκανα εγώ, ενώ δεν πήγα στη βόλτα..
Μιας και θα είχει τόσο κρύο την Κυριακή είπα να κάνω ένα δοκιμαστικό το πρωί του Σαββάτου.
Πήρα το παπί, βγήκα από Καβάλας στο Ποτάμι και ξεκίνησα για Πάρνηθα.
Μετά τη γέφυρα της Μεταμόρφωσης και όταν έφτασα στο ποταμάκι ένιωσα
τα πρώτα σάλια να τρέχουν από αριστερά μιας και το στόμα είχε σκευρώσει
με κάτι που έμοιαζε με εγκεφαλικό.Αποφάσισα να συνεχίσω αλλά όταν έφτασα
στην Πάρνηθος και μου φύγαν τα τσίσα κατάλαβα ότι την Κυριακή στο Καντήλι
δεν θα ήμουν μαζί σας.
Το γεγονός των 90 χλμ. απόσταση ασφάλτου αξημέρωτα υπό αυτές τις συνθήκες
με έστειλε στις 6 το πρωί Κυριακής να συνεχίσω τον ύπνο.

( Μεταξύ μας αν είχα τρέηλερ θα ήμουν και εγώ εκεί -μαζί με τα εργαλεία Βάγγέλη-)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λευτέρη θα σου απαντήσω εγώ γράφοντας τι έκανα εγώ, ενώ δεν πήγα στη βόλτα..
Μιας και θα είχει τόσο κρύο την Κυριακή είπα να κάνω ένα δοκιμαστικό το πρωί του Σαββάτου.
Πήρα το παπί, βγήκα από Καβάλας στο Ποτάμι και ξεκίνησα για Πάρνηθα.
Μετά τη γέφυρα της Μεταμόρφωσης και όταν έφτασα στο ποταμάκι ένιωσα
τα πρώτα σάλια να τρέχουν από αριστερά μιας και το στόμα είχε σκευρώσει
με κάτι που έμοιαζε με εγκεφαλικό.Αποφάσισα να συνεχίσω αλλά όταν έφτασα
στην Πάρνηθος και μου φύγαν τα τσίσα κατάλαβα ότι την Κυριακή στο Καντήλι
δεν θα ήμουν μαζί σας.
Το γεγονός των 90 χλμ. απόσταση ασφάλτου αξημέρωτα υπό αυτές τις συνθήκες
με έστειλε στις 6 το πρωί Κυριακής να συνεχίσω τον ύπνο.

( Μεταξύ μας αν είχα τρέηλερ θα ήμουν και εγώ εκεί -μαζί με τα εργαλεία Βάγγέλη-)
Αν πηγαινες Κυριακη στην Παρνηθα θα βρισκομασταν με τα παπια.
Την Κυριακη ηταν ακομα χειροτερα.
Πολυ αερας και φυσικα γυρισα κι εγω πισω.
Φυσικα και το τρειλερ ηταν το καλυτερο μεσον. Για το κρυο, για τα λαστιχα, για ολα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ παλι πιστευω οτι η χρήση τομή είναι τα μικρά/μεσαία των 90ιες.μετρια προς καλή σέλα, λίγα κιλά , ενδοτική ανάρτηση, δεν είναι για να βγάζει χρόνους αλλά καταφέρνουν και την εθνική και το μονοπάτι. Δυστυχώς οι ρύποι και οι ηλιθιες νομοθεσίες της ΕΕ δεν αφήνουν να εισαχθουν όσα ακόμα παραγονται
Και λίγο αργότερα ρε φίλε, μη το πας τόσο πίσω XR's (all cc), CRF/L, KLR, KLX's, DR's, TTR's, WRR και άλλα που μου ξεφεύγουν σε όλες τις κατηγορίες κυβισμών 250/400/600/650... μέχρι το 2010 υπήρχαν πολλές επιλογές. Και τώρα συνεχίζουν να υπάρχουν επιλογές αλλά κυρίως στη μικρή κατηγορία οπότε το ασφάλτινο είναι λίγο δύσκολο αλλά όχι ανέφικτο, ειδικά σε ομοιόμορφες παρέες.

 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Με τρειλερ πηγες?
Που ειναι το πλεονεκτημα των μεσαιων που τα κανουν ολα και ταξιδευουν και με 130-150?
:roflmao::roflmao:
Αν τα μεσαία έχουν κάποια πλεονεκτήματα να φροντίσουν να τα δείξουν άμα γλυκάνει ο καιρός!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Νατος.... Μετά από 4 μέρες βγήκε από το λαγούμι.
Για συνέχισε..
Αφου δεν εβαλε φωτο απο παραλια γραφοντας "110 Αυγουστου" για να σας πικαρει, μην μιλας καθολου!! :laugh::inlove:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tataros

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Yamaha TT 600s
Ένα 640 που θα σε περνάει σουβλάκι.. Ουλε λε κι αμάν αμαν..!!
Από πότε τα 640 περνάνε σούβλες? Γιατί εγώ έφτιαξα το κολοφαναρο για να μπορούν να με βλέπουν...

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ένας ένας παιδιά... Έχω ράμματα για τις γούνες όλων σας..:roflmao::roflmao:

Ο αγαπητός μας ιδιοκτήτης ΚΤΜ λοιπόν (εγώ) πήγε να βάλει μπροστά το μπουρδ... το 640 το πρωί στην αναχώρηση και δεν έπαιρνε με τίποτα. Πρώτη φορά μου το έκανε αυτό. Έβγαλα λοιπόν τα εργαλεία απ το μηχανάκι για να πάρω ένα 8άρι γερμανικό να ρυθμίσω λίγο τη ντίζα του αποσυμπιεστή μήπως ήταν απο εκεί το θέμα. Με τα πολλά πήρε η μηχανή όμως πάνω στη φούρια να μην καθυστερήσω τον κόσμο παράτησα τα εργαλεία δίπλα στο τρέιλερ.

Στο βουνό λοιπόν όταν εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα δεν είχα μαζί μου ούτε κατσαβίδι! Ψάχνοντας τί μπορώ να κάνω έβγαλα λοιπόν την μπουζόπιπα και είδα πως το σώμα του μπουζί ήταν αρκετά βρώμικο. Προφανώς λοιπόν ήταν θέμα ανάφλεξης που προκλήθηκε απο κακή στεγανότητα στην ,μπουζόπιπα που βραχυκύκλωσε το μπουζί ή τέλοσπαντων δημιούργησε ένα γενικό θέμα(μάθημα πρώτο παίρνουμε δεύτερο μπουζί μαζί)

Μην έχοντας εργαλεία, έβγαλα τη μπουζόπιπα, φύσηξα ότι μπορούσα, καθάρισα και με το χέρι την ουρά του μπουζί και έβαλα πάλι με πίεση την πίπα μέσα (18+, ζητείται γονική συναίνεση) πίεσα να κάνει όσο πιο καλή επαφή μπορεί και αν θυμάσαι πηρε το μηχανάκι και μάλιστα με έβγαλε όλη τη βόλτα.

ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΡΓΑΛΕΙΑ λοιπόν ο Κορυδαλλός με το μπουρδ... 640 γύρισε πίσω δεν έμεινε βουνό! Όπως ο Κορυδαλλός σε είχε στείλει σπίτι σου όταν βάραγες χαρταετό στη Καβάλας με παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου μπουρδ... Gandy πρίν κάτι μήνες!! Τα πολλά πιεστικά και οι πολλές λάσπες αυτά κάνουν!!

Λοιπόν άσε τα ήμουν Κύριος σε μένα γιατί άμα σε τραβάγαμε βίντεο τους μήνες πριν βρεθεί ο Άγιος άνθρωπος ο Carooly να οσου ρυθμίσει το μπουρδ... Gandy είχε δουλέψει η μίζα πιο πολλές υπερωρίες και απο ηλεκτροσυγκολλητή σε επισκευή μποκεράδικου με ναύλο σε αναμονή!

Αυτά και ότι άλλο θέλετε εδώ είμαστε να κεράσουμε πόνο!!:yew:
Βαγγέλη σε προαγω σε υπεύθυνο δημοσίων σκέσεων των Στιλετων.
Εύγε παλικάρι μου.
Αντε μπράβο τα κάναμε όλα ίσα και όμοια.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βαγγέλη σε προαγω σε υπεύθυνο δημοσίων σκέσεων των Στιλετων.
Εύγε παλικάρι μου.
Αντε μπράβο τα κάναμε όλα ίσα και όμοια.
Θα δείξω βιδεο... Σταματα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έριξε 2 μανιβελιές παραπάνω ο ανθρωπας και τον σταυρώσατε
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Έριξε 2 μανιβελιές παραπάνω ο ανθρωπας και τον σταυρώσατε
:secret:Μανιβελα απο αριστερα ειχα να δω απο εναν μαραγκο απεναντι μου σε ενα Sachs Hercules του '80.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
:secret:Μανιβελα απο αριστερα ειχα να δω απο εναν μαραγκο απεναντι μου σε ενα Sachs Hercules του '80.
Η ΚΤΜ είναι εταιρία που μένει πιστή στις παραδόσεις.

Σας δίνουμε μηχανάκια πιστά σε παραδόσεις, δε θέτε.
Σας δίνουμε μηχανάκια με μοντέρνους σχεδιασμούς και τεχνολογίες, δε θέτε.
Σας δίνουμε μηχανάκια που συνδυάζουν όλα τα παραπάνω, δε θέτε.

Ε τι θέτε πχια?!
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Η ΚΤΜ είναι εταιρία που μένει πιστή στις παραδόσεις.

Σας δίνουμε μηχανάκια πιστά σε παραδόσεις, δε θέτε.
Σας δίνουμε μηχανάκια με μοντέρνους σχεδιασμούς και τεχνολογίες, δε θέτε.
Σας δίνουμε μηχανάκια που συνδυάζουν όλα τα παραπάνω, δε θέτε.

Ε τι θέτε πχια?!
Να δουλεύουν ;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε μα, βάζει ο άλλος κορεάτικο βίντεο με το.450 ράλι ενώ έπρεπε να έχουν ΚΤΜ στο squid game όποιος δεν το βάλει με την πρώτη πεθαίνει
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
:secret:Μανιβελα απο αριστερα ειχα να δω απο εναν μαραγκο απεναντι μου σε ενα Sachs Hercules του '80.
Το πρώτο μου μηχανάκι 1984
Αριστερά μανιβέλα, ανισόρροπο μπροστινό, νεκρά μεταξύ κάθε ταχύτητας:woot:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Θα δείξω βιδεο... Σταματα
Μεσα στο βιντεο θα φανει και πόσους ανορθωτες βγάλαμε μέσα από τη τσάντα σου ψαχνωντας εργαλεία? Νόμιζα πως είμαι στην αποθήκη του Σαρακακη και κάνουμε απογραφή..!!
 
Top Bottom