Ντοπιες Οδικες στο εξωτερικο ???

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Ρε παλικαρια,οταν λενε οι ντοπιες οδικες οτι σε ασφαλιζουνε στο εξωτερικο τι εννοουνε?Δεν ετυχε να την χρειαστω ποτε,αλλα αν την χρειαστω θα με πουλησει?
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
εχουν συνεργατες ,εαν πχ ασφαλιστεις στην Ελπα και χρειαστεις οδικη στην Γερμανια ,θα σε εξυπηρετησει η ADAC .
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
εχουν συνεργατες ,εαν πχ ασφαλιστεις στην Ελπα και χρειαστεις οδικη στην Γερμανια ,θα σε εξυπηρετησει η ADAC .
Αρα γιατι να μην ασφαληστω σρην ΕΛΠΑ?

ΥΓ Υπαρχει ακομη ΕΛΠΑ?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μακάρι να υπήρχε ΕΛΠΑ....
Ασφάλιζε τον οδηγό!!! Όπως ADAC ;)
Και συνεργαζόταν με τις καλύτερες σε κάθε χώρα, τουλάχιστον για Ευρώπη - σίγουρα!


Οι εδώ οδικές όντως συνεργάζονται με άλλες έξω, όπως και μεταξύ τους μιας και δεν έχουν όλες παρουσία σε καθε νομό, περιοχή κλπ.
Ασφαλίζουν όμως το όχημα! Θέλει καλό ψάξιμο στο τι ζητάει ο καθένας και πολύ προσοχή στους όρους της μεταφοράς! Πού θα σε πάνε, σε πόσο χρόνο κλπ.... Εκεί παίζουν οι διαφορές (και οι διαφορές στην τιμή φυσικά).
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Υπαρχει...ακομα,αλλα δεν ξερω για ποσο ακομα.Παντως το θεμα ειναι οτι οταν μια οδικη σου λεει οτι σε καλυπτει εξωτερικο τοτε εχει δικτυ
ο συνεργατων
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Κοιταξτε και στην ασφαλεια σας, εγω πχ εχω Ergo Ασφαλιστικη (Πρωην ΑΤΕ Ασφαλιστικη) και εχω κανονικα οδικη βοηθεια στην Ευρωπη αλλα και σε χωρες της Μεσογειου πχ Τουρκια Τυνησια κλπ. Πληρωνω εξτρα περιπου 10-11 ευρω το εξαμηνο. Απο καλυψεις εχει οτι ακριβως και οι αλλες, οπως πχ επαναπατρισμος μοτο (αν δεν δυναται να φτιαχτει η ζημια απ το συνεργειο εντος 3 ημερων) σου καλυβει τα εξοδα διαμονης κλπ (αφου προσκομισεις παραστατικα )
Δεν την εχω χρειαστει ακομα και μακαρι να μην την χρειαστω και στο μελλον :D
 
Top Bottom