Νόσος τών χωματερών - ΜΟΛΕΤ (11&12 Μάρτη 2023)

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Θάνο γραψε εσύ τις λεπτομέρειες αργότερα...αλλά εγώ θέλω να πω πως ήταν μία πρωτόγονη εμπειρία για μένα την οποία δεν θα τη γνώριζα αν δεν ήσουν εσύ και ο Παναγιώτης (βλέποντας την ανηφόρα της εκκίνησης θα γυρναγα στο χωριό για τσίπουρο)!
Αν και αποχώρησα πολύ νωρίς κατάλαβα ποιές είναι οι δυνατότητες από το μηχανάκι μου αλλά και οι δικές μου! Γι'αυτό το λόγο πήγα άλλωστε.
Θάνο και Παναγιώτη σας ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η χθεσινή βόλτα των 75+km ήταν πλήρης από άποψη τεραίν,καιρικών συνθηκών (μιας και είχε βρέξει το προηγούμενο βράδυ) χάραξης διαδρομής,παρέας κτλ.
Τα είχε όλα...!
Συγχαρητήρια στα παιδιά της λέσχης για την διοργάνωση και ιδιαίτερα στον Κώστα Zampgas που έκανε σχεδόν μόνος του την χάραξη της διαδρομής!
Ανοιχτά κομμάτια, περάσματα από ρέματα και ποταμούς, βραχόκηπους, ανηφορικά και κατηφορικά με τρελές κλίσεις , λασπόλουτρα κ.α
Ευχάριστη έκπληξη η παρουσία του Θάνου thanosxrv ο οποίος θέλησε να δοκιμάσει τις δυνατότητες του σε αυτές τις διαδρομές.
Είχε όμως πολύ άγχος και κακή ψυχολογία και του το έλεγα από το πρωϊ ότι σκέφτεται λάθος...
Το αποτέλεσμα ήταν στο 6ο περίπου χιλιόμετρο να εγκαταλείψει την προσπάθεια και ευτυχώς δηλαδή διότι τα απαιτητικά κομμάτια ήταν μετά από εκεί και δεν υπήρχε εύκολα διαφυγή σε περίπτωση τραυματισμού ή ζημιάς.
Αν θυμάμαι καλά τα περισσότερα τεχνικά - τα οποία χρειαζόταν ροή αλλιώς δεν βγαίναν - ήταν πρίν τον ανεφοδιασμό και έπειτα εως τον τερματισμό οι διαδρομές μου φάνηκαν ποιο βατές.
Διασχίσαμε ένα ποτάμι πάνω απο δέκα φορές με θολά νερά και ψηλή στάθμη που σημαίνει ότι πήγαινες στα τυφλά...
Και εκεί που μπαίνω σε ένα τέτοιο σημείο με το μοτέρ μες το νερό κάνει ενα τσαφ και σβήνει...:muted:
Και να που η μίζα μας τρολάρει κάτι τέτοιες στιγμές...
Και αρχίζω να τραγουδάω Λούζεται η αγάπη μου στον Γουαδαλκιβίρ με συνοδεία των βατράχων που τους αναστατώσαμε...:roflmao:
Ευτυχώς το KTM την γλύτωσε και δεν έγινε θυσία στον Ληθαίο ποταμό...
Κατά μήκος της διαδρομής υπήρχαν και view point σημεία χαλάρωσης και απαραίτητης ανασυγκρότησης.







 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τα view point που λέγαμε...




 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και κάποια απο τα σιχτήρια που στην φωτογραφία δεν μπορείς να καταλάβεις...







 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το λασπωμένο άτομο...!:laugh:




Ω ρε Γκρέτα που σου χρειάζεται...:ha


Ευτυχώς που επιλέξαμε την HOBBY δηλαδή...:wht:


Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Πάνο για το κουβάλημα, σπρώξιμο,τράβηγμα, ψυχολογική υποστήριξη (φωνάζοντας άνοιξε γκάζι μωρή ανάπηρη) το οποίο δεν ξέρω εαν ήταν για μένα ή για την κοπέλα με το δίχρονο GAS-GAS...:friendship:


Άντε και στις επόμενες...!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Και κάποια απο τα σιχτήρια που στην φωτογραφία δεν μπορείς να καταλάβεις...







Μια χαρά κατανοητά φαίνονται :laugh::roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ζήλεψα...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σήμερα δυο παρέες γνωρίσαμε , απο Τρίκαλα ερχονταν και οι δυο. 270 συμμετοχές λέγανε!
Ισχύει γι΄αυτό πήγαμε χθες...
Και για περισσότερες λέγανε...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και η διαδρομή σε GPX για όποιον ενδιαφέρεται.
Θέλει κάποιες μικροδιορθώσεις βέβαια απο τα μπρος πίσω αλλά σε γενικές γραμμές είναι οκ.
 

Attachments

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μπραβο παιδες!! :clp:

Και καλυτερα που εγινε αυτο το σ/κ (λογω Τεμπων) γιατι το περασμενο Σαββατο που ειμουνα στην περιοχη εριχνε πραμα - ακομα και την Κυριακη εφαγα δυο ξεγυρισμενες μπορες στην καθοδο προς Αθηνα.

Και παλι συγχαρητηρια στον Κωστα Zampgas που εχυσε ιδρωτα (και καποιες φορες "τεντωθηκε" οπως ειπε) για να βγαλει αυτη την εξαιρετικη εντουροδιαδρομη! :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Φοβερά πράγματα. Μπράβο ρε παιδιά. ¨Ετσι κι αλλιώς χαιρόμαστε να σας βλέπουμε, πόσο μάλλον να κάνετε ωραίες βολτάρες. Την αγάπη μας και στον Παναγιώτη.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Και η διαδρομή σε GPX για όποιον ενδιαφέρεται.
Θέλει κάποιες μικροδιορθώσεις βέβαια απο τα μπρος πίσω αλλά σε γενικές γραμμές είναι οκ.
Ευχαριστούμε για την διαδρομή και θα την τιμήσουμε κάποια στιγμή.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σχεδιάζοντας την PRO...
Ρε συ Χρήστο ChristosGR από αυτούς πήρες μηχανάκι...? :roflmao:

 
Top Bottom