Νότιος Ιταλία !

Σφηκας

HAEISENBERG
Περιοχή
XALKIDA
Όνομα
Vasilis
Μοτό
BMW GS 1200 ADV LC
Καλησπέρα θα ήθελα τη γνώμη και την άποψή σας για όσους γνωρίζουν. Θα ήθελα να κάνω ένα ταξιδάκι στη νότια Ιταλία να την ξεψαχνίσω! και το ερώτημα μου είναι αν είναι Σέιφ προορισμός γιατί έχω ακούσει από πολλούς πως υπάρχει εγκληματικότητα ….


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλησπέρα θα ήθελα τη γνώμη και την άποψή σας για όσους γνωρίζουν. Θα ήθελα να κάνω ένα ταξιδάκι στη νότια Ιταλία να την ξεψαχνίσω! και το ερώτημα μου είναι αν είναι Σέιφ προορισμός γιατί έχω ακούσει από πολλούς πως υπάρχει εγκληματικότητα ….


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τελευταία φορά είχα πάει το 2005 και άκουγα ακριβώς τα ίδια. Έκανα το γύρο της Νότιας Ιταλίας συμπεριλαμβανομένης της Σικελίας.
Ισχύει ότι και στην Ελλάδα, αν αφήσεις το τσαντάκι με το πορτοφόλι σου πάνω στη μηχανή κάποιος θα στο κλέψει, όπως θα συνέβαινε και στην Αθήνα.
Προσέχεις με φυσιολογικούς όρους, είναι μια περιοχή όπως όλες οι άλλες. Στη Σικελία (ειδικά στο Παλέρμο) θέλει λίγο παραπάνω προσοχή με τους οδηγούς.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Παλέρμο και ειδικά Νεάπολη από τις χειρότερες πόλεις για 'ζορντο' δεν αφήνεις την μηχανή πουθενά μόνη , κατά τα άλλα όπως εδώ
Δες από την δική μας γύρα ίσως βρεις παραπάνω σημεία ενδιαφέροντος!!

 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Εμενα στη Νάπολη για 1 χρόνο, θέλει αυξημένη προσοχή στους δρόμους και να είσαι γενικά πονηρεμένος μιας και έχουν την κομπίνα στο αίμα τους, μεγάλο μείον πως οι περισσότεροι δεν ξέρουν Αγγλικά και δεν βγάζεις εύκολα άκρη.
Σε καμία περίπτωση βέβαια δεν ένιωσα κίνδυνο για την ζωή μου (εντάξει εκτός από μία..)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπρρρρρρρρρρρρρρρ ζαγαρ ...που θες και νότια Ιταλία
 

Nikolas77

Adventure Traveller
Όνομα
Nikolas
Μοτό
LC4 ADV'02
Μην χάσεις τη Σκύλα της Μεσινας νότια Ιταλία, Κεφάλου και Ταορμίνα αν μπεις στο νησί....

Δεν έχεις κανένα θέμα ασφαλείας.. μόνος μου το 19 και όλα μία χαρά ακόμα και στο Κορλεόνε
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Για να μην ανοιγω καινούργιο θεμα.
Θα ειμαι νοτια Ιταλία την επόμενη βδομάδα για καμια 10αρια μερες.
Εχω ενα πλανο μεχρι την Νάπολι οπου θα μείνουμε στα περίχωρα για 5-6 μερες
Καμια διαδρομή για εκεί γύρω εκτος από Αμάλφι έχουμε;
Η οποιαδηποτε ινφο και περα απο διαδρομές καλοδεχουμενο.


Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κάνε την διαδρομή ποζιτανο Αμάλφι 5-6 φορές..
Μια δυο φορές σουλατσαρε βράδυ που είναι άδεια από κινηση

Κάνε και αυτό

Κοινόχρηστη διαδρομή
Από Αμάλφι, 84011 Σαλέρνο, Ιταλία προς Cascate di San Fele μέσω SS163 και A2/E45.

2 ώρ. 35 λεπτ. (135 χλμ.)
Για να δείτε την καλύτερη διαδρομή με βάση την τρέχουσα κυκλοφορία, επισκεφτείτε τη διεύθυνση Amalfi to Cascate di San Fele
 
Top Bottom