Ν-έος

Spa

Μέλος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Tenere
Καλησπέρα σε όλους,

νέο μέλος, δεν έχω καμία μηχανή,καμία εμπειρία, επίσης δεν έχω δίπλωμα και είμαι παντρεμένος. Νομίζω ότι όλα λοιδορούν σε ένα ερώτημα, τι κάνω εδώ!!!

Παρόλαυτα έκανα την εγγραφή και διαβάζω τα post με ενδιαφέρον.

Καλώς σας βρήκα!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλησπέρα σε όλους,

νέο μέλος, δεν έχω καμία μηχανή,καμία εμπειρία, επίσης δεν έχω δίπλωμα και είμαι παντρεμένος. Νομίζω ότι όλα λοιδορούν σε ένα ερώτημα, τι κάνω εδώ!!!

Παρόλαυτα έκανα την εγγραφή και διαβάζω τα post με ενδιαφέρον.

Καλώς σας βρήκα!
Εδώ που μπήκες ,δύσκολα είσαι.
Και δίπλωμα θα βγάλσ και μάλλον με 2 μηχανάκια σε βλέπω :ha
Καλωσηρθες στο AdvRide!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Άκη...! :ok:
 
Reactions: Spa

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Καλησπέρα σε όλους,

νέο μέλος, δεν έχω καμία μηχανή,καμία εμπειρία, επίσης δεν έχω δίπλωμα και είμαι παντρεμένος. Νομίζω ότι όλα λοιδορούν σε ένα ερώτημα, τι κάνω εδώ!!!

Παρόλαυτα έκανα την εγγραφή και διαβάζω τα post με ενδιαφέρον.

Καλώς σας βρήκα!
Καλως Ηρθες,εγω εβγαλα διπλωμα ,τωρα εχω 4 μηχανες και ΗΜΟΥΝ παντρεμενος.Μην στεναχωριεσαι Ολα μπορουν να αλλαξουν,σιγα σιγα και ολα θα γινουν!:cool:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλησπέρα σε όλους,

νέο μέλος, δεν έχω καμία μηχανή,καμία εμπειρία, επίσης δεν έχω δίπλωμα και είμαι παντρεμένος. Νομίζω ότι όλα λοιδορούν σε ένα ερώτημα, τι κάνω εδώ!!!
Καλως Ηρθες,εγω εβγαλα διπλωμα ,τωρα εχω 4 μηχανες και ΗΜΟΥΝ παντρεμενος.
Βρείτε τις αυτονόητες.... διαφορες, που έχουν σχέση με τα κόκκινα γράμματα!!!! :p

Εγώ βρήκα την πολύ εύκολη, με τα μπλε γράμματα :laugh:!!!!
Υπάρχουν και μερικές δεκάδες άλλες.... κρυφές!!! :ha
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλησπέρα σε όλους,

νέο μέλος, δεν έχω καμία μηχανή,καμία εμπειρία, επίσης δεν έχω δίπλωμα και είμαι παντρεμένος. Νομίζω ότι όλα λοιδορούν σε ένα ερώτημα, τι κάνω εδώ!!!

Παρόλαυτα έκανα την εγγραφή και διαβάζω τα post με ενδιαφέρον.

Καλώς σας βρήκα!
:welcome: Άκη!

Καλές αναγνώσεις!
 
Reactions: Spa

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλώς όρισες ας είσαι άοπλος !
 
Reactions: Spa
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καλώς όρισες Άκη.
Ωραία είσοδος.
Έχεις το μικρόβιο κ μάλλον είναι ο λόγος που είσαι εδώ κ ο λόγος που θα βγάλεις δίπλωμα κ θα αποκτήσεις ένα ωραίο on off. :)
 

Spa

Μέλος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Tenere
Ευχαριστώ για την υποδοχή! Χάρηκα με τα σχόλια σας και με έκαναν να γελάσω!


Πάντα με γοήτευαν οι δύο τροχοί για την ελευθερία που σου προσφέρουν... Μπορεί σε μικρή ηλικία οι περισσότεροι να είχαμε ποδήλατο μεγαλώνοντας όμως τα αφήσαμε, προσωπικά κάποια στιγμή αποφάσισα να ξανα πάρω και πραγματικά δεν κατάλαβα γιατί είχα σταματήσει να πηγαίνω τις βόλτες μου, ε πόσο μάλλον την πρώτη φορά που πήγα βόλτα σε βουνό, ένιωσα τι έχανα τόσο καιρό...



Σίγουρα μου αρέσει η εκτός πόλης εξερεύνηση, η περιπλάνηση και η διανυκτέρευση στην ύπαιθρο!
Τις περισσότερες φορές ήταν κατά τους καλοκαιρινούς μήνες όπου συνδιάζοντας και τις παραλίες ήταν κάτι που με γέμιζε, όμως όταν το δοκίμασα πρώτη φορά και σε βουνό έκτος εποχής, μπορώ να πω ότι βρήκα αυτό που άρχισα να χάνω από την παραλία και το καλοκαίρι ( όχι ότι δεν μου αρέσει ακόμα αλλά εχει χάσει από την αίγλη του λόγο και της κατάστασης που επικρατεί στη χώρα τα τελευταία 10+ χρόνια).




Φυσικά τι καλύτερο από το να έχεις ενα εργαλείο που να μπορεί να σε πάει κοντά σε αυτά τα μέρη και να σου προσφέρει όλα αυτά που μπορεί να σου δώσει με διασκεδαστικό τρόπο.



Νομίζω ότι όλα αυτά μου καλλιέργησαν την θέληση να πάρω μια μηχανή on-off για να μπορέσω να πάω και σε οχι τόσο κοντινούς προορισμούς.



Όλα τα παραπάνω στην δική μου οπτική δένουν πολύ ωραία...



Φαντάζομαι οτι είναι ξεκάθαρο οτι η ευχαρίστηση μου δεν είναι η ταχύτητα και η αδρεναλίνη που μπορεί να έχεις από το enduro, όχι όμως ότι και αυτά δεν προσφέρουν, απλά με διαφορετική βαρύτητα...





Σίγουρα είμαι μακριά από αυτό που θα ήθελα αλλά " πιο κοντά" στο να το ξεκινήσω στην πράξη, γιατί στην ιδέα το έχω δει να έρχεται ..



Δεν ξέρω αν εμφανίστηκαν και άλλες διαφορές η θα εμφανιστούν μετά!

Πάντως μεχρι στιγμής μάλλον όντως κόλλησα κάποιο μικρόβιο και είμαι άοπλος, κατι πρεπει να κάνω για αυτό!

Και λέω το πρώτο βήμα να είναι η απόκτηση διπλώματος, κατηγορία Α

Στην Αθήνα ( προς νότια προάστια θα βόλευε καλύτερα) έχετε κάποια πρόταση για μαθήματα για να το βγάλω αλλά να μην είναι απλά για να την απόκτηση του, φαντάζομαι θα χρειαστώ και κάποια συμπληρωματικά...
 
Τελευταία επεξεργασία:

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Ξεκινα με κατι μικρο και απλο σαν μηχανημα ΑΛΛΑ με ΑΒS απαραιτητα,
καθως δεν εχεις εμπειρια στα δικυκλα και θα ειναι σωτηρειο στα δυσκολα...

κοιτα ενα voge 300 rally, ενα honda crf κλπ....
 
Top Bottom