Οδηγίες εφαρμογής Orux Maps για Android - εφαρμογή με τοπογραφικούς χάρτες

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δλδ μου κανει τετοια λαγκαρισματα, αλλα παζει μεσα στο βουνο να ειναι μονιμα μπλε ολος ο χαρτης και να κοινιτε το στιγμα μου πανω σε ενα μπλε φοντο....


#xrv_world_explorer
μαλλον το κινητο σου φταιει
η ταχυτητα του δηλαδη
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
μαλλον το κινητο σου φταιει
η ταχυτητα του δηλαδη
Αυτο δεν το χα σκεφτει..... Αλλα δεν ειναι και τοσο παλιο αλλα ειναι φορτωμενο με τραγουδια..... Αν ειναι να το ξαλαφρωσω λιγο

#xrv_world_explorer
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτο δεν το χα σκεφτει..... Αλλα δεν ειναι και τοσο παλιο αλλα ειναι φορτωμενο με τραγουδια..... Αν ειναι να το ξαλαφρωσω λιγο

#xrv_world_explorer
Δεν νομιζω οτι παιζει ρολο η παλαιοτητα , οσο η ram και γενικα τα χαρακτηριστικα του
Τι συσκευη εχεις?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Redmi note 6 pro.... Με χρηση 9 μηνων... Ενω στο redminote 4x που το ειχα πρωτοβαλει δεν ειχα τετοια loading

#xrv_world_explorer
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
3 giga ram....δεν ειναι λιγα
εγω εχω 8 γιγα.....δεν ξερω ισως να παιζει ρολο κατι αλλο

Η εφαρμογη παντως αφου την εχω δουλεψει αρκετα, ειναι τρομερη.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ναι ειναι τελεια και γω στο χωμα ειμαι παντα μαυτην.... Αλλα που και που μου τα κανει αυτα και μου σπαει τα νευρα...

#xrv_world_explorer
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Την προτιματε απο osmand? Να την κατεβασω?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Δλδ μου κανει τετοια λαγκαρισματα, αλλα παζει μεσα στο βουνο να ειναι μονιμα μπλε ολος ο χαρτης και να κοινιτε το στιγμα μου πανω σε ενα μπλε φοντο....


#xrv_world_explorer
υποψιάζομαι οτι δεν έχεις κατεβάσει σωστά τους χάρτες ή με τις μετακινήσεις της εφαρμογής δεν έχει διαβάσει σωστά τα αρχεία και ίσως ψάχνει online επιτόπου, όπως κάνουν και οι εφαμογές που χρησιμοποιούν google maps. Κάνε μια τον κόπο να τα κάνεις από την αρχή, δε θα σου φάει παραπάνω από 20-30 λεπτά για όλο το σύνολο της εγκατάστασης.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Την προτιματε απο osmand? Να την κατεβασω?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Προσωπικά ναι, μου αρέσει που μπορείς να φορτώσεις μια διαδρομή σαν track και απλά να δείχνει το στίγμα σου πάνω της. Στο Osmand, υποχρεωτικά μπαίνει σε λειτουργία πλοήγησης και μερικές φορές μπερδεύει το πράγμα. Ίσως βέβαια και να μην έχω βρει εγώ τον τρόπο..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και στο osmand ακολουθείς ίχνος, χωρίς πλοήγηση, απλά είναι μπελαλίδικο το μενού του.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Και στο osmand ακολουθείς ίχνος, χωρίς πλοήγηση, απλά είναι μπελαλίδικο το μενού του.
Αυτο,ναι. Θελει χρονο το μαμημενο να το μαθεις

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Και στο osmand ακολουθείς ίχνος, χωρίς πλοήγηση, απλά είναι μπελαλίδικο το μενού του.
Δεν θα ξεχασω ποτε που ο καπτεν ηρθε λεωνιδιο μονοημερο, εκατσε 20 λεπτα εστησε ολη την διαδρομη και τερματησε κιολας ποιο νωρις απο μας που μασταν ξεκουραστοι απο το προηγουμενο βραδυ...... Η το κινητο του κανει παππαδες η το ξερει σαν την παλαμη του προγκραμαριιιι respect

#xrv_world_explorer
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
ενημερώθηκε το αρχικό Post με οδηγίες για τη δημιουργία λογαριασμού στην εφαρμογή καθώς και τη δημιουργία Multitracking, με το οποίο μπορούμε να βλέπουμε το στίγμα της ομάδας μας μαζί με τη διαδρομή.
 
Top Bottom