Οδική Βοήθεια στο εξωτερικό.

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Που εμπλεξες με bmw βρε φιλε Γιωργο; :hh:
Άστα Τζανη.. Ζω ένα δράμα.. :brr:

Χα, χα

Περαν αυτού να πω ότι..
Μίλησα με την bmw mobile care σήμερα κ μου είπαν ότι κάνουν συμβόλαια σε μοτο έως 20 ετών.
Συνεπώς βιαστείτε οι γεραλεοι..

Από κει κ πανω άμα σας χαλάσει το παρατάτε κ λακατε μακρυά.. :ha

Ευτηχως βασταω σταθερά ενεργό ένα συμβόλαιο της Adac από κείνα τα μπαμπατσικα τα παλαιάς κοπης οπότε όλα καλά. :ckg:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Άστα Τζανη.. Ζω ένα δράμα.. :brr:

Χα, χα

Περαν αυτού να πω ότι..
Μίλησα με την bmw mobile care σήμερα κ μου είπαν ότι κάνουν συμβόλαια σε μοτο έως 20 ετών.
Συνεπώς βιαστείτε οι γεραλεοι..

Από κει κ πανω άμα σας χαλάσει το παρατάτε κ λακατε μακρυά.. :ha

Ευτηχως βασταω σταθερά ενεργό ένα συμβόλαιο της Adac από κείνα τα μπαμπατσικα τα παλαιάς κοπης οπότε όλα καλά. :ckg:
Αν κάνεις χρόνια την ασφάλιση της bmw, και φτάσει η ηλικία της τα είκοσι, σε σταματάνε; Η συνεχίζουν λόγο "καλού πελάτη" ;
Ένας δηλαδή που έχει πχ δεκαοκτώ χρονών μηχανή, και δεν έχει κάνει ποτέ του ασφάλιση bmw, του κάνουν μόνο τα επόμενα δύο χρόνια;
Γνωρίζεις;
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αν κάνεις χρόνια την ασφάλιση της bmw, και φτάσει η ηλικία της τα είκοσι, σε σταματάνε; Η συνεχίζουν λόγο "καλού πελάτη" ;
Ένας δηλαδή που έχει πχ δεκαοκτώ χρονών μηχανή, και δεν έχει κάνει ποτέ του ασφάλιση bmw, του κάνουν μόνο τα επόμενα δύο χρόνια;
Γνωρίζεις;
Δεν το ρώτησα αυτό φίλος.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Να πω και από εδώ μέσα ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φιλαράκι τον Kirika για όλη την βοηθεια . Ξέρει αυτός…

Δυστυχως του φίλου μας του βγήκε παρά πολύ ακριβά η όλη μεταφορά της μηχανής . Οι Τούρκοι όπου σε βρίσκουν στην ανάγκη σε πατάνε . Η μηχανή είχε μείνει μιάμιση ώρα πριν την Σεβαστεια σε μια πολυ μικρή πόλη , όπου για να την μεταφέρουμε στην Σεβαστεια χρειάστηκαν τα πρώτα 100 ευρώ . Μετά τα γράφει ο Kirikas. Μπορούσαμε να κάνουμε έξτρα ασφάλεια για την μεταφορά της , αλλά έπρεπε να είναι σε ισχύ 5 μέρες και μετά θα έπιανε η καλυψη , που ήταν αδύνατον να περιμένει επιπλέον τόσες μέρες .

Οι υπόλοιποι με τα 800αρια συνεχίσαμε το ταξίδι αφού τακτοποιήσαμε τον φίλο μας και επιστρέψαμε όλοι μαζί σήμερα το πρωί , μετά από 11 μέρες και 4800χλμ .

Οι ατυχίες δεν λείπουν από τη ζωή μας , τουλάχιστον γυρίσαμε όλοι πίσω ασφαλείς.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μάλλον 20ετιας Κωστή.
Την χοντρή την είχα το 2021 και ήταν 11 χρονων
Eιχα ρωτήσει πριν χρόνια σε γνωστό κατάστημα bmw στη Μεσογείων και μου είχαν πει πως δεν γίνεται. Είχα πάρει και τηλ στη mobile care και δεν έβγαλα άκρη.

Μετά μπήκα στο website της φίρμας και διάβασα πως αφορά τα μοντέλα με ημερομηνία κατασκευής ως το 2014.

Στην δική μου περίπτωση δεν έκατσε και πλέον δεν έχει νόημα αφού το 1150 είναι 21+ ετών.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κρίμα ....γιατί είναι καταπληκτική οδική
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κρίμα ....γιατί είναι καταπληκτική οδική
Αχρείαστη να είναι...

Παρεμπιπτόντως ήρθα στη δουλειά με το 1150 μετά από καιρό γιατί έρχομαι με το ποδήλατο, και πόσο πολυ το χάρηκα. Είναι δυνατόν μετά από 8 χρόνια και κάμποσα km να το καβαλάω και να μην θέλω να σταματήσω? Σκέφτομαι να επιστρέψω μετά μέσω Σουνίου ;)
 

bilouras

Μέλος
Όνομα
basilis
Μοτό
vstrom 650
Να πω και από εδώ μέσα ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φιλαράκι τον Kirika για όλη την βοηθεια . Ξέρει αυτός…

Δυστυχως του φίλου μας του βγήκε παρά πολύ ακριβά η όλη μεταφορά της μηχανής . Οι Τούρκοι όπου σε βρίσκουν στην ανάγκη σε πατάνε . Η μηχανή είχε μείνει μιάμιση ώρα πριν την Σεβαστεια σε μια πολυ μικρή πόλη , όπου για να την μεταφέρουμε στην Σεβαστεια χρειάστηκαν τα πρώτα 100 ευρώ . Μετά τα γράφει ο Kirikas. Μπορούσαμε να κάνουμε έξτρα ασφάλεια για την μεταφορά της , αλλά έπρεπε να είναι σε ισχύ 5 μέρες και μετά θα έπιανε η καλυψη , που ήταν αδύνατον να περιμένει επιπλέον τόσες μέρες .

Οι υπόλοιποι με τα 800αρια συνεχίσαμε το ταξίδι αφού τακτοποιήσαμε τον φίλο μας και επιστρέψαμε όλοι μαζί σήμερα το πρωί , μετά από 11 μέρες και 4800χλμ .

Οι ατυχίες δεν λείπουν από τη ζωή μας , τουλάχιστον γυρίσαμε όλοι πίσω ασφαλείς.
Μπορούσαμε να κάνουμε έξτρα ασφάλεια για την μεταφορά της , αλλά έπρεπε να είναι σε ισχύ 5 μέρες και μετά θα έπιανε η καλυψη , που ήταν αδύνατον να περιμένει επιπλέον τόσες μέρες .

Που μπορουσατε να κανετε εξτρα ασφαλεια?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Που μπορουσατε να κανετε εξτρα ασφαλεια?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εταιρεία εννοείς; Με ασφαλίστρια μιλήσαμε ενός φίλου από Ελλάδα. Τώρα συγκεκριμένα δεν ρωτήσαμε αλλά μπορώ να μάθω.
 

bilouras

Μέλος
Όνομα
basilis
Μοτό
vstrom 650
Εταιρεία εννοείς; Με ασφαλίστρια μιλήσαμε ενός φίλου από Ελλάδα. Τώρα συγκεκριμένα δεν ρωτήσαμε αλλά μπορώ να μάθω.
Μ ενδιαφέρει,αν μπορείς μάθε, γιατί,αν όλα πάνε καλά,το καλοκαίρι θέλω να πάω Καύκασο, οπότε...αχρειαστη να ναι.

Στάλθηκε από το Lenovo TB-X306X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom