Οδοιπορικο στο Μαροκο

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πω πω, υπεροχο Χριστουγενιατικο "τσαϊ στη Σαχαρα" μας κερασατε αλεπουδες της ερημου, ευχαριστουμε τα μαλα! :yrk: :yew:

Εγω ευχαριστω επιπλεον και για τις χρησιμες πληροφοριες για το επερχομενο δικο μου ταξιδι προς τα κει, ανυπομονω να δω τους χαρτες και ειδικα τις χωματινες/αμμωδεις διαδρομες που κανατε! :ok:
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Προσπαθω δυο μερες τωρα να θυμηθω τι μου θυμηζει το παλικαρι με το BMW.
Ματαια ομως..........(αλλα δε ξεχνω ευκολα φατσες, σε αντιθεση με τα ονοματα.)


Μολης ειδα ομως και το οδηπορικο στην Τυνισια και τον ψηλο με το 1200, εκανα τον συνειρμό.




το 2015 στο λιμανι της Ανκονα ειχαμε κολησει σχεδον μια ωρα εξω απο ενα ασανσερ για να κατεβουμε στο γκαραζ να παρουμε τα μηχανακια μας. χαχαχαχαχααχ. μικρος που ειναι ο κοσμος ρε φιλε. (ειδοθηκαμε στην ηγουμενιτσα, ταξιδεψαμε μαζι ολο το ταξιδι αλλα δεν εκατσε να γνωριστουμε, δε πηραζει την επομενη)


πολυ ωραια και τα δυο ταξιδιοτικα σας παλήκαρια. πηγη εμπνευσης. παντα τετοια.
Ο καλος μου φιλος ο Κυριακος.:friend: Ειμασταν μαζι Τυνησια και πηγαινοντας μαροκο , στο καραβι Ηγουμενιτσα - Ανκονα.
( το αναφερω στην αρχη του οδοιπορικου).


Τι λες τωρα ρε????

Φοβερο πραγματικα..παντα τετοια!!
(συνολικος απολογισμος εξοδων εγινε?)
Επειδη δεν ειμαι τυπος που κρατει ταμειο στο ταξιδι, ακριβως δεν θυμαμαι να σου πω.:thinking:( Ο Μανος ισως θυμαται καλυτερα).
Παντως μαζι με καραβια , βενζινη, διοδια διαμονη, ειμασταν περιπου στα 1400 ευρω. Να πω εδω πως συνολικα καναμε 5000 χιλ. σε 14 ημερες .
Δεν υπολογιζω λαστιχα ( βαλαμε και οι τρεις Heidenau K 60 καινουρια που οταν γυρισαμε ηταν στην μεση του πελματος)
και ηταν αψογα σε ολη την διαρκεια του ταξιδιου.
Επισης δεν υπολογιζω προετοιμασια μηχανης διοτι δεν ηταν το ιδιο για ολους.
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Σας ευχαριστούμε που μας ταξιδέψατε και εύχομαι ολόψυχα και σε άλλα με υγεία ! :friendship:
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ο καλος μου φιλος ο Κυριακος.:friend: Ειμασταν μαζι Τυνησια και πηγαινοντας μαροκο , στο καραβι Ηγουμενιτσα - Ανκονα.
( το αναφερω στην αρχη του οδοιπορικου).




Επειδη δεν ειμαι τυπος που κρατει ταμειο στο ταξιδι, ακριβως δεν θυμαμαι να σου πω.:thinking:( Ο Μανος ισως θυμαται καλυτερα).
Παντως μαζι με καραβια , βενζινη, διοδια διαμονη, ειμασταν περιπου στα 1400 ευρω. Να πω εδω πως συνολικα καναμε 5000 χιλ. σε 14 ημερες .
Δεν υπολογιζω λαστιχα ( βαλαμε και οι τρεις Heidenau K 60 καινουρια που οταν γυρισαμε ηταν στην μεση του πελματος)
και ηταν αψογα σε ολη την διαρκεια του ταξιδιου.
Επισης δεν υπολογιζω προετοιμασια μηχανης διοτι δεν ηταν το ιδιο για ολους.
Η eidenaou k60 220€
Εξοδα απο πρωτο φουλαρισμα στην Ελλαδα μεχρι γυρισμο 1000€
(Καραβια διοδια, RIAD HOTEL με φαγητο 15€,ψωνια απο μπακαλικα για το ελευθερο καμπινγκ και μερικα δωρακια για οικογενεια)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ο καλος μου φιλος ο Κυριακος.:friend: Ειμασταν μαζι Τυνησια και πηγαινοντας μαροκο , στο καραβι Ηγουμενιτσα - Ανκονα.
( το αναφερω στην αρχη του οδοιπορικου).




Επειδη δεν ειμαι τυπος που κρατει ταμειο στο ταξιδι, ακριβως δεν θυμαμαι να σου πω.:thinking:( Ο Μανος ισως θυμαται καλυτερα).
Παντως μαζι με καραβια , βενζινη, διοδια διαμονη, ειμασταν περιπου στα 1400 ευρω. Να πω εδω πως συνολικα καναμε 5000 χιλ. σε 14 ημερες .
Δεν υπολογιζω λαστιχα ( βαλαμε και οι τρεις Heidenau K 60 καινουρια που οταν γυρισαμε ηταν στην μεση του πελματος)
και ηταν αψογα σε ολη την διαρκεια του ταξιδιου.
Επισης δεν υπολογιζω προετοιμασια μηχανης διοτι δεν ηταν το ιδιο για ολους.
Εννοείται, έξοδα ταξιδιού ήθελα να μάθω πιο πολύ,τα έξοδα της μηχανής ειναι για τον κάθε ένα διαφορετικα ;)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Μιας και το υποσχεθηκα οι παρακατω χαρτες διαγραφουν την διαδρομη που καναμε μεσα στο Μαροκο

Απο Ελλαδα με προορισμο Αλμερια-Ναντορ




Ναντορ- Ερ-Ρασιντια ( πρωτη διανυκτερευση)


Ερ-Ρασιντια, Μερζουγκα, - Ταουζ,- Ουζινα , -Ραμλια



Ραμλια-Σιντι Αλι, -Φεζου,,,,,-Ανλιφ, -Εμ-Χαμιντ


Εμ-Χαμιντ, -Ζαγκορα, -Εν -κομπ, -Μπουμανε-Νταντες, -Σκουρα, -Ατλαντας
 
Τελευταία επεξεργασία:

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Χαιρομαι παρα πολυ οταν βλεπω μελη να μοιραζονται τα ταξιδιωτικα τους με την παρεα μας. Ενα "ζεστο" διαλειμμα μεσα στο χειμωνα....
Σας ευχαριστουμε πολυ και συγχαρητηρια για την βολταρα σας !!! Η Αφρικη ειναι οντως εμπειρια ζωης....
Τα εξοδα ειναι πραγματικα ενα τιποτα μπροστα σε αυτα που ειδατε και ζησατε....


ΥΓ Αν μπορεις κανε ενα copy paste το link που σου εμφανιζει μετα την χαραξη των διαδρομων για να τις παρουν ατοφιες οι ενδιαφερομενοι...
ΥΓ2 Με το sygic για πλοηγο στο Μαροκο??? Ε ναι αυτο ειναι adv..... :happy::happy:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπράβο ρε Μήτσο,,,, ΑΤΛΑΝΤΑ!!!

Πάντα τέτοια και .... μακρύτερα!!!
μου αρεσε πολυ το παραπανω και μιας και με εκφραζει το κλεβω και επανατοποθετω!!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Πανω στην προετοιμασια για το δικο μας περσινο, το ειχα χασει αυτο το διαμαντι! Μπραβο παιδες, ταξιδαρα! :friendship:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μιας και συνεχιζεται το διαβασμα και εν οψη του @XLGeorge που ειναι καθ΄οδον προς Μαροκο
αλλο ενα απεξεργαστο δικο μας βιντεακι

Μπράβο.
Εξαιρετικό το βιντεακι κ το ταξιδιωτικό απο το Α μεχρι το Ω.
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Τι να κάνει ένα μπράβο; Μου φτιαξες την μέρα
 
Top Bottom