Οθόνη ένδειξης σχέσης κιβωτίου;

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Καλησπέρα σας.
Εδώ και καιρό φλερτάρω με την ιδέα να εγκαταστήσω μία απ' αυτές τις οθονίτσες ένδειξης σχέσης κιβωτίου. Δεν ξέρω πώς τα καταφέρνετε ορισμένοι και θυμόσαστε με τι σχέση είστε, εγώ όμως που δεν έχω τέτοιες Jedi ικανότητες, τυχαίνει πολύ συχνά να πάω να κατεβάσω από 2η γιατί νόμιζα ότι είχα 3η και να "χτυπάει" άτσαλα το κιβώτιο ή να ανεβάσω από 6η και να βρίσκω ταβάνι κτλ κτλ κτλ.

Ψάχνοντας λοιπόν στο ιντερνέτι, βρήκα διάφορα οικονομικά και μετά έπεσα πάνω και στο Healtech.
Καλό και ωραίο το Healtech, αλλά κάνει κοντά στο 100-άρικο. Κάτι άλλα φθηνά, κινέζικα, που κοστίζουν περίπου το 1/3 του Healtech, μοιάζουν ύποπτα πολύ στο "γνήσιο". Αναρωτιέμαι λοιπόν, υπάρχει λόγος να πληρώσει κάποιος τα έξτρα λεφτά για το επώνυμο;
Έχει δοκιμάσει κανείς το κινέζικο; Ιδανικά θα ήθελα να τα έχει συγκρίνει κάποιος.

Διάβασα ιστορίες τρόμου ότι τα κινέζικα μπορεί να κάψουν την ECU. Παίζει κάτι τέτοιο;
Απ' την άλλη, το youtube είναι γεμάτο με video ανθρώπων που έχουν περάσει τα κινέζικα και δεν βλέπω αρνητικά σχόλια που να ανταποκρίνονται σε ένταση και έκταση με τον τρόμο που σπέρνουν οι διάφοροι καταστροφολόγοι.

Παρόλα αυτά, θα ήθελα να έχω και μια πιο αξιόπιστη άποψη, γι' αυτό στρέφομαι σε εσάς. :)

Ευχαριστώ.

Και btw, εάν υπάρχει ανάλογο θέμα, ζητώ συγγνώμη, έψαξα όμως και δεν βρήκα κάτι.
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Επ. Παίζει τέτοιο σκηνικό; Τι απίθανη καβάτζα είναι αυτή; Οκ, επανέρχομαι αύριο με πληροφορίες.

(Πώς και έχεις τέτοια δυνατότητα; Συνεργάζεσαι με κάποιο μέσο και κανείς reviews ή θα τα αγοράσεις κανονικά και τα δύο; Στη δεύτερη περίπτωση, έχω τύψεις.)
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Θα τα αγοράσω και τα δυο για να λυσω απορείες δικές μου. :roflmao:
Αν το ανοιγμα δεν ειναι καταστροφικό (παιζει να ειναι κλεισμενα με ρητίνη) θα στα στείλω μετα την εγχείρηση.
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Α, όταν έγραψες να τα ανοίξεις εννοούσες να τα μακελέψεις;
Είναι σφραγισμένα μέσα σε ρητίνη, το γράφει το manual του HealTech.
Πάντως αν είναι να ξοδευτούν κοντά 140 ευρώ και να πάνε μετά στα σκουπίδια οι συσκευές (έστω και αν έχει μείνει η γνώση του περιεχομένου), μήπως να μου περάσει η περιέργεια και να πάρω το HealTech να τελειώνουμε;

Θα ψάξω καλύτερα στο Google να δω αν κάποιος άλλος έχει κάνει παρόμοια εγχείρηση. Ειλικρινά με πιάνουν τύψεις που σου έβαλα τέτοιες φιτιλιές.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Αν το οριτζιναλ ειναι σφραγισμενα με ρητινη ειναι σιγουρη καταστροφή :roflmao:
Αν το κινεζικο δεν ειναι σφραγισμενο μπορουμε να δουμε ποσο χαλια κοπια ειναι. Υποθετω παντως οτι ειναι κοπια της πρωτης εκδοσης του gipro ds
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Η ρητίνη ξανακλείνει με ρητίνη!!!
Λέω εγω τώρα...
Ξανακλείνει σίγουρα. Μάλλον δεν θα δουλεύει όμως. :roflmao:
Η αφαίρεση, ανάλογα και την ρητίνη, είναι καταστροφική διαδικασία που επηρεάζει και τα στοιχεία του κυκλώματος.
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Ξανακλείνει σίγουρα. Μάλλον δεν θα δουλεύει όμως. :roflmao:
Η αφαίρεση, ανάλογα και την ρητίνη, είναι καταστροφική διαδικασία που επηρεάζει και τα στοιχεία του κυκλώματος.
Ειναι λοιπόν χυμένη η ρητίνη καί" κολυμπάνε" τα εξαρτήματα μέσα σε αυτή.Τους πο@@@@ δες τέλεια προστασία μέν αλλά δε βάζεις χέρι δε.
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Παιδιά, συγγνώμη για την απουσία τις τελευταίες μέρες.

Βρήκα έναν Σουηδό εδώ που έχει περάσει το κινέζικο σε ένα Kawasaki και είπε ότι ένα χρόνο τώρα δεν του έχει κάνει κάποιο πρόβλημα. Βέβαια, όταν εμείς εδώ πάνω λέμε "ένα χρόνο", εννοούμε περίπου συνολικά κατά μέσο όρο 1,27 βόλτες (τόσες προλαβαίνουμε με καλό καιρό, χαχα) άρα δεν έχει κάνει και καμιά δοκιμή διαρκείας. :p
Πλάκα κάνω.

Σκέφτομαι να ρισκάρω με 2 κινέζικα. Θα κάνω ένα τηλέφωνο στον μηχανικό μου στο Ηράκλειο (Αργύρη, σε περίπτωση που διαβάζεις, τα σέβη μου και διαδικτυακά) και στον μηχανικό εδώ, να πάρω και 2 πιο expert γνώμες, πριν την αγορά. Θα επανέλθω με οπτικοακουστικό υλικό.
 
Top Bottom