Οικογενειακό κάμπινγκ στην Πελοπόννησο

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Του ξαδέρφου μου και της γυναίκας του.
Αν πας χαιρετίμαστα απο μένα.

ΥΓ.Φέτος έχει καινούρια μαγείρισσα,γαμάτη απ οσο ακουω.Καμια σχεση με την προηγουμενη.
Παντού μέσα είσαι

Απλά διαπλεκόμενος

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Μέναμε στους Φοίνικες.
Πολύ καθαρό.

Αλλά όταν ξαναπάω νομίζω οτι θα πάω στο Τσαπί.
Δεν έχει την σκιά που ίσως ψάχνεις, αλλά είναι η έννοια του camping.
Δεν υπάρχει φασαρία γιατί δεν υπάρχουν δρόμοι παρά μόνο αυτός που πάει στην παραλία κ στο κάμπινγκ, πολλες οικογένειες με μικρά παιδάκια.
Δύο ταβερνάκια, μια απίστευτη παραλία με διαμαντένια νερά,ο ήχος της θάλασσας κ η απόλυτη ηρεμία - ησυχία.


Προσωπική εκτίμηση.
3 μερες εμεινα πριν κατι χρονια στο τσαπι
δεν ακουσα να χτυπαει τηλ...δεν επιανε...
καθε βραδυ το ενα ταβερνακι εβαζε ενα γουρουνι στα καρβουνα ολη νυχτα για την επομενη...
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
3 μερες εμεινα πριν κατι χρονια στο τσαπι
δεν ακουσα να χτυπαει τηλ...δεν επιανε...
καθε βραδυ το ενα ταβερνακι εβαζε ενα γουρουνι στα καρβουνα ολη νυχτα για την επομενη...
Ωραία πράματα δηλαδή.
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Παντού μέσα είσαι

Απλά διαπλεκόμενος

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κάτσε λίγο φρόνιμα να δω κάτι..

ΥΓ2 : Στο πάρτυ του γάμου,το ζεύγος εκανε είσοδο με 2 καθαρόαιμα και τον γύρο της πισινας..
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μιας και δεν εχω παει ποτε σε καμπινγκ
3 μερες εμεινα πριν κατι χρονια στο τσαπι
δεν ακουσα να χτυπαει τηλ...δεν επιανε...
καθε βραδυ το ενα ταβερνακι εβαζε ενα γουρουνι στα καρβουνα ολη νυχτα για την επομενη...
Θα παρω τηλεφωνο μονο για να ζω αυτο!!!!!!!!! :ckg:
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και τις αναλυτικές περιγραφές σας.

Χθες στο πρώτο κιόλας τηλέφωνο, σταθήκαμε τυχεροί. Λόγω ακύρωσης, κλείσαμε την επόμενη εβδομάδα στους Φοίνικες.

Αν ξεπεράσουμε η μικρή κι εγώ μια ίωση που μας ταλαιπωρεί τις τελευταίες μέρες, θα επιδιώξουμε να περάσουμε και 2-3 μέρες πριν σε Ερωδιό ή Navarino.

Θα μεταφέρω εντυπώσεις αμέσως μετά.
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και τις αναλυτικές περιγραφές σας.

Χθες στο πρώτο κιόλας τηλέφωνο, σταθήκαμε τυχεροί. Λόγω ακύρωσης, κλείσαμε την επόμενη εβδομάδα στους Φοίνικες.

Αν ξεπεράσουμε η μικρή κι εγώ μια ίωση που μας ταλαιπωρεί τις τελευταίες μέρες, θα επιδιώξουμε να περάσουμε και 2-3 μέρες πριν σε Ερωδιό ή Navarino.

Θα μεταφέρω εντυπώσεις αμέσως μετά.
Ωωωωωπ, καλησπέρα!
Απαντάω σε αυτό το θέμα γιατί είδα το Avatar και φυσικά το nickname σου Αλέξανδρε και πορώθηκα!!!
Πρώτον, είσαι απ' τους ελάχιστους που γνωρίζω (και που δεν γνωρίζω), οι οποίοι θυμούνται τον Juohmaru. Δεύτερον, είσαι απ' τους ακόμα λιγότερους, που γράφουν σωστά το όνομά του. Τρίτον, σε λένε Αλέξανδρο και Αλέξανδρος λέγεται ο καλλιτέχνης που μου έκανε το τατουάζ ΜΕ τον Juohmaru στο μπράτσο, στο Ηράκλειο, ο οποίος ήταν επίσης φαν της σειράς. Αλλά δεν θυμάμαι να είχε μηχανή ο Αλέξανδρος.
Μήπως είσαι ο Αλέξανδρος;
Και να μην είσαι ο συγκεκριμένος Αλέξανδρος, να ξέρεις ότι πλέον σε θεωρώ δικό μου άνθρωπο, απ' το nickname και το avatar μόνο. Λογικά πρέπει να είμαστε και πάνω-κάτω ίδιας ηλικίας. Οπότε, απλά τους θερμούς μου χαιρετισμούς! :)
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Ωωωωωπ, καλησπέρα!
Απαντάω σε αυτό το θέμα γιατί είδα το Avatar και φυσικά το nickname σου Αλέξανδρε και πορώθηκα!!!
Πρώτον, είσαι απ' τους ελάχιστους που γνωρίζω (και που δεν γνωρίζω), οι οποίοι θυμούνται τον Juohmaru. Δεύτερον, είσαι απ' τους ακόμα λιγότερους, που γράφουν σωστά το όνομά του. Τρίτον, σε λένε Αλέξανδρο και Αλέξανδρος λέγεται ο καλλιτέχνης που μου έκανε το τατουάζ ΜΕ τον Juohmaru στο μπράτσο, στο Ηράκλειο, ο οποίος ήταν επίσης φαν της σειράς. Αλλά δεν θυμάμαι να είχε μηχανή ο Αλέξανδρος.
Μήπως είσαι ο Αλέξανδρος;
Και να μην είσαι ο συγκεκριμένος Αλέξανδρος, να ξέρεις ότι πλέον σε θεωρώ δικό μου άνθρωπο, απ' το nickname και το avatar μόνο. Λογικά πρέπει να είμαστε και πάνω-κάτω ίδιας ηλικίας. Οπότε, απλά τους θερμούς μου χαιρετισμούς! :)
Μηχανή έχω, τατουάζ δεν κάνω...ακόμη!
Να σαι καλά φίλε! Ανταποδίδω..... :friendship:
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Παρεμπιπτόντως αμέλησα να γράψω ένα report για το κάμπινγκ "Φοίνικες", όπως είπα ότι θα κάνω, και αυτό γιατί έμεινα μόλις μιάμιση μέρα λόγω ενός έκτακτου οικογενειακού θέματος...

Το κάμπινγκ "Φοίνικες" λοιπόν είναι μικρό και συμαζεμένο. Η reception, οι κοινόχρηστοι χώροι και τα λίγα δωμάτια που διατίθενται βρίσκονται κεντρικά, ενώ οι χώροι κατασκήνωσης περιμετρικά με δέντρα και σκίαστρα επιπλέον. Η θάλασσα βρίσκεται στα 100μ από την νότια πλευρά του κάμπινγκ, όμως δεν τη βλέπεις λόγω των αμμολόφων που παρεμβάλλονται.

Μου άρεσε πολύ, όσο το έζησα. Οι κοινόχρηστοι χώροι ήταν πεντακάθαροι και το προσωπικό ευγενικό. Οι θέσεις είχαν σκιά σχεδόν όλη μέρα, εκτός από αυτές της ανατολικής πλευράς. Και λόγω μικρού σχετικά αριθμού κατασκηνωτών, το κάμπινγκ ήταν ήσυχο, ενώ όποια βαβούρα μαζευόταν στο πίσω μέρος του κάμπινγκ προς το βραδάκι, όπου ήταν συγκεντρωμένα το εστιατόριο (ποικιλία και καλές τιμές) και η μικρή παιδική χαρά. Η θάλασσα είναι δίπλα και υπέροχη!

Αν έπρεπε να γράψω και δυο αρνητικά (για να δικαιολογήσω γιατί το κάμπινγκ "Γραμμένο" στην Παλαιόχωρα παραμένει η πρώτη μου επιλογή), αυτά θα ήταν... Θα ήθελα να βλέπω τη θάλασσα από το κάμπινγκ, όσο κοντά κι αν είναι, η θέα της είναι πάντα επιδραστική (για μένα). Επίσης θα ήθελα περισσότερα μάτια (γκαζιού καλύτερα) για μαγείρεμα, εκτός των δύο ηλεκτρικών για ολόκληρο το κάμπινγκ. Τέλος καλό θα ήταν να υπάρχει στο κάμπινγκ ένας διαχωρισμός μεταξύ σκηνών και τροχόσπιτων....

Θα ξαναπήγαινα; Σίγουρα ναι, άλλωστε δεν το χόρτασα.... Ίσως και το επόμενο καλοκαίρι!
 
Top Bottom