Οι τούμπες μας! (video μόνο)

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Βίντεο από τις τούμπες που έχουμε φάει με μηχανή. Δικές μας ή φίλων μας (μη φέρνετε εδώ τυχαία βίντεο από το νετ, το ξέρουμε όλοι πως είναι γεμάτο).
Γιατί το σημαντικό δεν είναι να μην πέσουμε (που θα πέσουμε), αλλά το να μη πάθουμε τίποτα και να συνεχίσουμε να καβαλάμε. Πάντα καλά εξοπλισμένοι και πάντα να έχουμε να θυμόμαστε τις πτώσεις μας να γελάμε.

Πρώτο βίντεο, η τούμπα που έτυχε να καταγράψω με δική μου κάμερα, πρωταγωνιστής ο φίλος Γιώργος με το Husquarna TE610, στο 00:30 πέφτει. Ο αναβάτης δεν έπαθε τίποτα, το ίδιο και η μηχανή:

 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Η συγκεκριμένη τούμπα είναι του φίλου Γιάννη με Honda FMX650 Supermotard που για την περίσταση φοράει τακούνι πίσω και ονοφάδικο λάστιχο μπροστά. Το ξέρω, δε τη παλεύουμε με τίποτα...
Την τούμπα την τρώει περίπου στο 03:40 και η κάμερα τη στιγμή της πτώσης είναι αυτή του yns ενώ και πάλι, καμία ζημιά δεν έπαθε ο αναβάτης ή η μηχανή. (ξεβίδωσε απλά ο καθρέπτης) :

 
Τελευταία επεξεργασία:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Άλλη μία τούμπα από τον φίλο @yns αυτήν τη φορά με κάμερα του ιδίου. Ανώδινη για τον ίδιο, η μηχανή δε ξέρουμε αν έπαθε τίποτα, 5-10 γρατσουνιές πάνω ή κάτω, δεν έχει καμία σημασία ;) (DR250S παλιό, δε Θυμάμαι του πότε)
Η τούμπα είναι περίπου στο 04:00 :

 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Άλλη μία τούμπα από τον φίλο @yns αυτήν τη φορά με κάμερα του ιδίου. Ανώδινη για τον ίδιο, η μηχανή δε ξέρουμε αν έπαθε τίποτα, 5-10 γρατσουνιές πάνω ή κάτω, δεν έχει καμία σημασία ;)
Η τούμπα είναι περίπου στο 04:00 :

Ωραίος είσαι... ρεζιλεύεις τους φίλους σου... τους ρώτησες πριν; :p :p :p

Πάντως σε αυτό το βιντεάκι δεν πέφτω, απλά το αφήνω κάτω.. ;) Γι'αυτό το πήρα after all... ;)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Νέα τούμπα, από τον Φίλο Γιώργο πάλι, τότε που είχε το DR250. Κάτι ποναλάκια για μία-δύο μέρες και κάτι γρατσουνιές παραπάνω στο αθάνατο DR του. Ε, 21 δευτερόλεπτα βίντεο είναι, δείτε το όλο:

 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ωραίος είσαι... ρεζιλεύεις τους φίλους σου... τους ρώτησες πριν; :p :p :p

Πάντως σε αυτό το βιντεάκι δεν πέφτω, απλά το αφήνω κάτω.. ;) Γι'αυτό το πήρα after all... ;)
Θα φτάσω και στα δικά μου ρεζιλίκια, θα φτάσω. Αλλά δεν έχω καταγραμμένα πολλά δικά μου αν και έχω χάσει το μέτρημα στις πτώσεις από όλες τις πλευρές, αριστερά, δεξιά, μπρος και πίσω!

Πάμε στην επόμενη, πρωταγωνιστής αυτή το φορά ο MrAdventure, ο γνωστός Ψηλός της παρέας. Μάχιμη βόλτα, στο Αγιοφάραγγο με τα μεγάλα, μια κρυφή νερολακούβα την πιο κακή στιγμή, πάρτον κάτω. Ο αναβάτης δεν έπαθε τίποτα, η μηχανή έχει ένα σπασμένο φλας και μια αμελητέα γρατζουνιά.

 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πρωταγωνιστής αυτή τη φορά εγώ ο ίδιος, ήθελα βόλτα στα χιόνια με τις μαούνες (τότε δεν είχα το μικρό) Η πτώση καταγράφηκε με την κάμερα του @yns και βρίσκεται περίπου στο 11:00. Ζημιές; Καμία για τον αναβάτη, αν θυμάμε καλά, μία μικρή γρατζουνιά στα κάγκελα.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Δικιά μου και η επόμενη τούμπα, με το μικρό αυτή τη φορά, το WR250R. Μόλις το είχα πάρει, ξεραμένα λάστιχα, εντελώς άπειρος εγώ όσον αφορά το συγκεκριμένο μηχανάκι και το εντούρο γενικά, δεν άργησα να φάω μία καλή, στο 08:20 περίπου. Μερικά ποναλάκια την επόμενη μέρα, τίποτε άλλο για εμένα. Η μηχανή πήρε μια δυο μικρές γρατζουνιές, ούτε που θυμάμαι πια που! Το βίντεο είναι του @manosp και καταγράφτηκε 100% από τον ίδιο. Thnx Μάνο ;)

 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Eγώ βάζω αυτή του φίλου του Γιώργου (wolverine)...σε μια χωμάτινη βόλτα μας, μαζί με άλλα φιλαράκια ...ξεβίδωσε ο καθρέπτης , μπλόκαρε το τιμόνι ...και ήρθε η τούμπα ...!
ο Γιώργος δεν έπαθε τίποτα ...αλλά έσπασε το καπάκι του κινητήρα ....

ίσως πολλοί να το έχετε δει ...έχει αρκετά views ...δεν πρόλαβα την φάση της πτώσης ...ήρθα ελάχιστα δευτερόλεπτα μετά .... όπως θα δείτε η μηχανή είναι γυρισμένη προς το μέρος μου ....αντίθετα....

πρέπει να ήταν "καλή" πτώση:eek:

έχει ενδιαφέρον ...το πως βγήκαμε από το βουνό ...με σπασμένο καπάκι κινητήρα !!!!!!!!!

 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Βίδεα βάζουμε?

Αμα βάζουμε, πάρτε ένα καλό και γελάστε free

2014 Φεβρουάριος, 1ο Trail Ride παρέα με @staga1200 ο οποίος βιδεοσκοπεί....



Από αυτό το βολτάκι... http://advride.gr/threads/trail-ride-2014.351/page-2
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Mια χαρά παίζει...κι ήταν κ βαθύ το άτιμο. :UH:
Εμ ήτονε....
Αμα δεν ήτονε βαθύ, πώς θα έπεφτα σα σκ@το?:pointu:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν φταίει το βάθος που έπεσες. .....
Σωστά.
Φταίει η "μερέντα" style λάσπη στον πυθμένα και η τρακτεροροδιά που δεν είδα, αλλά αισθάνθηκα....
Το βάθος απλώς έκρυψε όλα τα παραπάνω ;)
 
Top Bottom