Οι τούμπες μας! (video μόνο)

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
Εγω παντως επεσα απο αριστερα με τον Φρανκυ...σου:fun:he.Μετα απο τοσα αναιμεκτα δυσκολα κομματια εκεινης της μερας με τον Λευκαδιο, μου εμελλε να σαβουρδιαστω στην απλα με το ντομι του...ο αλλοθρησκος...:ha:ha:ha
Qufala επίτηδες το έκανες για να (απο)δείξεις ότι τα χόνδα δεν πάνε χώμα :tk::roflmao::laugh:
Υπάρχει και το άλλο.....τα Honda θέλουν χερια;)
Εχει παρατηρηθει το φενομενο οταν παντρευεις γιαπονεζικο με αυστριακο, να στιχιονεται το δημιουργημα και να κλοτσαει. Η ψυχη του δολιου του κατεμιου που δολοφονιθηκε ακαρδα απο καποιον καγκουρα, και τεμαχιστικε απο εναν αλλον γιαπονεζοκαμενο, στοιχειώνει μεσα στο γιαπονεζικο και σαμποταρει. :p:p:p

Με εχει κλωτσησει κι εμενα κατι αντιστοιχο @MoNiker δε φτες εσυ. (dr650 με μπροστινα απο 640 νομιζω). :D:D:D:D
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&noapp=1&v=WJdZSKlQuR8

Στο παραπάνω βίντεο μετά το 1:08 έχω μια, ευτυχώς χωρίς προβλήματα, ξάπλα. Είχα και άλλη μία μέσα στις λάσπες νωρίτερα, αλλά δυστυχώς δεν είχα ανάψει την κάμερα. Σε αυτή την φαινομενικά απροβληματιστη τούμπα το αριστερό μου καλάμι έριξε ένα τάκλιν στο αριστερό κάγκελο της μηχανής και με ξέρανε... Αν δεν φόραγα τις μπότες που πολύ ευγενικά μου είχε παραχωρήσει ο Στέργιος, μπορεί να το είχα τσακίσει. Σε κάθε περίπτωση μου επιβεβαίωσε αυτό που φανταζομουν. Πότε στο βουνό χωρίς προστασία.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC

Οι δυο φιλοι με τα versys δεν θελανε να λερωσουνε με λασπη τα μηχανακια τους, η συνεχεια μας εκρυβε αυτο ευτυχως χωρις σοβαρα αποτελεσματα και με ενα πολυ καλο μαθημα για ολους μας.
 
Reactions: yns

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990

Οι δυο φιλοι με τα versys δεν θελανε να λερωσουνε με λασπη τα μηχανακια τους, η συνεχεια μας εκρυβε αυτο ευτυχως χωρις σοβαρα αποτελεσματα και με ενα πολυ καλο μαθημα για ολους μας.
Αυτο το βιντεο που ειναι?
Μηπως ειναι στο δρομο απο το Ελατοχωρι προς βεροια?
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&noapp=1&v=WJdZSKlQuR8

Στο παραπάνω βίντεο μετά το 1:08 έχω μια, ευτυχώς χωρίς προβλήματα, ξάπλα. Είχα και άλλη μία μέσα στις λάσπες νωρίτερα, αλλά δυστυχώς δεν είχα ανάψει την κάμερα. Σε αυτή την φαινομενικά απροβληματιστη τούμπα το αριστερό μου καλάμι έριξε ένα τάκλιν στο αριστερό κάγκελο της μηχανής και με ξέρανε... Αν δεν φόραγα τις μπότες που πολύ ευγενικά μου είχε παραχωρήσει ο Στέργιος, μπορεί να το είχα τσακίσει. Σε κάθε περίπτωση μου επιβεβαίωσε αυτό που φανταζομουν. Πότε στο βουνό χωρίς προστασία.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
πολυ ωραια βολτα παιδια και δυσκολη τα λημερια μου εμενα εκει αφου μενω στο γερακα περασατε και απο το πιστακι μας στο νταμαρι ειδα στο βιντεο καναμε ΜΧ παλια εκει τα εχω οργωσει με το κxf 450 εκει πανω. για μια ακομα φορα βλεπω οτι τελικα πρεπει να αγορασω ενα εντουρακι 450 κυβικα και μεχρι 120 κιλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
πολυ ωραια βολτα παιδια και δυσκολη τα λημερια μου εμενα εκει αφου μενω στο γερακα περασατε και απο το πιστακι μας στο νταμαρι ειδα στο βιντεο καναμε ΜΧ παλια εκει τα εχω οργωσει με το κxf 450 εκει πανω. για μια ακομα φορα βλεπω οτι τελικα πρεπει να αγορασω ενα εντουρακι 450 κυβικα και μεχρι 120 κιλα
Σε κάτι κομμάτια ακούγονται κάτι "γαλλικα" που λέω... Στο πιστάκι έφαγα την πρώτη ξάπλα μέσα στις λάσπες (έχασα το μπροστινό) και η δέυτερη στο βιντεάκι. Δεν έχω πολύ εμπειρία εκτός δρόμου με μεσαία on-off και σε μερικά σημεία ζορίστηκα, αλλά τελικά η μέρα τελιώσε μια χαρά (και το ευχαριστήθηκα). Επίσης αν και είχα σωστές πιέσεις για εκτός τα Ε07 όπου είχε πέτρα ήταν οκ, στη λάσπη 0% πρόσυφση. Νομίζω το τακούνι είναι μονόδρομος αν θες να κινήσε σε τέτοιους δρόμους με ασφάλεια. Δύσκολος συνδυασμός για εμένα που μου αρέσουν και τα ταξίδια άσφαλτο δικάβλαλος/φορτωμένος και κινούμαι κάθε μέρα στη δουλεία με τη γριά μου είναι ένα θέμα το τακούνι πρωί-βραδυ...

Αναμονή μέχρι την επόμενη βόλτα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ

Οι δυο φιλοι με τα versys δεν θελανε να λερωσουνε με λασπη τα μηχανακια τους, η συνεχεια μας εκρυβε αυτο ευτυχως χωρις σοβαρα αποτελεσματα και με ενα πολυ καλο μαθημα για ολους μας.
πιστευω να το ειδατε πως εσκασε το κεφαλι στην ασφαλτο!!!
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
6 μήνες αργότερα και ακόμα δεν είναι 100% καλά ούτε το αριστερό μου πόδι ούτε και ο δεξιός αντίχειρας( φαίνεται με πόση δύναμη το χτύπησα στην άσφαλτο).. Η μηχανή έπεσε πάνω στο αριστερό μου πόδι και με πλάκωσε με τη βάση για τη βαλίτσα ακριβώς στον αστράγαλο φορούσα τις αδιάβροχες μπότες οι οποίες δεν έχουμε σχεδόν καθόλου προστασία αν φορούσα τις άλλες νομίζω πως δεν θα πάθαινα απολύτως τίποτα. Γενικότερα όμως όλα καλά..!

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom