Οι τούμπες μας! (video μόνο)

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
:ok:
Λες και τα εγραψα εγω αυτα!
Ειμαι της ιδιας φιλοσοφιας αν και παραδεχομαι οτι μερικες φορες εχω υποκυψει στον πειρασμο του ...θεαθηναι Για παραδειγμα αντικατεστησα την γκουμουτσα κωλοφαναρο του ΤΑ με καποιο διακριτικο απο τα βαθη της κινας (το οποιο ομως μου στοιχισε σχεδον τιποτα) Και ναι το εκανα μονον για αισθητικους λογους Αυτο και μερικα αυτοκολητα ηταν οι μονες ανουσιες παρεμβασεις Ολες οι υπολοιπες εξυπηρετουν καποιον μικρο ή μεγαλο σκοπο οσον αφορα την χρηση που κανω εγω με την μηχανη μου
ναι...εβγαλες το ωραιο κωλοφαναρο που εχει το τρανσαλπ και εβαλες το χαλια κινεζικο,μαζι με το σντρινγκοφτερο μπροστα....το κανες το τρανσαλπ σαν τα
μουτρα σου:friend:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πω πω....
Αντί να μπούνε βιδεάκια με τούμπες να γελάμε, σχολιάζουμε εδώ και 2 σελίδες τα λελόγαντά μου και το κωλοφάναρο του @konkost ...


:pointu:
.
.
.
.
.


γελάω μόνος μου, για να μάθετε!
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Πω πω....
Αντί να μπούνε βιδεάκια με τούμπες να γελάμε, σχολιάζουμε εδώ και 2 σελίδες τα λελόγαντά μου και το κωλοφάναρο του @konkost ...


:pointu:
.
.
.
.
.


γελάω μόνος μου, για να μάθετε!
ψαχνω να βρω κανα βιντεακι με τουμπα μου αλλα δεν βρισκω
ψαχνω να βρω καμια φωτο με τουμπα αλλα δεν βρισκω
καθομαι να θυμηθω αν εχω φαει καμια τουμπα και δεν θυμαμαι
μαλλον γι αυτο οι φιλοι μου με λενε απεφτο:yew::laugh::laugh:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ψαχνω να βρω κανα βιντεακι με τουμπα μου αλλα δεν βρισκω
ψαχνω να βρω καμια φωτο με τουμπα αλλα δεν βρισκω
καθομαι να θυμηθω αν εχω φαει καμια τουμπα και δεν θυμαμαι
μαλλον γι αυτο οι φιλοι μου με λενε απεφτο:yew::laugh::laugh:
Πάντα έτσι ρε φίλε!!!
Άπεφτος κι αγρατζούνιστος εύχομαι!:ok::yew:
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Εγω ευτυχώς εγω μονο των αλλων! Ονοματα δε λεμε... :cool: :p
Αλλα αμα θετε βαζω.

Εγω πολλες ομως με το ποδηλατο! Ικανές να με κανουν να περασω το υπολοιπο της ημερας στα επειγοντα... :p :D
 

panos_zip

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Triumph Daytona 675
Ας βάλω και μια δική μου. Τελείως τυχαία την "έπιασε" η κάμερα.
Το βίντεο είναι μεγάλο αλλά εντελώς αδιάφορο μέχρι το 3:30, οπότε προσπεράστε και απολαύστε...

(Εάν κριθεί ακατάλληλο ας διαγραφεί)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μη σου λάχει......
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Ας βάλω και μια δική μου. Τελείως τυχαία την "έπιασε" η κάμερα.
Το βίντεο είναι μεγάλο αλλά εντελώς αδιάφορο μέχρι το 3:30, οπότε προσπεράστε και απολαύστε...

(Εάν κριθεί ακατάλληλο ας διαγραφεί)

Πω πω! Τι είπες τωρα? :eek:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ας βάλω και μια δική μου. Τελείως τυχαία την "έπιασε" η κάμερα.
Το βίντεο είναι μεγάλο αλλά εντελώς αδιάφορο μέχρι το 3:30, οπότε προσπεράστε και απολαύστε...

(Εάν κριθεί ακατάλληλο ας διαγραφεί)
Απαπαπαπαπαπαπα.... για πες και το story, είδα έσπασε μανέτα συμπλέκτη και το Tiger ήταν φορτωμένο για ταξίδι, τι κάνατε;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
ναι...εβγαλες το ωραιο κωλοφαναρο που εχει το τρανσαλπ και εβαλες το χαλια κινεζικο,μαζι με το σντρινγκοφτερο μπροστα....το κανες το τρανσαλπ σαν τα
μουτρα σου:friend:
Γνωστο τοις πασι οτι ζηλευεις την ομορφια μου :friend:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ας βάλω και μια δική μου. Τελείως τυχαία την "έπιασε" η κάμερα.
Το βίντεο είναι μεγάλο αλλά εντελώς αδιάφορο μέχρι το 3:30, οπότε προσπεράστε και απολαύστε...

(Εάν κριθεί ακατάλληλο ας διαγραφεί)
:eek::eek:
Τ' ειπες τωρα;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
ψαχνω να βρω κανα βιντεακι με τουμπα μου αλλα δεν βρισκω
ψαχνω να βρω καμια φωτο με τουμπα αλλα δεν βρισκω
καθομαι να θυμηθω αν εχω φαει καμια τουμπα και δεν θυμαμαι
μαλλον γι αυτο οι φιλοι μου με λενε απεφτο:yew::laugh::laugh:
:laugh::laugh::laugh:
Emoticon μουτζα

(Κριμα που δεν το εχει το advride)
:laugh:
 

panos_zip

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Triumph Daytona 675
Απαπαπαπαπαπαπα.... για πες και το story, είδα έσπασε μανέτα συμπλέκτη και το Tiger ήταν φορτωμένο για ταξίδι, τι κάνατε;

Το 2013 κάναμε με έναν φίλο (Άλκης KTM 690 Enduro) τον γύρο της Ελλάδας.
Δεν ήταν κανένα οργανωμένο ταξιδιωτικό, απλά ξεκινήσαμε με πρώτη διανυκτέρευση στο Πάπιγκο με σκοπό από εκει να πάμε Πρέσπες και σιγά σιγά να ακολουθήσουμε όλη τη συνοριογραμμή.
Η συγκεκριμένη μέρα ξεκίνησε πολύ ωραία, είχε καλό καιρό και θερμοκρασία.
Κάποια στιγμή σε μια βαρετή ευθεία στην μέση του πουθενά, έξω από το Κιλκις
πέχτηκαν 4-5 αδέσποτα να κυνηγήσουν τον Αλκη με το ΚΤΜ που έκανε φασαρία. Εμένα δεν με είχαν ακουσει.
Αποφεύγω το πρώτο και το δεύτερο τρομάζει και σταματάει ακριβώς μπροστά μου χωρις να προλάβω να κάνω τίποτα.
Η συνέχεια στο βίντεο...

Φορούσα και 100% εξοπλισμό οπότε σηκώθηκα αγρατσούνιστος!
Τελικά το μηχανάκι δεν έπαθε "τίποτα σοβαρό". Έτσι και αλλιώς μόνο σύρθηκε στον δρόμο, δεν τράκαρε με κατι. Έσπασε η μανέτα του συμπλέκτη, το μουτρο, φανάρι, το παγούρι των υγρών φρένων, ο μαρσιπιές στράβωσε ασχημα, και πολλές γρατσουνιές σε αριστερό πανελ, αριστερη βαλιτσα. Με έσωσαν τα μανιτάρια.

Γυρισα πίσω με μεταφορική και ο Άλκης ήρθε οδικώς.
Έλυσα και έλεγξα όλο το μηχανάκι σχεδόν για τον φόβο των ιουδαίων αλλά όλα καλά τελικά
και η ζημιά περιορίστηκε σε πλαστικά κλπ.

Μανετες έβαλα κοντες, παγουρι υγρών μικρότερο, λεβιέ αναδιπλούμενο για να μην ξανασυμβει τίποτα παρόμοιο. Και εννοείται καινούριο μανιτάρι από την πρώτη βόλτα!

Μας έκοψε το ταξίδι στην μέση αλλά γενικότερα ήταν μια καλή εμπειρία. Προσοχή εκεί έξω γιατί αδέσποτα υπάρχουν πολλά και μπορούν να γίνουν επικίνδυνα!
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Εντουροβόλτα στα Γεράνεια με πλοηγό τον Θανάση Μουρίκη,με ξέντωσε εκείνη την μέρα :hungover:.Αγορά οικοπέδου με θέα λίγο μετά το 13:58,το ντομι έπεσε στην φτέρνα μου χωρίς όμως παρατράγουδα.Και μια απορία,γιατί πάντα πέφτω απο την δεξιά πλευρά? :thinking:
Video by el-Gatto
 
Τελευταία επεξεργασία:

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Εντουροβόλτα στα Γεράνεια με πλοηγό τον Θανάση Μουρίκη,με ξέντωσε εκείνη την μέρα :hungover:.Αγορά οικοπέδου με θέα λίγο μετά το 13:58,το ντομι έπεσε στην φτέρνα μου χωρίς όμως παρατράγουδα.Και μια απορία,γιατί πάντα πέφτω απο την δεξιά πλευρά? :thinking:
Video by el-Gatto
Εγω παντως επεσα απο αριστερα με τον Φρανκυ...σου:fun:he.Μετα απο τοσα αναιμεκτα δυσκολα κομματια εκεινης της μερας με τον Λευκαδιο, μου εμελλε να σαβουρδιαστω στην απλα με το ντομι του...ο αλλοθρησκος...:ha:ha:ha
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Εγω παντως επεσα απο αριστερα με τον Φρανκυ...σου:fun:he.Μετα απο τοσα αναιμεκτα δυσκολα κομματια εκεινης της μερας με τον Λευκαδιο, μου εμελλε να σαβουρδιαστω στην απλα με το ντομι του...ο αλλοθρησκος...:ha:ha:ha
Qufala επίτηδες το έκανες για να (απο)δείξεις ότι τα χόνδα δεν πάνε χώμα :tk::roflmao::laugh:
 
Top Bottom