Ορειβατικό μποτάκι

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Για προτείνεται κάποιο ελαφρύ αδιάβροχο και σε καλή τιμή κυρίως για χρήση πόλης αλλά και καμία βόλτα στα χιόνια
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Για προτείνεται κάποιο ελαφρύ αδιάβροχο και σε καλή τιμή κυρίως για χρήση πόλης αλλά και καμία βόλτα στα χιόνια
Όταν λες καλή τιμή??

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για αυτή τη δουλειά χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια κάποια μποτάκια της admiral με neoprene...
Πολύ οικονομικά, ελαφρά άνετα στο περπάτημα.
Το μόνο αρνητικό είναι τα κορδόνια τους τα οποία θέλουν πολύ καλό σφίξιμο για να μη λύνουν.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Πολύ καλά λόγια ακούγονται για τα Adidas terex που είναι σε προσφορά αλλά δεν έχω δοκιμάσει κάποιο από τα μοντέλα τους .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πέρνα από την alpamayo... Βγάζει συνέχεια προσφορές σε πολύ καλά μποτάκια.
Πήρα με 100 ευρώ northface goretex πριν λίγο καιρό.
Φίλος που ψωνίζει από εκεί συχνά μου είπε ότι τελευταία έχουν συνέλθει με τις τιμές τους, γιατί πρώτα για να μπεις εκεί έπρεπε πρώτα να είχες πάρει κληρονομιά απ' τον Τζον Πάπας
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φίλος που ψωνίζει από εκεί συχνά μου είπε ότι τελευταία έχουν συνέλθει με τις τιμές τους, γιατί πρώτα για να μπεις εκεί έπρεπε πρώτα να είχες πάρει κληρονομιά απ' τον Τζον Πάπας
Ισχύει.... Βέβαια έχουν ποιοτικά και τεχνικα ρούχα και όχι μόνο.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Φίλος που ψωνίζει από εκεί συχνά μου είπε ότι τελευταία έχουν συνέλθει με τις τιμές τους, γιατί πρώτα για να μπεις εκεί έπρεπε πρώτα να είχες πάρει κληρονομιά απ' τον Τζον Πάπας
Όντως...
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Για προτείνεται κάποιο ελαφρύ αδιάβροχο και σε καλή τιμή κυρίως για χρήση πόλης αλλά και καμία βόλτα στα χιόνια
Ο survival στο μοναστηράκι έφερνε και φέρνει ακόμα μποτάκια της ιταλικής Aku. Δοκίμασε τα slope gtx ή τα lite trekker iii gtx.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Έχω τα addidas terrex GTX και τα Salomon Quest 4D 3 GTX
Ζεστά και τα δύο ,σχετικά άνετα για το είδος του παπουτσιού ,το addidas έχει πιο σκληρή σόλα και μετά από κάποια ώρα βάζει νερό από επάνω !!
Το Salomon φεύγει λίγο παραπάνω σε τιμή !!
Χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση ,μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές έχει και το must shoe's στο Γαλάτσι ,έχω πάρει αρκετές φορές !!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Προσοχή στη σόλα στα μποτάκια/παπούτσια trekking για αστική χρήση!!

Ήμουν στο τσακ να πάρω ένα παπούτσι της Salomon και με πρόλαβε η κουνιάδα που την πάτησε με αντίστοιχο παπούτσι, γλυστράνε ΠΟΛΥ σε πεζοδρόμια, ειδικά αν είναι βρεγμένα!
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Ο survival στο μοναστηράκι έφερνε και φέρνει ακόμα μποτάκια της ιταλικής Aku. Δοκίμασε τα slope gtx ή τα lite trekker iii gtx.
Καταπληκτικά τα AKU

Πέρυσι που έψαχνα για ορειβατικό κατέληξα μετά από πολύ έρευνα στο Aku pilgrim


Αν και μάλλον δεν κάνει για την χρήση που θες είναι από τα καλύτερα που έχω φορέσει στο βουνό και όχι μόνο και από την πρώτη μέρα έβγαλα πεζοπορία πάνω από 10χλμ χωρίς να έχω την παραμικρή ενόχληση ...


ibar Πάντως να ξέρεις ότι πόλη και χιόνι δεν πάνε μαζί ...
οπότε κάπου θα χάσεις και κάπου θα κερδίσεις ...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το παζλ καθημερινό μποτάκι είναι δύσκολο, έχω μείνει με τα κλασικά συλλεκτικά μου Timberland με τον συνθετικό "λαιμό" που είναι πολύ πιο άνετα από το κλασικό 6inch εδώ και 10 χρόνια. Παρακολουθώ.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Aku lite έχω και εγώ αλλά η τιμή είναι κοντά στα 140€
Πολύ ωραίο μποτάκι

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Πριν δύο χρόνια εψαχνα κάτι αντίστοιχο και ευτυχώς νομίζω ότι έναν τη πιο vfm επιλογή
Salomon outsnap , αδιάβροχο, πολύ πολύ ζεστό
Δε γουστάρει στα πεζοδρόμια και είναι καλό παπούτσι για πεζοπορία και σε πολύ λογική τιμή
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Προσοχή στη σόλα στα μποτάκια/παπούτσια trekking για αστική χρήση!!

Ήμουν στο τσακ να πάρω ένα παπούτσι της Salomon και με πρόλαβε η κουνιάδα που την πάτησε με αντίστοιχο παπούτσι, γλυστράνε ΠΟΛΥ σε πεζοδρόμια, ειδικά αν είναι βρεγμένα!
Το γνωρίζω αυτό, φοράω ήδη κάτι Νορθ φεϊς...τα οποία άρχισαν να βάζουν νερά
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Για προτείνεται κάποιο ελαφρύ αδιάβροχο και σε καλή τιμή κυρίως για χρήση πόλης αλλά και καμία βόλτα στα χιόνια
Δες στην παλιά σου γειτονιά στον Εμμανουήλ, έχει κ ξέρει.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Όλα τα ορειβατικά γλιστράνε ,ειδικά σε λείο βρεγμένο !! Μία καλή λύση είναι και τα μποτάκια ασφαλείας !!ειδικά τα κατηγορίας S3 που έχουν αντιολισθητική σόλα! Και εκεί ισχύει φυσικά το ότι πληρώσεις παίρνεις !
Δοκιμασμένες λύσεις στη δουλειά σε 8ωρη βάρδια στο βουνό ,πολλές φορές και μέσα στα χιόνια, είναι τα lotto και τα wurth ,ειδικά αν φύγεις άνω του 100αρικου ,βρίσκεις αξιόλογο παπούτσι με ανατομικό πάτο και σχετικά ελαφριά για παπούτσια ασφάλειας ,τα οποία τα φοράω άνετα και εκτός δουλειάς !!!
 
Top Bottom